Spojte se s námi


Různé

Letní olympijské hry 2024 Paříž – program, sporty a disciplíny

Publikováno

dne

LOH se v roce 2024 uskuteční v Paříži, hlavním městě Francie, kde se konaly přesně před 100 lety. Na sledovanou sportovní akci vyrazí i české naděje. Podívejte se, jaký mají Letní olympijské hry 2024 program, jaké disciplíny budeme moci sledovat a kde bude live stream.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Letní olympijské hry 2024 Paříž – kdy začínají, kdy se konají, termín a datum

Letní olympiáda se v roce 2024 bude konat v Paříži. V Evropě uvidíme nejznámější sportovní událost světa po dlouhých dvanácti letech, představí se na ní více než 10 tisíc sportovců z více než 200 zemí. Chybět nebudou ani Češi.

LOH 2024 Paříž – informace
Datum, termín26. 7. až 11. 8. 2024
Místo, kde se konajíPaříž, Francie
Počet zemíVíce než 200
Počet disciplín329 ve 32 sportech
Počet soutěžních dní19

Zajímavostí je, že Paříž je společně s Londýnem jediným městem, kde se letní olympijské hry uskuteční již potřetí.

Program LOH odstartuje 26. července, skončí 11. srpna 2024. Kvůli nabitému programu ale některé disciplíny začnou o dva dny či jeden den dříve, například fotbal, ragby, házení či lukostřelba.

Letní olympijské hry mají program naplánovaný na 19 soutěžních dní a diváci či sportovní fanoušci budou mít o zábavu postaráno.

Za zmínku stojí, že Paříž není jediným místem, kde se olympiáda uskuteční. Letošní letní olympijské hry budou hostit i jiná místa, například surfaři se budou prát s vlnami ve Francouzské Polynésii zhruba 16 tisíc kilometrů od hlavního města Francie.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

LOH 2024 Paříž – sporty, disciplíny

Být na olympiádě je ohromná čest. Jak pro sportovce, tak pro jednotlivé sporty samotné. O zařazení na LOH se mluví například v MMA, konkrétně se o to snažily šachy, squash či snooker. Premiéru si ale ve Francii odbude breakdance.

Po úspěchu, kterým letní olympijské hry osvěžily sportovní lezení, surfing či skateboarding, se ale také některé sporty s olympiádou loučí. Konkrétně se jedná o baseball, softball či karate.

Mimo to došlo k ubrání disciplín u vzpírání, změny se nevyhnuly ani vodnímu slalomu, rychlostní kanoistice, sportovnímu lezení či atletice, když vůbec poprvé uvidíme smíšenou štafetu v chůzi na maratonskou vzdálenost.

AtletikaJudoSurfing
BadmintonKanoistikaŠerm
BasketbalLukostřelbaTaekwondo
BoxModerní pětibojTenis
BreakdancePlaváníTriatlon
CyklistikaPlážový volejbalVeslování
FotbalPozemní hokejVodní pólo
GolfRagbyVodní slalom
GymnastikaSkateboardingVolejbal
HázenáSportovní lezeníVzpírání
JachtingSportovní střelbaZápas
JezdectvíStolní tenis

Češi na LOH 2024 v Paříži – česká výprava, nominace

Česká republika vyslala od svého vzniku na každé letní olympijské hry více než 100 sportovců. Program v Tokiu, tedy na posledních LOH, absolvovalo hned 115 členů české výpravy, přičemž Češi tehdy získali 11 medailí, čímž vyrovnali dosud nejlepší medailové zisky z Londýna a Atlanty.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Letní olympijské hry 2024 – zahajovací ceremoniál, zakončení

Každá olympiáda má na programu velkolepý zahajovací ceremoniál, který má vždy vyprávět příběh a je plný nejrůznějších efektů. Jinak tomu nebude letos. LOH 2024 se dočkají zahajovacího ceremoniálu 26. července.

Vůbec poprvé v historii se zahajovací ceremoniál nebude konat na olympijském stadionu. Sportovci se mají plavit po řece Seině. Jejich plavbu může sledovat jejich plavbu zhruba 300 tisíc diváků. Vstup je zdarma, tudíž se očekává velká účast. Mimo to část ceremoniálu proběhne v zahradách Jardins du Trocadéro.

Slavnostní zakončení proběhne 11. srpna 2024. Podle všeho jej bude hostit Stade de France. Francouzský národní stadion se pyšní kapacitou okolo 77 tisíc míst.

LOH 2024 v TV, kde sledovat olympiádu živě, live stream

Stejně jako vždy i letos nabídne přímé přenosy z LOH 2024 v Paříži veřejnoprávní televizní stanice ČT Sport. To znamená, že Letní olympijské hry bude možné sledovat přes live stream na online webové platformě ČT Sport Plus.

Mimo ČT Sport má kompletní vysílací práva placený kanál Eurosport, který stejně jako ČT Sport nabízí live streamy na svém webu. Sázkové kanceláře s největší pravděpodobností živé přenosy nenabídnou.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Rusko a Bělorusko na letní olympiádě ve Francii

Program LOH 2024 se bude týkat i ruských a běloruských sportovců. Mezinárodní olympijský výbor jim umožní start pod neutrální vlajkou. To znamená, že na olympiádě neuslyšíme ruskou ani běloruskou hymnu. Neuvidíme ani vlajky těchto zemí.

Česká republika s účastí obou zemí nesouhlasí. V tomto postoji není osamocena. Důvodem nesouhlasu je pochopitelně ruská agrese na Ukrajině. Pokus o invazi probíhá už od února 2022. Bělorusko podporuje ruské snahy, kvůli čemuž trestu také neuniklo.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.