Spojte se s námi


Bojové sporty

TOP 10 nejpřitažlivějších MMA zápasnic světa! Krása snoubená s agresivitou

Publikováno

dne

V článku si představíme jedny z nejkrásnějších zápasnic smíšených bojových umění. Užijte si výběr TOP 10 dívek, které snoubily svou přitažlivost s agresivitou potřebnou k tomuto sportu.

MMA patří mezi jedny z nejnáročnějších sportů, ať už se jedná o krvavé bitvy či náročnou přípravu. O to víc překvapující je fakt, že se tomuto sportu věnují i zástupkyně křehkého pohlaví.

I když v tomto případě se moc o křehkosti mluvit nedá. Zápasnice ve světě smíšených bojových umění jsou pěkně tvrdé. To ale určitě neubírá na jejich atraktivitě. Podívejme se společně na žebříček těch nejkrásnějších MMA bojovnic světa!

10. místo – Amanda Ribas

Amanda Ribas si získala srdce MMA komunity v roce 2020 poté, co porazila Paige VanZant v prvním kole na UFC 251.

Nyní známá pro svou temperamentní osobnost, Ribas je legitimní hrozbou titulu v muší váze. Brazilka má skóre 10-1 se sedmi ukončeními a má černý pás v brazilském Jiu-Jitsu i v judu.

Její otec, Marcelo Ribas, je instruktor jiu-jitsu, Muay Thai a juda. Kvůli tomu Ribas trénovala bojová umění po většinu svého života.

„Narodila jsem se na žíněnce, byly doby, kdy jsem přestala trénovat jiu-jitsu a můj otec chtěl zemřít,“ řekla Ribas dle serveru MMA Guru.

9. místo – Joanna Jedrzejczyk

Legenda slámové váhy Joanna Jedrzejczyk byla ještě nedávno jednou z nejlepších bojovnic světa.

Začala trénovat Muay Thai, když jí bylo 16 let, nakonec soutěžila v národních turnajích a profesionálních zápasech. Než se Jedrzejczyk začala věnovat MMA, vyhrála ve své 10leté kariéře v Muay Thai a kickboxu více než 60 zápasů.

Polská umělkyně smíšených bojových umění vyhrála v roce 2015 pás šampionky UFC ve slámové váze a jednostranně porazila Carlu Esparzu. Tento pás obhajovala pětkrát za sebou, než prohrála s Rose Namajunas na UFC 217 v její první profesionální prohře v MMA.

V roce 2020 se Jedrzejczyk nesmazatelně zapsala do historie nejen ženského MMA, když předvedla krvavou válku s Zhang Weili. S tou si střihla odvetu na UFC 275, kde se stal šampionem UFC Jiří Procházka. Po další prohře Polka skončila s aktivní kariérou profesionální zápasnice.

8. místo – Rachael Ostovich

Havajská muší váha Rachael Ostovich si odbyla svůj profesionální debut v lednu 2014, který prohrála na TKO ve 2. kole.

Navzdory této počáteční ztrátě Ostovich pokračovala v boji a nakonec získala místo na The Ultimate Fighter 26. Svůj úvodní boj na akci vyhrála pomocí „armbaru“, ale ve čtvrtfinále prohrála jednomyslně na body, což vedlo k jejímu vyřazení.

Po show byla Ostovich podepsána do UFC, kde má bilanci dvou proher. Ostovich měla na začátku roku 2020 pozitivní test na Ostarine kvůli doplňku stravy a následně jí byla na osm měsíců pozastavena činnost ze strany USADA. 

7. místo – Tracy Cortez

Tracy Cortez se začala zajímat o MMA v pouhých 14 letech poté, co viděla, jak její starší bratr Jose porazil veterána UFC Drewa Ficketta. Brzy po boji přivedl Jose Tracy do své tréninkové tělocvičny ve Phoenixu, kde ji okamžitě postavil do ringu s profesionální boxerkou.

„Dostala jsem na prdel,“ řekla Cortez později. Ale to ji neodradilo. Dnes je členkou soupisky UFC a může se pochlubit působivou bilancí 7-1.

V pouhých 26 letech a pouhých 8 profesionálních zápasech je Tracy Cortez ve své MMA kariéře stále velmi mladá. Mimo klec zatím moc příležitostí nedostala, ale její ohromující vzhled a nadějný talent pro bojová umění z ní činí potenciální hvězdu na vzestupu.

