Spojte se s námi


Ostatní

Tom Brady podruhé ohlásil konec kariéry, tentokrát definitivně!

Většina mladých hráčů amerického fotbalu k němu vzhlíží, ve středu však Tom Brady ohlásil konec své veleúspěšné kariéry. S touto zprávou přišel v odpoledních hodinách, sedminásobný vítěz Super Bowlu a nejlepší hráč historie NFL, na vlastním Twitterovém účtu.

Publikováno

dne

Většina mladých hráčů amerického fotbalu k němu vzhlíží, ve středu však Tom Brady ohlásil konec své veleúspěšné kariéry. S touto zprávou přišel v odpoledních hodinách, sedminásobný vítěz Super Bowlu a nejlepší hráč historie NFL, na vlastním twitterovém účtu.

Málokomu se podaří prosadit mezi nejsledovanější ligu amerického fotbalu světa. Minimálnímu počtu hráčů se poštěstí dokonce pozvednout vítězný pohár.

Najde se však jedinec, který za svou třiadvacet let dlouhou kariéru získal trofej Vince Lombardiho hned sedmkrát.

Tom Brady opouští NFL jakožto držitel všech rekordů na pozici quarterbacka. Tuto sezonu byl vůbec nejstarším hráčem celé ligy a po neúspěšném počínání v týmu Tampy Bay Buccaneers se spekulovalo o jeho další destinaci.

V Tampě strávil celkem tři sezony a pomohl klubu ke druhé výhře v Super Bowlu. Po loňské nepovedené sezoně oznámil konec aktivní kariéry, nakonec se však ještě na hřiště vrátil. Dle vlastních slov už tentokrát jeho fotbalová kariéra končí nadobro.

„Půjdu rovnou k věci. Končím svou kariéru, definitivně. Svou šanci na napsání dlouhé eseje jsem vyplýtval loni. Řekl jsem si tedy, že prostě zapnu nahrávání a dám Vám to vědět tímto způsobem,“ vysvětluje Brady v krátkém twitterovém videu z pláže.

Brady má za sebou složitý rok i mimo fotbalový trávník. Po třinácti letech manželství se supermodelkou Gisele Bündchenovou oznámil v říjnu loňského roku konec společného soužití. Tato skutečnost mohla bezpochyby ovlivnit finální rozhodnutí o nepokračování v NFL.

Americký fotbal se ve středu 1. 2. 2023 tedy nejspíše nadobro loučí s nejvýraznější tváří všech dob a celý sport může jen doufat v jeho nástupce.

Zdroj: NFL, Tom Brady, New York Times

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.