Spojte se s námi


Tenis

Topky tenisového týdne. Jaká jména by vám z dění za uplynulých sedm dní rozhodně neměla uniknout?

Publikováno

dne

Tenisový kolotoč je nezastavitelný a přináší velké věci. Vybrali jsme šest hráčů, kteří určitě stojí za připomenutí, protože na turnajích ATP v Barceloně, Mnichově a Banja Luce napsali příběhy, na které by se nemělo jen tak zapomenout.

Barcelona

Carlos Alcaraz

Kým jiným začít, než devatenáctiletým Španělem? Turnajová jednička obhájila svůj triumf na největším turnaji uplynulého týdne. Fenomén minulého roku za celý týden nepoznal pachuť prohraného setu a zaslouženě se raduje z turnajového titulu.

V roce 2023 už potřetí. Ve finále proti Řekovi Tsitsipasovi zažehnal problémy po ztrátě svého servisu hned ve třetí hře a nakonec s ním byl hotový za hodinu a dvacet minut. Vyhrál 6:3, 6:4 a poprvé v kariéře obhájil turnajový triumf.

Alejandro Davidovich Fokina

Další Španěl do party. Bez větších trablů postoupil přes Argentince Etcheverryho (59. na žebříčku) a Fina Ruusuvuoriho (40. pozice) do čtvrtfinále, letos už popáté. V tom s Alcarazem neuspěl, ale v prvním setu byl hned čtyřikrát pouze dva míčky od zisku celé sady a prohrál ji až v tiebreaku.

Za celý týden nikdo nedonutil Carlose Alcaraze strávit na kurtu více než dvě hodiny. Pouze tento borec s ruskými kořeny.

Mnichov

Holger Rune

Tohle se nestává často. Hned dva devatenáctiletí hráči ve stejný den obhájili tituly z loňska. V bavorské metropoli se tento počin povedl Holgeru Runovi. Dán procházel pavoukem turnaje s lehkostí, finále však přineslo zápletku jak se patří.

Proti Nizozemci Van De Zandschulpovi měl Rune v repríze loňského finále náskok brejku, když přišel zlomový moment prvního setu, osmý gem. Dánův soupeř zde předvedl několik fenomenálních úderů a zasloužil si ovace publika, mladší z finalistů však stěžejní servis nakonec udržel a první set byl brzy jeho.

Nizozemec ovšem od startu druhé sady přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a z následujících 14 her jich vyhrál 11. Dospěl dokonce ke dvěma mečbolům, které však Rune odvrátil, a když totéž provedl za stavu 5:6, rozhodla zkrácená hra, kterou Dán již opanoval.

Rodák z Gentofte má čtvrtý titul během 365 dní a bude velmi zajímavé sledovat, co předvede na dalších (nejenom) antukových turnajích.

Botic Van De Zandschulp

Jméno poraženého finalisty zde tentokrát nemůže chybět. Nizozemec nedokončil pohádku a nevyhrál svůj první turnaj na okruhu. Svému finálovému rivalovi byl však vyrovnaným soupeřem, zaznamenal dokonce více vyhraných míčů, ale ten poslední vyhrát nedokázal.

Věřme, že Van De Zandschulpa brzy v nějakém finále uvidíme, nejpozději za rok v Mnichově by to nebylo snad ani překvapením.

Banja Luka

Dušan Lajovič

Byl by hřích nejmenovat na tomto místě Dušana Lajoviče. Nenasazený Srb si užil v Bosně a Hercegovině skvělý týden. Na jeho raketě skončila turnajová mise nasazené osmičky Barrereho, světové jedničky Novaka Djokoviče a ve finále i světové šestky Rubljova.

Nejblíže vyřazení byl ale 32 letý rodák z Bělehradu proti jinému soupeři. Tím byl jeho krajan Miomir Kecmanovič. Pozdější vítěz celého podniku čelil po prohraném prvním setu složité situaci. Jeho soupeř podával v setu druhém na vítězství v zápase.

Lajovič se zachránil a druhý set nakonec získal v tiebreaku. Set rozhodující vyhrál poměrem 6:4 a po dlouhých čtyřech letech může slavit svůj druhý triumf na okruhu ATP.

Abdullah Shelbayh

Člen Akademie Rafaela Nadala se loni stál prvním Jordáncem, který se probojoval do semifinále challengeru a později se stal prvním zástupcem své země, který se radoval z výhry nad hráčem světové stovky.

V uplynulém týdnu zvládl úspěšně kvalifikaci a překonal další hranici. Na turnaji v Banja Luce dokázal postoupit do druhého kola. Jen tak mimochodem: má 19 let, stejně jako Alcaraz a Rune.

Zdroj: ATP, Rafa Nadal Academy

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.