Spojte se s námi


Bojové sporty

Tichota se v prosinci porve o titul Oktagonu. Kontakt s UFC? Zatím žádný, po zisku titulu se to změní, doufá 22letý talent. Jak se připravuje?

Jakub Tichota patří mezi největší talenty českého MMA. Když se mluví o bojovnících, kteří se mohou dostat do UFC, jeho jméno nikdy nechybí. A nelze se divit. Nyní jej ale čeká jiný krok. Může se stát šampionem Oktagonu. V rozhovoru pro Ruik prozradil, jak se na zápas připravuje, a v krátkosti se vyjádřil i k UFC.

Publikováno

dne

Jakub Tichota patří mezi největší talenty českého MMA. Když se mluví o bojovnících, kteří se mohou dostat do UFC, jeho jméno nikdy nechybí. A nelze se divit. Nyní jej ale čeká jiný krok. Může se stát šampionem Oktagonu. V rozhovoru pro Ruik prozradil, jak se na zápas připravuje, a v krátkosti se vyjádřil i k UFC.

Skóre 5:0, zápasy však neměl snadné. Zejména Elonen jej prověřil

Jakub Tichota má stále jen 22 let, nicméně na kontě už má zajímavé skalpy. Hned při svém prvním zápase v Oktagonu dokázal porazit Michala Konráda. Sice se nejednalo o přesvědčivý výkon, nicméně navzdory tomu značně zkušenějšího soupeře „uškrtil“.

Dále porazil například Denise Tripšanského či Rista Dimitrova. Velkou prověrkou byly i jeho poslední dva souboje. V první řadě dokázal na body jednomyslně porazit polský talent Dawida Karetu, v březnu si poradil s Jannem Elonenem Kulmalou.

Elonen má na svém kontě mnoho zápasů, bojoval i v organizaci M-1. Ostatně i při zápase s Faridem Basharatem v Oktagonu ukázal, že není snadným soupeřem pro nikoho. A potvrdilo se to i v souboji s Tichotou.

„Za zápas s Elonenem jsem velmi rád, jelikož splnil účel, se kterým jsme do zápasu šli. Věděli jsme, že ostřílený soupeř jako Elonen bude trestat každou malou chybičku a tím nám ukáže detaily, na kterých můžeme zapracovat, zdokonalit. Na všechny chyby, které jsem v zápase dělal, jsem se zaměřil a věřím, že jsem je napravil,“ vyjádřil se Tichota pro Ruik.

Příprava na titulový zápas v uznávaném Allstars gymu. Jak Sanikidzeho vnímá?

Po pěti výhrách v řadě se i díky zranění legendárního bojovníka Ivana Buchingera dočkal Jakub Tichota velké šance. Buchingera sice sám vyzýval a chtěl jej o titul připravit, nicméně ze hry slovenskou legendu vyřadilo zranění. O pás šampiona pérové váhy se tak český talent utká s Matem Sanikidzem.

Sanikidze za sebou má dva zápasy v Oktagonu. Porazil Aleksandera Kolontaye a Davida Moona. Svým stylem si získal velkou pozornost. I on má zkušenosti z organizace M-1. Pro Tichotu bude velkou výzvou. Přípravu tedy 22letý Čech bere vážně.

„Vždy se snažím nevypadnout z formy a trénuji bez ohledu na to, jestli mě čeká zápas nebo ne. Avšak tento zápas je pro mě velmi důležitý. Soupeře vím dlouho dopředu. To mi umožňuje lépe naplánovat přípravu a specializovat ji na konkrétní typ soupeře. Celková příprava je specifická, protože soupeř je velmi atypický a nechci nic podcenit,“ říká Tichota.

Důležitost zápasu potvrzuje i fakt, že v neděli odletěl do Švédska, kde bude trénovat ve světově uznávaném Allstars gymu: „Řadí se mezi nejlepší evropské gymy s řadou sparingpartnerů v mé váhové kategorii. Velmi se na to těším a slibuji si od toho doladění závěru přípravy zápasu.“

Z Chimpa se stane Champ? Připravuji se i na nejhorší scénář, přiznává

Jakub Tichota se sice přezdívá Chimp, nicméně pokud vyhraje další zápas, může přezdívku změnit na Champ. Jenže nepředbíhejme: „Sanikidze je šikovný soupeř. Nevím, jestli nejtěžší, ale určitě si od něj lehký zápas neslibuji. Věřím však, že jsem lepší, a že zápas dopadne jednoznačně v můj prospěch,“ odmítá selhání.

„Připravuji se i na nejhorší scénář – to znamená 25 minut tvrdého boje. Zápas se však budu snažit ukončit a za výhru v prvních dvou kolech bych se nezlobil,“ dodal.

Sázkové kanceláře českého bojovníka favorizují. Sám Tichota se však jako favorit cítí, podcenění ale už jen podle jeho slov nehrozí. „Přípravu plním do posledního puntíku,“ má jasno.

A že se Sanikidze uchyluje k různým rýpancům? „Jeho „trashtalk“ mi vůbec nevadí,“ nenechává se rozhodit kolážemi, které Gruzínec sdílí na sociálních sítích.

UFC? Ke kontaktu zatím nedošlo. Paulus svou šanci zazdil

Jak již bylo zmíněno, když se mluví o bojovnících, kteří by v budoucnu neměli chybět v UFC, bývá velmi často, ne-li vždy zmiňován i Jakub Tichota.

Nabízela se tedy otázka, jestli už došlo k nějakému kontaktu. A jak to tedy je? „Zatím jsem dané indicie nenašel, ale doufám, že po získání titulu by se mohlo něco změnit,“ nechal se slyšet Chimp.

Ještě nedávno přitom mohl v souboji talentů vyzvat slovenského Romana Pauluse, ten ale svoji šanci v březnu odmítl. Šanci vyzvat Tichotu o titul by tedy dle slov českého bojovníka nedostal. Nicméně nutno podotknout, že se o svou šanci připravil i sobotní porážkou na půdě nové organizace FABRIQ MMA.

Co se však týká Tichoty, můžeme pod příspěvky, v nichž figuruje, mnohdy najít kritiku kvůli přehnanému sebevědomí. Prý mu chybí pokora.

Sám 22letý bojovník však tvrdí, že se nic nezměnilo. „Jen jsem nahlas řekl své plány do budoucna. Kolem sebe mám lidi, kteří mě podporují, a silnou fanouškovskou základnu, což je pro mě hlavní,“ uzavřel rozhovor.

Titulový zápas se uskuteční už 3. prosince v Ostravě na turnaji OKTAGON 37.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.