Reklama

Tenis na OH by mohl přijít o světovou jedničku! Na vině jsou prázdné stadiony

Srbský tenista Novak Djoković se v nedávném rozhovoru vyjádřil, že není jistý jeho start na olympijském turnaji v Tokiu. Světová jednička by neúčastí na olympiádě přišla o možnost získat tzv. „Zlatý Slam“, neboli zisk všech 4 grandslamových turnajů a OH v jednom roce.

To se zatím podařilo v tenisové historii podařilo jen Němce Steffi Graffové, která tohoto neskutečného úspěchu dosáhla v roce 1988. Do této chvíle je tak jediným člověkem v historii mužského a ženského tenisu, jemuž se podařilo „Zlatý Slam“ získat.

Djoković zatím v letošním roce na grandslamech nenašel přemožitele. Po výhrách na Australian Open, Roland Garros a Wimbledonu si Srb sedí na imaginárním trůnu tak, že bude pro hráče těžké ho sesadit. Zatím to vypadá, že Djokoviće by mohly ze hry vyřadit maximálně vlastní rozhodnutí nebo zdravotní problémy.

A právě vlastní rozhodnutí společně s rozhodnutím z Japonska teď zamotaly myšlenky světové jedničky. Olympijské soutěže totiž budou letos kompletně bez diváků.

„Také jsem slyšel, že bude hodně restrikcí i v olympijské vesnici, a tak je možné, že nebude možné vidět další sportovce naživo,“ nechal se slyšet Djoković.

„Aktuálně jsem trochu nerozhodný. Je to takové 50 na 50 s tím, co jsem v posledních dnech slyšel,“ doplňuje světová jednička ještě k neúčasti fanoušků.

Rozhodně tak minimálně dostal do nejistoty své příznivce, kteří by rádi viděli útok Djokoviće na „Zlatý Slam“.

Pokud si to celé vezmeme kolem a kolem, i samotný Srb by odhlášením z olympijských her šel sám proti sobě, a tak je relativně pravděpodobné, že ho v Japonsku uvidíme bojovat o zlatou medaili.

Zdroj: BBC Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené