Spojte se s námi


Bojové sporty

Titul v KSW by mi změnil život, bude to válka, má jasno Leo Brichta. Promluvil o konci kariéry či o svém soupeři

Už v sobotu večer jej čeká největší zápas v kariéře. Může přepsat historii. Pokud vyhraje, bude prvním Čechem, který kdy získal titul v KSW. Co Leo Brichta říká před klíčovou bitvou?

Publikováno

dne

Už v sobotu večer jej čeká největší zápas v kariéře. Může přepsat historii. Pokud vyhraje, bude prvním Čechem, který kdy získal titul v KSW. Co Leo Brichta říká před klíčovou bitvou?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

KSW se vrací do České republiky. Jedná se o třetí turnaj polské organizace na našem území. Loni v únoru zavítala do Liberce, na podzim se ukázala v Třinci, nyní se opět objeví na severu Čech.

Že by se dařilo vyprodávat stadiony, to se říci nedá, nicméně zájem o polského giganta v České republice je. Ostatně tomu jde sama organizace naproti. Angažuje české bojovníky, nabízí zajímavá jména.

Ostatně i v Liberci se na galavečeru KSW 91 představí mnoho domácích hvězd. Do akce půjdou Vasil Ducár, Dominik Humburger, Matúš Juráček, Petra Částková či Viktor Červinský.

Zraky všech se však upínají především k hlavnímu zápasu. Do něj nastoupí někdejší eso Oktagonu. Leo Brichta se v největším duelu své kariéry porve o prozatímní titul lehké váhy. Soupeřem mu bude zkušený a nebezpečný Valeriu Mircea.

Leo Brichta promluvil o životní metě

Leo Brichta za sebou má v KSW dva zápasy. Oba vyhrál, oběma výkony udělal velký dojem na fanoušky. V roce 2023 se stal pomyslným králem polské organizace. Objevil se ve čtyřech anketách, všechny ovládl. Stal se bojovníkem roku, mezinárodním bojovníkem roku, podpisem roku a navíc předvedl nejlepší zápas.

Nyní může na skvělý vstup do organizace navázat. Valeriu Mircea bude těžkou překážkou. Pokud však Leo vyhraje, bude prvním Čechem, který si v KSW sáhne na titul.

„Všechny mé zápasy v KSW byly extrémně těžké, extrémně tvrdé. Tohle nebude výjimka. Jsem rád za tuhle šanci. Nejen kvůli mně, ale i kvůli Čechům. Myslím, že by znamenalo hodně, kdybych získal titul,“ cituje CNN Prima News vyjádření českého bijce.

Přitom po minulém zápase vyděsil fanoušky tím, že oznámil konec kariéry: „Samozřejmě to byl jen takový vtip. S MMA nekončím, miluju ho. Je to můj koníček, extrémně mě baví a naplňuje.“

Příležitost získat titul přirovnal k získání superschopností. „S pásem přichází určitá zodpovědnost. Pamatuju si na Spidermana jedničku. Strejda Ben tam seděl s Peterem v autě a říkal mu, že s velkou silou přichází velká zodpovědnost. Stejně to cítím i já. Výhra titulu by určitě změnila můj život,“ má jasno.

Od svého soupeře čeká agresivitu, rychlost a výbušnost. Označil jej za komplexního zápasníka, stejně tak ale vnímá sebe. Střet těchto stylů prý bude znamenat válku.

Zdroj: CNN Prima News, KSW

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.