Spojte se s námi


Gaming

Studio CD Projekt oznámilo vývoj nového dílu Zaklínače! Kdy se nové hry dočkáme?

Herní studio CD Projekt potvrdilo práci na novém dílu Zaklínače. Polští tvůrci však varují, že se nemusí jednat o pokračování, nýbrž o zcela novou dějovou linku. Téměř většinu informací si ovšem vývojáři zatím nechávají pro sebe.

Publikováno

dne

Herní studio CD Projekt potvrdilo práci na novém dílu Zaklínače. Polští tvůrci však varují, že se nemusí jednat o pokračování, nýbrž o zcela novou dějovou linku. Téměř většinu informací si ovšem vývojáři zatím nechávají pro sebe.

Studio CD Projekt před několika desítkami hodin oficiálně potvrdilo, že pracuje na novém dílu Zaklínače. Jeho fanoušky přitom okamžitě začalo zajímat možné datum vydání.

Realita je nicméně taková, že vývojáří do světa zrovna příliš informací nepustili, a právě to se týká i konkrétního data vydání.

Jak také vývojáři tvrdí, nový díl ale nemusí nutně znamenat, že se bude jednat o klasické pokračování. Zaklínač s pořadovým číslem 4 má otevřít novou a o to zajímavější ságu, novou hru bude navíc pohánět technologie Unreal Engine 5 od společnosti Epic Games.

Právě s touto společností navázal CD projekt dlouhodobou spolupráci, hra by tak na next-gen konzoli v podobě Playstationu 5 měla běžet a vypadat vskutku překrásně.

„Tato spolupráce je vzrušující, protože zvýší předvídatelnost a efektivitu vývoje a zároveň nám poskytne přístup k nejmodernějším nástrojům co do vývoje herních titulů. Nemůžu se dočkat na skvělé hry, které za pomoci Unreal Engine 5 vytvoříme,“ řekl v oficiálním prohlášení Paweł Zawodny, technický ředitel firmy CD Projekt.

„Epic vybudoval Unreal Engine 5, aby umožnil vytváření open-worldů v nebývalém měřítku. Jsme hluboce poctěni příležitostí stát se partnerem CD Projekt. Naše úsilí bude v nadcházejících letech přínosné pro celou vývojářskou komunitu,“ prohlásil Tim Sweeney, CEO a zakladatel Epic Games.

Poslední vydaný titul (Zaklínač 3: Divoký hon, anglickým názvem The Witcher 3: Wild Hunt) z roku 2015 sklidil velkých úspěch. Třetí díl Zaklínače pak byl kritiky i experty označen za jednu z nejlepších her roku 2015.

Zdroje: CD Projekt, The Verge, Epic Games

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.