6. místo – Gina Carano

Ačkoli nikdy nebojovala v UFC, Gina „Crush“ Carano je tak krásná bojovnice, že nesmí v tomto žebříčku chybět. Carano začala svou kariéru v bojových sportech v Muay Thai a před přechodem na MMA v roce 2006 nashromáždila působivý rekord 12-1-1.

V MMA měla bilanci 7-0, než se postavila slavné Cris Cyborg v prvním vysoce sledovaném ženském MMA zápase v roce 2009. Nakonec byla poražena, což ji přimělo ukončit kariéru.

Konec její MMA kariéry zažehl pro Carano zcela novou cestu. Její vzhled a zkušenosti s bojovými uměními ji připravily na hlavní kariéru herečky. Od svého odchodu do důchodu se Carano objevila ve filmech Fast & Furious 6 , Deadpool a Star Wars: The Mandalorian.

5. místo – Alexa Grasso

Mexická slámová váha Alexa Grasso vypadá příliš mile na to, aby někomu ublížila. Jejích 14 profesionálních výher v MMA ale říká něco jiného.

27letá bojovnice začala svou kariéru ve smíšených bojových uměních v roce 2012, kdy po působivé bilanci 8-0 v roce 2016 podepsala smlouvu s UFC.

I v nejvyšší lize světa si nevede vůbec zle. Její rekord šesti vítězství a třech proher hovoří sám za sebe. V poslední době se přesunula do muší váhy, kde jí patří pátá příčka divize.

4. místo – Michelle Waterson

Dívka s přezdívkou „The Karate Hottie“ se ve skutečnosti věnovala modelingu, než v roce 2007 drasticky změnila svou kariéru.

Celoživotní sportovkyně začala trénovat karate v 10 letech, kde získala černý pás. Waterson o sobě dala vědět v roce 2007, když se objevila v reality show Fight Girls, která následovala kariéru kickboxerů, kteří se snažili vyhrát mistrovství světa.

Poté, co Waterson nasbírala v MMA bilanci 14-3, v roce 2015 přestoupila do slavné UFC. V té drží rekord šesti výher a pěti porážek. Waterson se i přes svou MMA kariéru stále věnuje modelingu a objevuje se díky svému vzhledu v mnoha televizních pořadech.

3. místo – Miesha Tate

Nenechte se zmást jejím vzhledem! Miesha „Cupcake“ Tate je jednou z nejtvrdších žen, které kdy vstoupily do oktagonu. Bývalá šampionka bantamové váhy UFC a Strikeforce má za sebou úžasnou MMA kariéru uvnitř i vně klece. 

Láska ke grapplingu ji inspirovala k tomu, aby v roce 2007 začala svou MMA kariéru. Tate vyhrála opasek šampionky UFC v bantamové váze v roce 2016, když porazila Holly Holm. Později toho roku o pás přišla s Amandou Nunes a v listopadu odešla po další prohře do bojového důchodu.

V roce 2021 ale ohlásila svůj návrat a znovu vyhlašuje boj o nejvyšší příčky UFC. Dnes je Miesha Tate navíc viceprezidentkou ONE Championship v Singapuru, kde žije se svou rodinou.

2. místo – Mackenzie Dern

Brazilské eso v Jiu-Jitsu Mackenzie Dern je jednou z nejvíce atraktivních grapplerek všech dob. Má více než 20 zlatých medailí v mezinárodních soutěžích BJJ a debutovala v MMA až v roce 2016.

Dern začala trénovat BJJ ve 3 letech se svým otcem a nevlastní matkou, kteří jsou také oba s černými pásy. Brazilská Američanka získala svůj vlastní černý pás v pouhých 19 letech, což dokazuje její odborné znalosti ve sportu.

Dostala se do UFC v roce 2018, kde má impozantní bilanci sedmi vítězství a dvou proher. V největší světové MMA organizaci jí patří čtvrtá příčka divize slámové váhy. Její aktuální rekord v MMA je 12-2.

1. místo – Paige VanZant

Paige VanZant byla v jednu chvíli jednou z nejpopulárnějších bojovnic na soupisce UFC. Rodačka z Oregonu narazila na MMA tělocvičnu Kena Shamrocka, když jako teenager hledala taneční studio.

Začala trénovat box a jiu jitsu, nakonec se zúčastnila svého prvního amatérského zápasu ve věku 18 let. V roce 2013 UFC podepsalo VanZant, aby se stala součástí jejich nově vytvořené divize slámové váhy.

Vzhled a bojové schopnosti zápasnice jí vynesly mnoho příležitostí mimo klec. Pokračuje v modelingu pro značky jako Nike a vlastní mimořádně výnosné účty na Instagramu či Only Fans.

Od srpna 2020 jí UFC neprodloužilo smlouvu, boje se ale nevzdala. Momentálně okusila zápasy bez rukavic a střihla si i premiéru ve wrestlingu.

Zdroj: The MMA Guru

Reklama

Bojové sporty

Blachowicz vyjmenoval fakta a řekl si o Procházku. Nejsem jako on, držím slovo, vzkázal šéfovi UFC

Jiří Procházka coby šampion UFC nemá o nabídky na zápas nouzi. Navzdory tomu, že už si soupeře vybral, se o slovo stále hlásí i ostatní. Až překvapivě ostře se na adresu moravského bojovníka místy vyjadřuje Jan Blachowicz, který se tak připravuje o české fanoušky.

Publikováno

dne

Jiří Procházka coby šampion UFC nemá o nabídky na zápas nouzi. Navzdory tomu, že už si soupeře vybral, se o slovo stále hlásí i ostatní. Až překvapivě ostře se na adresu moravského bojovníka místy vyjadřuje Jan Blachowicz, který se tak připravuje o české fanoušky.

Polotěžká váha v UFC vypadá na špici více než zajímavě. Jiří Procházka coby šampion UFC, za ním postupně Glover Teixeira, Jan Blachowicz, Magomed Ankalaev, Aleksandar Rakič, Anthony Smith a Jamahal Hill.

S výjimkou Smithe si o zápas s Procházkou řekli všichni zmínění. Rakič o zápas ovšem stál ještě před tím, než byl moravský bojovník šampionem. Dle svých slov po posledním zápase si o něj říká poslední dva roky také Hill.

Nicméně nejpravděpodobněji se jeví odveta s Teixeirou. Ostatně ji chce sám Procházka. I šéf UFC Dana White je této myšlence nakloněn, ani zdaleka však není rozhodnuto. Velkým favoritem na zápas je Ankalaev.

Nyní se ovšem o slovo přihlásil Blachowicz, který na Twitteru poslal jasný vzkaz. V první řadě vyjmenoval fakta, dle nich je prvním Polákem, který se stal šampionem UFC, čehož dosáhl svou tvrdou prací a tím, že neuhnul žádné výzvě.

Mimo to dal na vědomí, že šel do UFC kvůli tomu, aby vytvořil skvělé momenty pro fanoušky a že ještě ani zdaleka neskončil.

„Žádné hovadiny, žádnou politiku a žádné nesmysly. Dej mi Procházku a já ti dám největší MMA zápas v evropské historii. Na rozdíl od něj vždy držím své slovo,“ vzkázal Blachowicz šéfovi UFC.

Zdroj: Jan Blachowicz, UFC

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

UFC 278: Usman vs. Edwards – stream, program, informace, sázení

UFC 278 nám už 21. srpna nabídne další várku fantastických zápasů těch nejlepších MMA bojovníků na světě. K vidění bude jeden titulový souboj, do akce půjde i Lucie Pudilová. Jaký je program a kde turnaj sledovat?

Publikováno

dne

UFC 278 nám už 21. srpna nabídne další várku fantastických zápasů těch nejlepších MMA bojovníků na světě. K vidění bude jeden titulový souboj, do akce půjde i Lucie Pudilová. Jaký je program a kde turnaj sledovat?

UFC pokračuje ve zběsilém tempu pořádání turnajů a již 21. srpna nabídne další číslovaný galavečer, na němž se dočkáme i dvou titulových soubojů. Tentokráte se jedná o turnaj pořadovým číslem 278.

UFC 278 – kdy a kde

UFC 278 se bude konat v neděli 21. srpna, hostit jej bude Vivint Arena v Salt Lake City. Začátek hlavní karty je plánován na čtvrtou hodinu ranní středoevropského času.

UFC 278 – stream

Hlavní kartu UFC 278 bude vysílat televizní stanice Premier Sport.

Sledovat živě online na Tipsport TV bude možné celý turnaj, neunikne vám tedy ani jeden podstatný moment. Pěkný vstupní bonus za jednoduchou online registraci také potěší, ihned je možné si vsadit na své favority.

UFC 278 – program, karta zápasů

Na turnaj UFC 278 je naplánováno skutečně několik zajímavých zápasů. Tím nejzásadnějším však bude další titulová obhajoba Kamaru Usmana, kterého vyzve Leon Edwards. Do akce půjde i Paulo Costa, který se utká s Lukem Rockholdem.

O návrat legendy se postará José Aldo. Bývalého šampiona UFC čeká duel s Merabem Dvalishvilim. V souboji těžkotonážníků si to rozdají Marcin Tybura a Alexandr Romanov.

Pro české fanoušky však bude zlatý hřeb už na prelims kartě. V jejím předposledním zápase se totiž představí Lucie Pudilová, kterou čeká první zápas po návratu do UFC.

Karta zápasů

Hlavní karta

Kamaru Usman vs. Leon Edwards
Paulo Costa vs. Luke Rockhold
José Aldo vs. Merab Dvalishvili
Marcin Tybura vs. Alexandr Romanov
Tyson Pedro vs. Harry Hunsucker

Prelims

Leonardo Santos vs. Jared Gordon
Wu Yanan vs. Lucie Pudilová
Sean Woodson vs. Luis Saldana

Early Prelims

AJ Fletcher vs. Ange Loosa
Amir Albazi vs. Francisco Figueiredo
Aoriqileng vs. Jay Perrin
Daniel Da Silva vs. Victor Altamirano

UFC 278 – kurzy

Jako tradičně nabídne i na UFC 278 širokou kurzovou nabídku Tipsport, který rovněž nabídne streamy zápasů, díky čemuž budete mít vše potřebné k tomu, abyste mohli využít i live sázky.

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Joker Ilić si opět stěžuje na váhu Vémoly. Koho nyní vyzývá a kdy jej uvidíme zpět v Oktagonu?

Aleksandar „JOKER“ Ilić by se rád brzy vrátil do Oktagonu a vyzývá zajímavého soupeře. Dočkáme se velkolepé bitvy?

Publikováno

dne

Aleksandar „JOKER“ Ilić by se rád brzy vrátil do Oktagonu a vyzývá zajímavého soupeře. Dočkáme se velkolepé bitvy?

Ilić si opět stěžuje na váhu Vémoly při titulovém zápase

Aleksandar Ilić přišel do největší domácí MMA organizace rovnou do titulové bitvy. Na pražské Štvanici čelil v rámci turnaje Oktagon 34 samotnému králi Oktagonu, Karlosu Vémolovi. S tím nevydržel ani celé jedno kolo a pás šampiona polotěžké váhy tak zůstal doma.

Ihned po zápase si však stěžoval, že jeho soupeř byl v zápase o mnoho těžší a Srb se tak nemohl rovnat síle českého Terminátora. Nyní by však raději nastupoval ve své přirozené váze do 84 kg.

„Překvapilo mě, že v samotné bitvě měl Vémola okolo deseti kilo víc,“ posteskl si Joker v pořadu The MMA Pulse. „Byl mnohem těžší než například Janikowski, přitom váhové kategorie jsou tu z nějakého důvodu,“ stěžoval si.

„Když vás o tolik těžší bojovník chce dostat na zem, tak se mu to prostě podaří,“ vykrucoval se srbský bojovník. Před zápasem přitom varoval Vémolu, že jej na zem jen tak nedostane a titul bude putovat so Srbska.

„JOKER“ vyzývá zajímavého soupeře

„Zajímal by mě ten bývalý fotbalista, co mu budují umělý příběh,“ vyzval Christiana Eckerlina. „Já prostě neuznávám falešné bojovníky,“ řekl na adresu německého bojovníka, který se představil naposledy na Oktagonu 33, který se konal ve Frankfurtu.

Zápas Eckerlina s Brazilcem Oliveirou tehdy skončil předčasně, když Němec pravděpodobně simuloval kop do svých slabin a poté soupeře ukončil. „Když jsem viděl, jakým způsobem Eckerlin vyhrál svůj poslední zápas, vůbec nerozumím, jak mohl mít z takové výhry radost,“ nechápal Ilić.

„Klidně se s ním utkám u něj ve Frankfurtu a ukážu mu, jak vypadá opravdový zápasník,“ nabídl možný termín na říjnovém galavečeru v Německu. Na webových stránkách Oktagonu nicméně již na zmíněném turnaji visí odveta německého borce s Brazilcem Oliveirou.

Zdroj: The MMA Pulse, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené