Spojte se s námi


Bojové sporty

To já jsem pro Kincla Gamechanger, chvástá se Vémola. Jaké má plány na rok 2023?

Karlos Vémola v živém vysílání na Instagramu konečně poodhalil podrobnosti ohledně jeho návratu do klece. Vyjádřil se také na téma očekávaného zápasu s Patrikem Kinclem.

Publikováno

dne

Karlos Vémola v živém vysílání na Instagramu konečně poodhalil podrobnosti ohledně jeho návratu do klece. Vyjádřil se také na téma očekávaného zápasu s Patrikem Kinclem.

Rivalita Vémola vs. Kincl se stupňuje

Fanoušci čekali dlouhé čtyři roky na rozuzlení starého příběhu, který rozděluje domácí scénu smíšených bojových umění. Rivalita mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou dosáhla svého vrcholu a na domácí scéně bojových umění nemá obdoby.

Hlavní tahák uběhnuvšího Oktagonu 38 měl rozhodnout dávný spor ještě z dob organizace XFN, kde spolu svedli bitvu, z které nakonec odcházel vítězně Vémola. Kincl pak žádal odvetu, nicméně Terminátor zamířil do vod Oktagonu, kde se nyní jejich cesty opět střetly.

Bitva dvou šampionů se ale z důvodu zdravotního stavu Vémoly neuskutečnila, což vyvolalo mezi oběma muži další vlnu nevole. Situace se dokonce vyhrotila tak, že Kincl podal na svého soka trestné oznámení za jeho nedávná vyjádření.

Obrovskou vlnu kritiky pak Karlos sklidil na konci roku, když sdílel na svých sociálních sítích záběry z posilovny, ze snowboardu či z koupání v přírodě. Z nemocnice totiž uváděl, že se na nějakou chvíli od svých sociálních sítí odstřihne a do tréninku se minimálně tři měsíce kvůli lékům nedostane.

Pro každého zápasníka jsem já Gamechanger, hlásí Terminátor

Nyní se v živém vysílání na Instagramu vyjádřil na značnou kritiku veřejnosti. Potvrdil, že zmíněné aktivity konzultuje se svým fyzioterapeutem a výrazně se odlišují od plné přípravy na zápas. Navíc poodhalil své plány v novém roce a prozradil, která váhová kategorie jej nyní zajímá.

„Letos budu všechno směřovat k tomu, abych zápasil o titul a získal pás v osmdesát čtyřce,“ potvrdil šampion polotěžké váhy, že jeho kroky budou směřovat k divizi, kde vládne právě Kincl.

„A jestli bude odveta s Patrikem Kinclem, už je jenom na něm. Chápu, že může být znechucenej tím, že jsem se zranil, ale to se může stát,“ uvedl Vémola s odkazem na to, že se podobná situace stala například Jiřímu Procházkovi v UFC či Michalu Martínku v KSW.

Situace je nyní o to zamotanější, že Patrik Kincl dostal nabídku nového projektu organizace Tipsport Gamechanger, který se odehraje ve veltru. „Myslím si, že pro každého zápasníka jsem já ten gamechanger,“ hlásí sebevědomě Vémola.

„Pokud zvolí tu možnost, že půjde do Gamechangeru, což mu asi nikdo nemůže vyčítat, protože je to velká příležitost, tak já půjdu o titul s někým jiným,“ zopakoval, že hlavním cílem je divize střední váhy.

„Jsem přesvědčený o tom, že když budu zdravotně v pořádku a budu moct do O2 Areny nastoupit, tak že Kincl ten zápas vezme a půjde proti mně,“ zakončil. Dočkáme se tak vytoužené odvety?

Zdroj: Instagram, Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Tvrdá rána pro Oktagon! Zápas Čepo vs. Peňáz v Bratislavě nebude. Money si zlomil ruku, takto vypadá snímek z rentgenu

Zápas, který chceme, ale není nám souzen. V dubnu se proti sobě měli v kleci postavit rivalové Vlasto Čepo a Matěj Peňáz, jenže se jej nedočkáme. Moravský bojovník se totiž zranil a čeká jej pauza.

Publikováno

dne

Zápas, který chceme, ale není nám souzen. V dubnu se proti sobě měli v kleci postavit rivalové Vlasto Čepo a Matěj Peňáz, jenže se jej nedočkáme. Moravský bojovník se totiž zranil a čeká jej pauza.

Psal se rok 2020. Začala u nás pandemie koronaviru, ale pro fanoušky bojových sportů se začala psát zcela nová kapitola. Oktagon totiž přišel s projektem Underground, do kterého zapojil i postojářské hvězdy.

V atraktivní pyramidě se představili Vlasto Čepo a Matěj Peňáz. Oba dokráčeli do finále, jenže se v něm bohužel nikdy nestřetli. Fanoušci se přitom na jejich zápas extrémně těšili, protože se oba borci prezentovali atraktivními výkony.

Peňáz si tehdy rýpl do Čepa ohledně „čokolády“, čímž s nadsázkou nařkl slovenského rváče z dopingu. Jenže kvůli zranění moravský bojovník do zápasu nenastoupil. Pak se dlouho domlouvalo, že k souboji dojde.

Jenže se tak dodnes nestalo. Vždy do toho něco skočilo. Dokonce bylo ve hře, že se Money probojuje do UFC, účast v Dana White’s Contender Series ale nezvládl a vrátil se zpět do Oktagonu.

Právě po návratu se měl utkat s Čepem na začátku prosince, ale zápas nedopadl. Do akce šel až na konci roku proti muži, který Čepa porazil. Měla to být poslední překážka v plánovaném duelu.

Když Peňáz vyhrál, bylo oficiálně oznámeno, že se utká s Čepem v dubnu v Bratislavě na turnaji OKTAGON 42. Jenže nyní už víme s předstihem, že zápas opět nebude.

Money si totiž nepříjemně zlomil ruku a čeká jej v první řadě operace, v řadě druhé dlouhá pauza, během níž se bude 26letý bojovník dávat dohromady.

Oktagon dokonce zveřejnil rentgenový snímek, který jen dokládá, jak nepříjemné zranění Peňáz utrpěl. Doufejme tedy, že se co nejdříve a hlavně co nejvíce uzdraví. A snad se jeho souboje s Čepem jednoho dne dočkáme.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Padne rekord? McGregorův soupeř Chandler věří, že o zápas bude enormní zájem a že se prodá přes 2 miliony PPV

Tento rok bude ohromný. Už brzy nás čeká návrat Jona Jonese, dočkáme se i Conora McGregora. Irův soupeř Michael Chandler věří, že zejména jeho zápas s hvězdou světového MMA může vzbudit ohromný zájem.

Publikováno

dne

Tento rok bude ohromný. Už brzy nás čeká návrat Jona Jonese, dočkáme se i Conora McGregora. Irův soupeř Michael Chandler věří, že zejména jeho zápas s hvězdou světového MMA může vzbudit ohromný zájem.

Conor McGregor možná není nejlepším bojovníkem všech dob, nicméně rozhodně je jednou z největších legend. To, čeho dosáhl, a to, jak celé MMA a bojové sporty obecně zpopularizoval, mu nikdo nemůže upřít.

Když nezápasí, tak to UFC pociťuje ve velkém. Právě turnaje s irskou hvězdou totiž patří k těm, které se prodávají suverénně nejvíce. A jinak by tomu nemělo být letos, kdy se vrátí do akce.

Věří tomu i jeho soupeř Michael Chandler. A má k tomu hromadu důvodů Jedním z nich je fakt, že oba budou stát proti sobě jako trenéři v show The Ultimate Fighter, kde může dojít k několika momentům, které pomohou v propagaci celého duelu.

Sám Chandler je velký showman, umí prodávat své zápasy, které jsou navíc ohromně atraktivní. Je se tedy na co těšit. A jaká čísla čekat? Americký bojovník a bývalý šampion konkurenčního Bellatoru věří, že se prodají minimálně 2 miliony PPV.

„Když se podíváme na čísla, tak si myslím, že 2 miliony prodaných PPV nejsou jen možností. Myslím, že je to skutečně velice dosažitelné,“ nechal se Chandler slyšet v tradičním pořadu Ariela Helwaniho The MMA Hour.

Za zmínku stojí, že Chandler již na jedné z nejprodávanějších karet v historii UFC zápasil, a to když v organizaci debutoval proti Danu Hookerovi. Jednalo se o turnaj UFC 257, kde McGregor bojoval s Dustinem Poirierem a poprvé s ním prohrál. Přes 1,6 milionů lidí si koupilo PPV.

Rekord však drží souboj McGregora s Khabibem Nurmagomedovem na turnaji UFC 229. Jedná se o jediný galavečer, kde se prodalo více než 2 miliony PPV, konkrétně 2,4 milionu.

Chandler ve čtyřech z pěti zápasů v UFC získal bonusy za zápas/výkon večera. S tím, jakou popularitu má McGregor a s tím, jak dlouho nebojoval, se vyloženě nabízí možnost, že skutečně k prodeji 2 milionů prodejů PPV dojde.

Zdroj: The MMA Hour, MMA Fighting, Tapology

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Peníze v KSW? Je to podobné jako v RFA. S tím, že s každým zápasem to skáče o dost nahoru, řekl David Hošek

David Hošek již nepatří do stáje RFA, ale podepsal smlouvu na čtyři zápasy v polské KSW. V rozhovoru pro Kaocko.cz promluvil o tom, kdy se poprvé o zájmu organizace dozvěděl či o finančním ohodnocení v jeho nové organizaci.

Publikováno

dne

David Hošek již nepatří do stáje RFA, ale podepsal smlouvu na čtyři zápasy v polské KSW. V rozhovoru pro Kaocko.cz promluvil o tom, kdy se poprvé o zájmu organizace dozvěděl či o finančním ohodnocení v jeho nové organizaci.

David Hošek v Oktagonu porazil Marcina Naruszczku a zdálo se, že by se pomalu mohl blížit titulové šanci. Nakonec ale vyslyšel vábení nové organizace RFA.

V ní se ukázal dvakrát a připsal si výhru a porážku. Ta poslední byla s Nenadem Avramovičem, který bude bojovat o titul. V závěru roku se ukázal i v IAF, kde porazil Martina Horského.

Po této výhře ale přišlo laso z KSW, které bude mít v únoru zápas v Liberci. Kdy se český bojovník dozvěděl o zájmu organizace?

„První nabídku od KSW jsem dostal už na konci října. Tehdy jsem měl ale domluvený turnaj RFA i I Am Fighter, tak jsem to odmítl. Pak jsem se dozvěděl, že KSW bude mít galavečer tady v Čechách, neměl jsem však dlouho jistotu, že na něm budu startovat i já.

Radši jsem se na to ale připravoval a potěšilo mě, že se to mému manažerovi podařilo domluvit. Sehnali mi soupeře a já ho přijal,“ řekl v rozhovoru pro Kaocko.cz.

Smlouva v KSW mu dává svolení zápasit i pod RFA či IAF, tudíž jej můžeme v těchto organizacích vidět i v budoucnu. V Polsku má ovšem smlouvu na čtyři zápasy, které navíc budou dobře finančně ohodnoceny.

„Je to podobné jako v RFA. S tím, že s každým zápasem to skáče o dost nahoru. V posledním souboji mé smlouvy tak už dostanu podstatně víc než teď. Navíc je to pro mě šance ukázat, že si zasloužím mít ještě lepší peníze,“ dodal Hošek.

Jeho soupeřem v Liberci bude jednatřicetiletý Švéd Andreas Gustafsson, který má za sebou sedm výher a pouze jednu porážku. Dokáže jej Čech zastavit?

Zdroj: Kaocko.cz, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Oblíbené