Spojte se s námi


Bojové sporty

Těžká rána! Dvořák potřetí v řadě v UFC prohrál, jeho soupeř se postaral o senzaci

UFC 289 nabídlo téměř na svém startu zápas českého bojovníka. Do akce šel David Dvořák, který musel řešit nepříjemnost v podobě změny soupeře, kterým se stal Steve Erceg, debutant v UFC. Jak souboj vypadal?

Publikováno

dne

UFC 289 nabídlo téměř na svém startu zápas českého bojovníka. Do akce šel David Dvořák, který musel řešit nepříjemnost v podobě změny soupeře, kterým se stal Steve Erceg, debutant v UFC. Jak souboj vypadal?

David Dvořák se představil v noci ve svém šestém zápase v UFC, vůbec poprvé se ale ukázal na číslovaném turnaji. Měl zabojovat o přiblížení se k první pětce, v cestě mu měl stát Matt Schnell, jenže situace byla nakonec úplně jiná.

Schnell se totiž zranil a osm dní před turnajem bylo nutné hledat nového soupeře. Dvořák chtěl za každou cenu bojovat a UFC mu sehnalo náhradu v podobě Stephena Ercega, kterého čekal debut v organizaci.

Český bojovník si věřil, byl favorit. Přeci jen byl navzdory dvěma prohrám v řadě stále desítkou své váhy, měl těžší soupeře a větší zkušenosti než Erceg. Ještě před zápasem věřil, že by jej Erceg mohl ohrozit vesměs jen svou divokostí na začátku kola.

A první kolo skutečně zahájil lépe Erceg. Jenže to netrvalo dlouho a Dvořák přebral otěže, začal být přesnější, tvrdší, měl mnohem lepší pohyb. První kolo získal u dvou ze tří rozhodčích.

Jenže pak přišlo kolo druhé. Dvořák v něm působil lépe, ale konec této pětiminutovky přinesl absolutní zvrat. Erceg dokázal českou hvězdu tvrdě trefit, otřeseného Dvořáka navíc posléze trefil headkickem, po němž oba spadli, nicméně Australan lépe zareagoval a chytil gilotinu.

Dvořák měl co dělat, aby se z nelehké situace dostal. Podařilo se mu to, pak jej víceméně zachránil konec kola. Na signifikantní údery a údery celkově vyhrál, bohužel konec kola rozhodl o tom, že připadlo soupeři.

A třetí kolo bylo už bylo víceméně jasně Ercegovo. Bývalý bojovník Oktagonu působil extrémně vyčerpaně, jeho pohyb už nebyl tak dobrý, na nohách nebyl jistý, ruce nefungovaly a tak se snažil zápas přenést na zem. Bohužel příliš úspěšný nebyl.

Souboj museli rozhodovat bodoví sudí, kteří viděli vyhrát Ercega. Dva rozhodčí mu přidělili v součtu bodů výhru 29-28, jeden rozhodčí čelí kritice, jelikož viděl Australana vyhrát 30-27.

Zatímco Dvořák kouše těžkou prohru, velké zklamání a dostává se pod velký tlak, když by další prohra mohla být osudnou, tak Erceg se postaral o senzaci. Při debutu porazit desítku své divize? A ještě s takovým výkonem? Skvělá práce, bohužel pro českého bojovníka.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.