Spojte se s námi


Tenis

Takhle ještě nikdo turnaj nevyhrál! Jak Kazach Bublik přepsal v Montpellier historii?

Zisk turnajového triumfu v Montpellier kazašského tenistu Bublika velice potěšil. Na kvalitně obsazeném turnaji vybojoval už svůj čtvrtý titul v kariéře. Velice ovšem zaujal způsobem, jakým se k trofeji z turnaje úrovně ATP 250 probojoval. Co se kazašské tenisové jedničce povedlo?

Publikováno

dne

Zisk turnajového triumfu v Montpellier kazašského tenistu Bublika velice potěšil. Na kvalitně obsazeném turnaji vybojoval už svůj čtvrtý titul v kariéře. Velice ovšem zaujal způsobem, jakým se k trofeji z turnaje úrovně ATP 250 probojoval. Co se kazašské tenisové jedničce povedlo?

Turnaj v Montpellier

Kazach Alexander Bublik dokázal na turnaji v Montpellier zvítězit už před dvěma lety. I letos se tady zařadil mezi největší favority.

Favoritem číslo jedna byl ve Francii Dán Rune. Ten sice získal své jubilejní vítězství na okruhu ATP, v semifinále ale skrečoval svůj zápas s Chorvatem Čoričem a skončil tak před branami úspěchu.

Tou naopak vítězně prošel právě kazašský tenista. Jakým pozoruhodným způsobem tento podnik ATP opanoval?

Bublik a jeho cesta turnajem

Díky svému nasazené se Bublik vyhnul zápasu prvního kola. Jeho úvodním duelem tak bylo osmifinále proti Kanaďanu Shapovalovi. Tento zápas Bublik začal zcela tragicky.

Prohrál hned svůj první servis, což brzy na to zopakoval a po prohře 1:6 se nezdál být dále favoritem zápasu. Ve vyrovnaném druhém setu byl třikrát jediný míček od vyřazení, přesto jej ale v tiebreaku získal pro sebe a následně pak opanoval i rozhodující sadu.

Semifinálové derby proti Ševčenkovi začal úplně stejně jako předchozí mač. Dvakrát ztratil svůj servis a přesto, že se ještě do prvního setu vrátil ziskem soupeřových servisů, nakonec padl 4:6.

V tomto případě se Bublik zlepšil markantněji a v dalších dvou setech vyhrál bez zkrácené hry. Zcela podobný průběh měl semifinálový zápas s dalším Kanaďanem Auger-Aliassimem. Ten Kazach získal po setech 4:6, 6:4, 6:4

Finálový duel

Proč měnit něco, co tak dobře funguje? S trochou nadsázky můžeme použít toto heslo i pro závěrečný zápas šestadvacetiletého Kazacha.

Jeho finálovým soupeřem byl Chorvat Čorič. Bublik sice šel oproti svým zvyklostem v Monpellier do vedení 3:0, úvodní sadu ale nakonec stejně prohrál 5:7.

Tento fakt na něj ovšem zapůsobil zcela identicky jako ve všech předchozích zápasech na tomto turnaji. Kazašský tenista zbytek zápasu zcela ovládl, když už neztratil ani jednou svůj servis a dospěl tak ke svému čtvrtému triumfu v kariéře.

Poprvé v dějinách tenisu tak šampion ve všech svých zápasech na turnaji úspěšně otočil průběh po ztrátě prvního setu. To, že Bublik hned v prvním utkání čelil třem mečbolům soupeře, ještě dodává příběhu tohoto kazašského tenisty na kráse.

Zdroj: ATP, Sportskeeda

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.