Spojte se s námi


Cyklistika

Tadej Pogačar dalším etapovým vítězstvím potrvrdil naprostou dominanci v závodě Kolem Katalánska

Slovinec Tadej Pogačar čtvrtým etapovým vítězstvím v závodě WorldTour Kolem Katalánska potvrdil svou naprostou dominanci a připsal si do sbírky úspěchů další zářez.

Publikováno

dne

Slovinec Tadej Pogačar čtvrtým etapovým vítězstvím v závodě WorldTour Kolem Katalánska potvrdil svou naprostou dominanci a připsal si do sbírky úspěchů další zářez.

Pogačar ovládl čtyři etapy ze sedmi

25letý Slovinec již v úvodní etapě skončil těšně druhý ve spurtu. Poté kraloval ve všech horských zkouškách, když ovládl po sólových únicích druhou, třetí a šestou etapu. V nedělní etapě, jež měřila 145,3 km, tentokrát zvítězil v závěrečném spurtu.

Od roku 2019 dosáhl již na 69 vítězství a to se opravdu nebavíme o spurterovi. Bavíme se o cyklistovi, který začíná nápadně připomínat legendu Eddyho Merckxe.

Pogačar vládne v kopcích. Brilantně zajede největší klasiky, které se řadí do cyklistických monumentů. Ale nyní ukazuje svou sílu také v závěrečných spurtech.

Fanoušky oblíbený cyklista tak v podstatě nahradil Petera Sagana, který byl také oblíben kvůli tomu, jaký byl showman. Těšil se velké oblibě po celém světě.

Pogačar jede vždy na vítězství. V drtivé většině případů mu to vyjde a ještě nadělí svým soupeřům obrovské manko.

Tadej Pogačar se po nedělním triumfu skvěle naladil na nadcházející Giro D’Italia, které má samozřejmě v úmyslu vyhrát. Slovinec dominoval závodu ihned od druhé etapy, v první etapě dojel těsně druhý. Ve druhé etapě se již oblékl do trikotu pro lídra závodu. V následující třetí etapě ještě zvýraznil po úniku svůj náskok.

Ve čtvrté a páté etapě dojel 25. a 31., jelikož se jednalo o etapy pro sprintery. V šesté etapě opět udeřil a znovu navýšil náskok, v té sedmé potvrdil svou nadvládu, jelikož ovládl i spurt. Vyhrál celkovou klasifikaci o více než 3 a půl minuty před domácím jezdcem Mikelem Landou a o více než 5 minut před Kolumbijcem Eganem Bernalem.

Pro zbytek pelotonu zbyl jen souboj o druhé místo

Celý závod byl pro ostatní cyklisty bojem pouze o druhé místo. Pogačar si „odškrtnul“ další závod WorldTour, který ovládl. Ve své sbírce má již triumfy ze závodů Paříž – Nice a Tirreno – Adriatico. V příštích sezonách chce ještě ovládnout závody Kolem Romandie, Kolem Švýcarska, Kolem Baskicka a Critérium du Daphiné.

Monumenty má ve své sbírce již tři. Kolem Flander, Lutych – Batogne – Lutych a Kolem Lombardie. Schází mu pouze vítězství na trasách Paříž – Roubaix a Milán – San Remo. Doposud se na všech těchto monumentech podařilo zvítězit jen třem cyklistům.

Jan Hirt se nakonec dostal na 20. místo

Český cyklista Jan Hirt dojel v nedělní etapě na 45. místě se ztrátou 34 sekund a v celkovém pořadí se tak posunul z průběžné 22. příčky na celkovou 20. pozici, když za vítězným Pogačarem zaostal o 14 minut a 7 sekund. Vylepšil si tak 28. místo v celkovém pořadí z roku 2018.

Kolem Katalánska – 7. etapa (145,3 km)

1. Tadej Pogačar (Slovi./UAE Emirates) 3:15:23
2. Dorian Godon (Fr./Decathlon – AG2R) -57
3. Guillaume Martin (Fr./Cofidis) všichni stejný čas
45. Jan Hirt (ČR/Soudal Quick- Step) -34

Konečné pořadí:

1. Tadej Pogačar 28:21:29
2. Mikel Landa -3:41
3. Egan Bernal -5:03
20. Jan Hirt -14:07

Zdroj: UCI, Kolem Katalánska

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.