Spojte se s námi


Ostatní

Startuje finále házenkářské extraligy. Kdo se bude radovat z triumfu tentokrát?

Vyvrcholení letošní házenkářské extraligy nabídne duel již tradičních finálových účastníků. Boj o zlato tak po šesté v řadě nabídne měření tradičních rivalů. Který z nich se bude radovat tentokrát?

Publikováno

dne

Vyvrcholení letošní házenkářské extraligy nabídne duel již tradičních finálových účastníků. Boj o zlato tak po šesté v řadě nabídne měření tradičních rivalů. Který z nich se bude radovat tentokrát?

Finálovou sérii obstarají již tradičně celky Plzně a Karviné. Západočeši vyhráli základní část a budou mít výhodu domácího prostředí, Slezané mají naopak o motivaci navíc. V loňském finále totiž na Plzeň nestačili a museli smutně přihlížet jejím oslavám.

Pro Plzeň již devátá finálová účast v řadě

Tyto týmy se velmi dobře znají, vždyť obstaraly finále posledních pěti ročníků. Lepší bilanci se může pyšnit Plzeň, která dokázala vybojovat cennou trofej hned ve třech případech. Ta konec konců vévodila české extralize i v sezonách 2013/14, 2014/15 a 2015/16, než její nadvládu přerušila pražská Dukla.

I tady si ovšem Západočeši zahráli o zlato, a tak se letos do finálových duelů dokázali kvalifikovat už devětkrát po sobě. Ročník 2019/2020 nebyl dohrán kvůli pandemii koronaviru. Po návratu extraligového formátu k tradičnímu play-off tak Plzeň ani letos nebude chybět v závěrečné sérii.

Oba týmy si zatím počínaly suverénně

Karviná si při své pouti vyřazovací částí nejprve hladce poradila s Brnem 3:0 na zápasy. V semifinále jí čekal nepříjemný soupeř z Lovosic, jenž se netajil ambicemi přerušit nadvládu Plzně a Karviné.

Na mistrovský titul si však budou muset Severočeši minimálně do příštího ročníku počkat, proti Karviné uhráli pouze jeden zápas a byli tedy odsouzeni do boje o bronz.

Ještě lépe si zatím počínala Plzeň. Ta si ve čtvrtfinále v nejkratší možné době smlsla na Frýdku-Místku, a mohla se těšit na semifinále. V něm se trochu překvapivě představila proti dalšímu celku z moravskoslezského kraje, Kopřivnice totiž zvládla přejít přes Duklu Praha.

Ani jí však Plzeň nedovolila ani jeden bod v sérii a mohla slavit pohodlný postup. Finále se bude i letos hrát na tři vítězné duely. Ten první je na programu již dnes večer v Plzni.

V sobotu se pak série přesune do Karviné. Pokud by jeden z finalistů zvládl vyhrát první dva zápasy, mohl by teoreticky oslavit titul ve středu 22. května, což je termín pro třetí vzájemný duel.

Zdroj: Házenkářská Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.