Spojte se s námi


Bojové sporty

Titul v KSW? Radši Oktagon! Stošič bojoval s Procházkou, zničil Moeila, Kimballa či Martínka, teď chce do československé organizace

Oktagon se v sobotu večer dočkal korunovace nového šampiona těžké váhy. Hatef Moeil na body porazil Lazara Todeva. Výsledek je však hodně kontroverzní a rozděluje fanoušky. Co bude dál? Odveta? Dost možná, avšak ne s Todevem. O slovo se totiž hlásí Darko Stošič.

Publikováno

dne

Oktagon se v sobotu večer dočkal korunovace nového šampiona těžké váhy. Hatef Moeil na body porazil Lazara Todeva. Výsledek je však hodně kontroverzní a rozděluje fanoušky. Co bude dál? Odveta? Dost možná, avšak ne s Todevem. O slovo se totiž hlásí Darko Stošič.

Tak tohle by byla velká bomba. Československým fanouškům, kteří příliš zahraniční MMA nesledují, možná jméno Darko Stošič nic moc neříká, nicméně jedná se o veterána UFC či jednu z velkých hvězd polské organizace KSW.

V UFC si to srbský ranař rozdal například s Jamahalem Hillem, rivalem Jiřího Procházky, s nímž prohrál na body. V nejlepší světové organizaci si celkově připsal čtyři zápasy, tři prohrál na body, jeden však vyhrál, když v prvním kole ukončil Jeremyho Kimballa.

Ano, toho Kimballa, který nyní bojuje v Oktagonu. Ještě před odchodem do UFC ovšem Stošič ovládl těžkou váhu v organizaci Final Fight Championship, kde pás také dvakrát obhájil. Ještě před tím, než si došel pro titul, mu však stál v cestě Hatef Moeil.

Aktuální šampion Oktagonu tehdy dostal pořádnou nakládačku. Srb jej naprosto zničil. Na začátku druhého kola musel Moeila zachraňovat roh, když byl do ringu vhozen ručník.

Aby toho nebylo málo, tak si to v roce 2014 Stošič v Brně na galavečeru GCF rozdal s Jiřím Procházkou. Ten však Srba porazil v prvním kole.

Upíše se Stošič Oktagonu?

Oktagon má konečně šampiona těžké váhy. Jak již bylo zmíněno, v sobotu se jím stal Hatef Moeil, který na body kontroverzně porazil Lazara Todeva. Odveta? K nějaké se může schylovat, ne však s Todevem.

O místo na slunci se totiž hlásí Darko Stošič. Ten ve svém posledním zápase porazil Michala Martínka, čímž si vybojoval titulovou šanci v KSW. Ještě před tím si poradil se Štefanem Vojčákem.

V polské organizaci drží Srb bilanci 6-1. Porazil ho pouze dominantní šampion Phil De Fries, což není ostuda. Místo titulového duelu v KSW by si ale mohl 31letý Stošič střihnout titulový duel v Oktagonu.

Stošič je nyní beze smlouvy. Není vázán k žádné organizaci. To potvrdil i jeho manažer Dražen Forgač. „Darko je volný, Ondřej Novotný má moje číslo,“ vyjádřil se Srbův manažer pro server Fightroom.hr.

Za zmínku stojí, že sám Stošič vyjádření svého manažera několikrát v posledních hodinách sdílel na sociálních sítích. Evidentně o tento krok tedy má skutečně zájem.

Pro Oktagon by to byla velká věc. Z několika důvodů. Ve Srbsku se díky Bojanu Veličkovičovi těší velké popularitě. Celkově začíná na Balkáně mít skvělé jméno a dokonce se čím dál častěji mluví o možném galavečeru v Bělehradě.

V případě, že by se Oktagonu upsal Stošič, by pochopitelně tato možnost nabrala ještě reálnější obrysy. Jedná se o skvělého bojovníka s tvrdou ránou. Bilance 19-6 je vypovídající, hned 13 výher navíc získal knokautem, z toho 9 v prvním kole.

Zdroj: Fightroom.hr, Tapology

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.