Spojte se s námi


Motorsport

Tohle už nechci zažít! Hamilton po VC Ázerbájdžánu hrozil, že nenastoupí do příštího závodu. Stěžoval si právem?

Lewis Hamilton po Velké ceně Ázerbájdžánu hrozil, že neodstartuje do následujícího podniku letošní sezóny, jenž se uskuteční v Kanadě na okruhu v Montrealu. Důvodem byly velké bolesti zad způsobené poskakováním jeho monopostu. Jak to okomentoval samotný Hamilton?

Publikováno

dne

Lewis Hamilton po Velké ceně Ázerbájdžánu hrozil, že neodstartuje do následujícího podniku letošní sezóny, jenž se uskuteční v Kanadě na okruhu v Montrealu. Důvodem byly velké bolesti zad způsobené poskakováním jeho monopostu. Jak to okomentoval samotný Hamilton?

Hamilton nakonec do příští Velké ceny, jež se pojede v Kanadě na okruhu v Montrealu, nastoupí. Po závodě v Baku to ovšem vypadalo na pravý opak. Důvodem byly velké bolesti zad způsobené porpoisingem.

O jak velký problém jde a proč může ono poskakování (anglickým názvem porpoising – pozn. red.) ohrožovat zdraví jezdců jsme rozebrali v tomto článku.

Na svůj vůz, respektive na výše zmíněné poskakování si Hamilton stěžoval po celý průběh závodního víkendu, přičemž po závodě mu dokonce museli pomáhat vylézt z vozu. A bylo zcela očividné, že není úplně v pořádku.

Hamilton poté uvedl, že to byl nejbolestivější závod v jeho závodní kariéře a že už tohle nechce nikdy zažít. Šéf Mercedesu Toto Wolff následně pronesl, že by Mezinárodní automobilová federace (FIA) měla s tímto problémem, jež ohrožuje zdraví jezdců, něco začít dělat.

Na Wolffovy argumenty však téměř okamžitě odpověděl šéf Red Bullu Christian Horner.

„Nikdy byste neměli provozovat auto, které není bezpečné. Některé týmy mají s porpoisingem větší potíže, některé méně, takže by bylo nespravedlivé trestat ty, kteří odvedli velmi dobrou práci, navzdory těm, kteří zkrátka minuli svůj technologický cíl,“ řekl Horner na tiskové konferenci, jehož slova ocitoval server Motorsport.

„Existují tedy prostředky k tomu, aby se na voze nevyskytoval porpoising. Ale je to na úkor výkonu auta. Co je tedy nejjednodušší, je stěžovat si. Každý tým má na výběr,“ dodal.

Na tom, že je poskakování monopostů velkým problémem se shodli všichni jezdci, tedy až na jednoho – Fernanda Alonsa. Legednární španělský pilot tento doprovodný jev jako příliš velkou potíž nevnímá.

Hamilton posléze uvedl, že měl po Velké ceně Ázerbájdžánu potíže se spaním a pociťoval velkou bolest zad, a tak zvažoval, zda vůbec nastoupí do následujícího závodu v Kanadě. Wolff navíc jeho slova podpořil a zdálo se, že Mercedes už hledá náhradu.

Nakonec však sedminásobný šampion do Velké ceny Kanady odstartuje. „Záda jsou trochu bolavá a pohmožděná, naštěstí to ale není nic vážného,“ pronesl Hamilton, jehož slova opět ocitoval server Motorsport.

„Byl jsem na akupunktuře a fyzioterapii u Ang (Angela Cullen, Hamiltonova fyzioterapeutka, pozn. redakce). Musíme dál bojovat. Není lepší čas než teď, abychom táhli za jeden provaz a my to uděláme. O víkendu tam budu, nenechal bych si to ujít za nic na světě. Přeji všem úžasný den a týden,“ dodal.

Pilot Mercedesu však i přes tyto potíže dokázal zajet velmi slušný výsledek, a tedy čtvrté místo. Jeho týmový kolega George Russell dojel třetí a zapsal své třetí pódiové umístění.

V níže uvedeném twitterovém příspěvku si můžete prohlédnout pořadí šampionátu jezdců a rovněž Poháru konstruktérů.

Zdroje: F1, Motorsport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.