Statistiky ze sobotních zápasů Premier League

Včera se odehrálo 6 zápasů druhého kola letošní Premier League, ve které si Manchester United, po výhře 0-4 nad Swansea, upevnil své první místo a Arsenalu se i přes 77.3% držení míče nepodařilo vstřelit gól a prohrál 1-0 se Stoke.

Nyní pro vás máme pár zajímavých statistik ze včerejšího dne.

Ve včerejším zápase Arsenalu se Stoke, měli Gunners 77.3% držení míče, což je jejich největší číslo v zápase Premier League od sezóny 2003-04.

Výhru Stoke včera zařídil nový hráč Jesé, jenž se stal teprve třetím hráčem Stoke, který se trefil ve svém prvním zápase Premier League za Stoke.

A post shared by Arsenal Official (@arsenal) on

West Ham včera opět prohrál a to především kvůli Marku Arnautovići, který oslabil tým už ve 33. minutě. I tak ovšem West Ham vrátil do zápasu dvěma góly Javier Hernández. Avšak penalta v poslední minutě zápasu rozhodla o výhře Southamptonu 3-2.

West Ham si tak připsal smutnou statistiku, jelikož dostali od srpna 2015 z penalt více gólů (13), než kterýkoliv jiný tým v Premier League.

Javier Hernández vstřelil všech svých 38 gólů v Premier League ve velkém vápně.

Úvodní gól Manola Gabbiadiniho také prolomil čekání fanoušků Saints na gól. Ty totiž na St. Mary’s Stadium čekali na gól 9 hodin a 15 minut.

A post shared by West Ham United (@westham) on

Manchester United včera opět vstřelil 4 góly, což se jim v úvodních dvou kolech Premier League povedlo poprvé po 110 letech.

První gól zápasu vstřelil Eric Bailly, který se v lize trefil po prvé ve své kariéře, celkem na to potřeboval 67 zápasů v Primera Division a Premier League.

Manchester United udržel více čistých kont v roce 2017, než kterýkoliv jiný tým v Premier League – 13.