Spojte se s námi


Tenis

To byl teda propadák! Pro které hráče měla letošní wimbledonská tráva pořádně hořkou příchuť?

Sport nepřináší pouze výhry. Také porážky jsou jeho nezbytnou součástí. Nicméně ne každá prohra je stejně bolestivá. Kteří tenisté se letos rozloučili s Wimbledonem nečekaně rychle a způsobem na který by rádi velice rychle zapomněli?

Publikováno

dne

Sport nepřináší pouze výhry. Také porážky jsou jeho nezbytnou součástí. Nicméně ne každá prohra je stejně bolestivá. Kteří tenisté se letos rozloučili s Wimbledonem nečekaně rychle a způsobem na který by rádi velice rychle zapomněli?

Sebastian Korda

Někteří tenisté přijedou na Wimbledon v pozici favorita, ale málokdy se do takové role jmenuje hráč sám. Tuto nepříjemnou zkušenost si bude určitě pro příští roky pamatovat Sebastian Korda. Po úspěchu na předcházejícím turnaji v Queen’s Clubu ce cítil být jedním z favoritů Wimbledonu. Což, ke své smůle, veřejně prohlásil.

Na londýnské trávě ale potkal hned v prvním kole Jiřího Veselého, který se tady umí o pořádné překvapení postarat. Český tenista tady v minulosti ukončil ambice favoritů jako Thiem nebo Zverev. A letos seznam jeho skalpů rozšířil i sebevědomý Korda.

Veselý zvítězil 7:6, 4:6, 6:2, 6:3, a byť sám vypadl hned v následujícím zápase, napsal jeden z nejzajímavějších příběhů úvodních kol Wimbledonu. Korda je zase o jednu zkušenost bohatší.

Propadák z Londýna aspoň umožní floridskému rodákovi pokračovat ve své kariéře v souladu s filozofií svých rodičů. Ta praví, že není kam spěchat. Třiadvacetiletý hráč se tak může soustředit na americké betony. V nadcházející části sezóny neobhajuje příliš bodů z loňského roku a je reálné, že zaútočí na pozici v elitní světové dvacítce.

Casper Ruud

Nor Ruud nikdy nebyl milovníkem trávy. Na letošní Wibledon ale nastoupil jako turnajová čtyřka a byl odhodlán tady udělat dobrý výsledek. Los měl docela příznivý. Když v první kole přešel bez velkých problémů přes Francouze Lokoliho, zdálo se, že může prožít solidní grandslam.

Ale tento pocit se změnil v kole druhém. Ruud se střetl s Britem Broadym. Ten hrál v All England Clubu na divokou kartu a zápas proti norskému favoritovi dostal pod kontrolu. V rozhodujícím setu jej dokonce vypráskal 6:0.

Ruud tak na třetím majoru sezóny skončil mnohem dříve než by mu bylo příjemné a rozhodně je rád, že tradiční povrch dost dlouho neuvidí. Lze ale předpokládat, že letos neřekl své poslední slovo. Chuť si může zpravit už tento týden na antuce ve švédském Bastadu.

Frances Tiafoe

Američan přijel do Londýna jako čerstvý člen elitního klubu top ten žebříčku. Týden před Wimbledonem triumfoval na trávě ve Stuttgartu a chtěl vše potvrdit i na nejprestižnějším turnaji sezóny.

Nestalo se tak. Tiafoe skončil na raketě Bulhara Dimitrova. A to způsobem, který sám označil za deprimující. V utkání ztratil hned pětkrát svůj servis, sám se nedopracoval ani k jednomu brejkbolu.

Americký tenista prohrál 2:6, 3:6, 2:6 a jeho přesvědčení, že patří mezi nejlepší tenisty na travnatých kurtech tak dostal pořádné trhliny. Za necelý rok se tenisoví příznivci budou těšit na to, jak to s Tiafoeho hrou na nejrychlejším povrchu opravdu je.

Zdroje: Wimbledon, Queen’s Club

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.