Spojte se s námi

Florbal

Superfinále žen vyhrály poprvé florbalistky Ostravy! Chodov porazily 4:2

Téměř 8tisícová návštěva, ohlušující atmosféra a napínavý florbal – to všechno bylo letošní superfinále ženské extraligy. Poprvé v historii jej ovládly hračky FBC Ostrava, které porazily Chodov 4:2. Ten prohrál i čtvrtou bitvu o titul v řadě.

Publikováno

dne

Téměř 8tisícová návštěva, ohlušující atmosféra a napínavý florbal – to všechno bylo letošní superfinále ženské extraligy. Poprvé v historii jej ovládly hračky FBC Ostrava, které porazily Chodov 4:2. Ten prohrál i čtvrtou bitvu o titul v řadě.

První třetina ženského superfinále se nesla ve znamení oťukávání, atraktivního florbalu, a také množství promarněných šancí. Hračky Ostravy, které atmosféru plné O2 arény ochutnávaly vůbec poprvé, orazítkovaly tyč i břevno, jediný gól ale vstřelil Chodov.

V osmé minutě našla Kristýna Lechnerová před brankou úplně volnou Elišku Trojánkovou, jež míček uklidila do branky pod rukou ostravské brankářky.

„Bylo to z naší strany hodně nervózní, ale jak jsme vstřelily branku, spadlo to z nás,“ okomentovala přímo v hale vstup do utkání asistentka prvního gólu.

V úvodu druhé třetiny měly více ze hry svěřenkyně Lukáše Procházky, Ostravanky však byly nebezpečnější, když hrozily z protiútoků a jeden takový jim v sedmé minutě taky vyšel. Střelu Michaely Mlejnkové si nešťastně srazila do vlastní sítě Jana Christiánová a stav se tak vyrovnal na 1:1.

Pět minut před druhou sirénou šly Slezanky do vedení. Libeňská hala oněměla úžasem, když v přesilové hře neuvěřitelnou střelou přesně do šibenice nedala chodovské brankářce žádnou šanci Linda Pudišová.

Během přestávky pak došlo na předávání čestných ocenění osobnostem, které stály u zrodu florbalu v České republice. Od toho letos uběhlo jubilejních 30 let.

Třetí dvacetiminutovka ženského superfinále, na které přišlo bezmála 8 tisíc diváků, byla výrazně svázanější. Chodovanky tlačily, co to šlo, jenže byly to znovu florbalistky Ostravy, co šťastně skórovaly. Nahození Veroniky Rybičkové tečovala v čase 52:06 těsně před Christiánovou Michaela Mlejnková a plný ostravský sektor se mohl radovat z navýšení náskoku na 3:1.

Drtivý tlak a hra v šesti hračkách přinesla celku z hlavního města tři minuty před koncem kontaktní gól. Míček do branky dostrkala Karolína Suchá a drama vrcholilo. Řada velmi těsných zakončení z holí žen v modrých dresech nicméně k vyrovnání nevedla a 17 vteřin před koncem ještě trefila prázdnou branku Natalie Hurníková.

Ženský tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava tak při své první finálové účasti získal svůj vůbec první titul. Naopak hračky FAT-PIPE Florbal Chodov zažily další obrovské zklamání, když už čtvrté superfinále v řadě prohrály.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené