Spojte se s námi


Bojové sporty

Tadeáš Růžička již zná verdikt v kauze, ve které napadl na ulici neznámého muže! Jaký trest od soudu vyfasoval?

Soud vynesl verdikt v kauze, která se nesla mediálním prostorem v minulém roce a která vrhla temný stín na celé prostředí smíšených bojových umění. Jaký trest tedy MMA bojovník Tadeáš Růžička od soudu vyfasoval?

Publikováno

dne

Soud vynesl verdikt v kauze, která se nesla mediálním prostorem v minulém roce a která vrhla temný stín na celé prostředí smíšených bojových umění. Jaký trest tedy MMA bojovník Tadeáš Růžička od soudu vyfasoval?

Z ulice se dostal skrze bojové sporty na vrchol. Svůj roky budovaný odkaz si ale pošlapal svým agresivním chováním, které shodně odsoudila celá domácí scéna. Případ se dostal dokonce před soud, který nyní vynesl verdikt.

Tadeáš Růžička patřil vždy tak trochu ke kontroverzním postavám českých bojových sportů. Nicméně občasné excesy převyšovaly výborné sportovní výkony. Jenomže v loňském roce přešlápl, když nenasměroval svou agresi tím správným směrem.

Internetem tehdy kolovalo video, ve kterém Růžička stojí nad bezvládným tělem muže, kterého fackuje a přeje mu smrt. Incident si pak ještě postnul na své sociální sítě a byl z toho nemalý poprask. Neznámého muže se pak podařilo najít a proti „Mawarovi“ bylo vzneseno obvinění.

Tadeáš Růžička již zná verdikt soudu

Za trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví mu dokonce hrozily tři roky odnětí svobody. Nicméně jak informovala redakce CNN Prima News, Růžička za mříže nakonec nepůjde. Od soudu totiž vyfasoval „pouze“ podmínku.

„Ve věci pana obviněného byl vydán 31. ledna 2024 trestní příkaz,“ uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 7 Kaňáková. Přestože více informací prozradit nechtěla, městské státní zastupitelství přece jen odhalil více.

„Obviněnému byl uložen trest odnětí svobody ve výměře jedenácti měsíců, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání čtyřiceti měsíců,“ řekl mluvčí Aleš Cimbala.

Rozhodnutí soudu zatím není pravomocné, dokud si obžalovaný trestní příkaz nepřevezme. Následně pak může podat odvolání. Růžička je ale momentálně na přípravném kempu v Thajsku, kde se připravuje na své další zápasy.

Zdroj: CNN Prima News

Reklama

Oblíbené