Spojte se s námi


Bojové sporty

Tenhle kluk bude problém! 19letý talent Nafuka oslnil fanoušky Oktagonu, v Liberci suverénně ukončil českého soka

Hafeni Nafuka byl dosud pro fanoušky Oktagonu velkou neznámou. V Liberci se ale ukázal ve velkém stylu a postaral se o jedno z překvapení, když porazil talentovaného českého bojovníka Petera Gabala.

Publikováno

dne

Hafeni Nafuka byl dosud pro fanoušky Oktagonu velkou neznámou. V Liberci se ale ukázal ve velkém stylu a postaral se o jedno z překvapení, když porazil talentovaného českého bojovníka Petera Gabala.

Namibijská noční můra za sebou má snový debut v Oktagonu. Teprve devatenáctiletý Hafeni Nafuka byl velkou neznámou, jenže v prvním zápase se ukázal ve skvělém světle.

Vyzval totiž Petera Gabala, o pět let staršího českého bojovníka, který se v minulosti stal mimo jiné stříbrným medailistou na amatérském mistrovství světa v MMA. Asi netřeba podotýkat, že byl Gabal v zápase favoritem.

Jenže jakmile byl zápas zahájen, tahal Gabal za kratší konec provazu. Nafuka měl od začátku jasný plán. Dostat zápas na zem a tam si se svým soupeřem dělat, co se mu zlíbí.

Čech sice kladl odpor, alespoň se o to tedy snažil, ale neměl to snadné. Nafuka ukázal, že má skvělý grappling, velký přehled na zemi a také trpělivost.

I když Gabal párkrát dokázal otočit pozice anebo dokonce ze země vstal, nenechala se namibijská noční můra odradit od svého plánu. Dva pokusy o kimuru mu sice nevyšly, ve druhém kole ale chytil skvěle gilotinu a z té už se soupeř nedostal.

Jakmile tedy Gabal zápas odklepal, připsal si Nafuka už čtvrtou výhru v kariéře a oslnil fanoušky, což šlo znát v komentářích na sociálních sítích. Fanoušci totiž věří, že může být velkým problémem pro zbytek bojovníků v lehké váze.

V dalším zápase by si jej někteří přáli vidět s Jakubem Tichotou, tedy dalším velkým českým talentem. Dokáže napodobit Loseneho Keitu, jehož schopnosti v postoji fanoušci srovnávají s těmi, kterými oplývá Nafuka na zemi?

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.