Spojte se s námi


Motorsport

To je pořádná suma! Havárie Micka Schumachera v Monaku přijde Haas na hromadu peněz

Haas v Monaku prožil opravdu katastrofální neděli. Po slibné sobotní kvalifikaci nedokončili nedělní závod ani jeden z jeho jezdců, přičemž Mick Schumacher utrpěl obrovskou havárii, při které rozpůlil svůj vůz na dvě poloviny. A to Haas přijde na skutečně velké množství finančních prostředků…

Publikováno

dne

Haas v Monaku prožil opravdu katastrofální neděli. Po slibné sobotní kvalifikaci nedokončili nedělní závod ani jeden z jeho jezdců, přičemž Mick Schumacher utrpěl obrovskou havárii, při které rozpůlil svůj vůz na dvě poloviny. A to Haas přijde na skutečně velké množství finančních prostředků…

Dalo by se snad říct, že americkou stáj Haas F1 Team letos provází smůla. Kopec smůly. Nejprve z důvodu rusko-ukrajinského konfliktu tým rozvázal spolupráci se sponzorem Uralkali a otcem a synem Mazepinovými.

Byť sice tento ruský partner tvořil pouze 20% část rozpočtu, pro Haas, který horko těžko shání sponzory a peníze, to i přesto byla velká rána. Z části se to americkému týmu podařilo nahradit angažováním Kevina Magnussena, jenž s sebou jakýsi balík přinesl.

Ovšem ani v tomto případě se nejednalo o nikterak zásadní částku. Jenže zrovna tento dánský pilot přispívá nejen financemi, ale dokáže zajíždět i relativně slušné výsledky. Aktuálně se s 15 body nachází na solidním desátém místě v šampionátu jezdců, zatímco Schumacher doposud nepřispěl ani jedním bodem.

Nejblíže bodům byl Schumacher letos, a to při příležitosti Velké ceny Miami. Právě tady jel na bodovaných pozicích, jenže v první zatáčce 54. kola se srazil se Sebastianem Vettelem a závod nakonec dokončil se zhruba 73sekundovou ztrátou na vítěze. Cílovou čáru proťal jako poslední.

Obecně řečeno, ve formuli 1 zkrátka platí následující: Když už pilot pravidelně neboduje, může týmu alespoň přinášet cenná data a hlavně – snažit se vyhýbat větším kolizím.

Ano, Haas přece jen doposud od Schumachera určitá data co do vývoje a zlepšování monopostu získal, avšak co se havárií týče, nejeví se syn slavné legendy zrovna v tom nejlepším světle.

Americká stáj se pořádně ještě nestihla oklepat z obrovské havárie, kterou Schumacher v důsledku jezdecké chyby utrpěl v Saúdské Arábii, a která stála Haas zhruba jeden milion dolarů, „postaral“ se německý pilot o další velký problém.

Při této nehodě byl navíc Schumacher vystaven přetížení 33g. Jelikož takto boural už v sobotní kvalifikaci, vynechal třiadvacetiletý závodník nedělní Velkou cenu. Do závodu na okruhu v Džiddě tedy neodstartoval.

A v níže přiloženém twitterovém příspěvku si můžete prohlédnout jeho velkou havárii v Monaku. Nutno podotknout, Haas bude Schumacherův počin stát mnoho peněz. A byť tým zatím nic oficiálně nepotvrdil, poškození na jeho monopostu je tak velké, že částka nejen za opravy opět překoná hranici jednoho milionu.

Schumacher totiž v Monaku naprosto zdemoloval převodovku, minimálně část palivového systému, obrovský náraz schytala také samotná pohonná jednotka.

Z obou nehod naštěstí Schumacher vyvázl bez vážnějších zranění.

„Já se cítím dobře, celá záležitost je ale velmi nepříjemná. Potřebné tempo máme, ale jde o to ho i udržet. Bohužel jsem jel do zatáčky (číslo 15 – pozn. red.) příliš zeširoka, ztratil jsem veškerou přilnavost a výsledkem bylo to, co se stalo,“ popsal svou nehodu Schumacher v rozhovoru pro týmový web.

Zdroje: F1, Haas F1 Team

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.