Spojte se s námi


Bojové sporty

Stále si myslím, že jsem Veličkoviče porazil. Na Štvanici se těším, říká Máté Kertész, jenž trénoval pod vedením legendárního Khabiba

Máté Kertész patří mezi stálice Oktagonu. Přicházel jako velký talent, už čtyři roky nám ukazuje, že patří mezi nejlepší bojovníky své váhy v organizaci. Dvakrát bojoval o titul, dvakrát prohrál. Naposledy jej kontroverzně v bitvě o titulový zápas porazil Bojan Veličkovič

Publikováno

dne

Máté Kertész patří mezi stálice Oktagonu. Přicházel jako velký talent, už čtyři roky nám ukazuje, že patří mezi nejlepší bojovníky své váhy v organizaci. Dvakrát bojoval o titul, dvakrát prohrál. Naposledy jej kontroverzně v bitvě o titulový zápas porazil Bojan Veličkovič. V rozhovoru pro Ruik prozradil nejen to, jak prohru vnímá s odstupem či jak se těší na Štvanici.

Prohra s Veličkovičem? Stále si myslím, že jsem vyhrál, říká Kertész

Máté Kertész je vynikající bojovník. Jeho zápasy bývají atraktivní a on sám v nich působí téměř nevyčerpatelně. Své o tom ví i šampion David Kozma, který se s ním dvakrát natrápil, ovšem také dvakrát vyhrál.

Maďarský sympaťák, který v Oktagonu bojuje už čtyři roky, byl blízko třetímu zápasu s Kozmou, jenže v zápase s Bojanem Veličkovičem, který jej mohl posunout v případě výhry k trilogii, k překvapení všech prohrál. Výhře se divil i sám Veličkovič, výhru Kertésze viděl i Kozma.

Kertész po zápase neskrýval zklamání a naštvanost. S odstupem přijímá prohru klidněji. „O výsledku jsem mluvil s mnoho lidmi, všichni mi řekli to stejné. Je to o rozhodčích. Výsledek už nikdo změnit nemůže. Zápas jsem si pouštěl zpětně několikrát a stále cítím, že jsem vyhrál,“ prozradil pro Ruik.

„Musím se z tohoto výsledku ponaučit a jít prostě dál. Příště zkrátka musím bodové rozhodčí vynechat z rozhodování o vítězi. To je v tomto sportu nejjednodušší,“ dodal Kertész.

Poprvé v Praze, s jeho soupeřem se utkal i Veličkovič

Nyní se Kertész hodlá vrátit zpět na vítěznou vlnu. Ostatně jej Veličkovič porazil poté, co měl na kontě tři vítězství v řadě. Soupeřem mu bude Vladislav Kanchev, kterého mimo jiné právě Veličkovič před necelými dvěma lety porazil na body.

Pro Maďara to bude první zápas nejen na Štvanici, ale vůbec v Praze. „Jsem na to zvědavý. Poprvé budu zápasit pod širým nebem,“ přiznává, že se těší na novou zkušenost.

A co jeho soupeř? „Těším se, až se s ním utkám. Je to zkušený bojovník, který má skutečně tvrdé údery. Myslím, že právě na ně bude chtít spoléhat,“ nechal se slyšet Kertész.

Za zmínku stojí, že Kanchev má na kontě 12 výher, z nichž devět ukončil knokautem, hned 8 v prvním kole. Třikrát však vyhrál i na submisi a třikrát v prvním kole. Nebezpečný tak může být po všech stránkách.

V přípravě na zápas trénoval i pod vedením Khabiba Nurmagomedova

Dvojnásobný neúspěšný titulový vyzyvatel dělá maximum, aby se dostal na vrchol. Nyní 29letý bojovník dokonce zamířil do slavného AKA Gymu, kde narazil na mnoho vynikajících bojovníků, zatrénoval si i pod vedením legendy.

„V AKA Gymu jsem se potkal s Khabibem. Je to skutečně skvělý chlap. Trénovali jsme pod jeho vedením s Umarem Nurmagomedovem, Usmanem Nurmagomedovem a Lukem Rockholdem. Byl to opravdu skvělý tým,“ přiznává s nadšením Kertész.

Hvězda Oktagonu však mohla kromě toho také vyzkoušet schopnosti legendárního bojovníka na vlastní kůži. „Občas si s námi totiž zawrestlil a zagrapplil. Primárně nás však koučoval,“ říká maďarský bojovník.

Mám Oktagon rád, ale cílem je UFC

Jak již bylo zmíněno, Kertész přišel do Oktagonu před čtyřmi lety. Za tu dobu se stal jednou z předních tváří organizace. Přicházel jako velký talent a navzdory tomu, jak je welterová váha napěchovaná kvalitními bojovníky, se stále drží mezi špičkou.

Pochopitelně si všímá toho, jak se Oktagon coby organizace rozrůstá. „Už jsem tu nějakou dobu. Mám tuto organizaci skutečně rád,“ přiznává Maďar.

Cíl má ale jasný: „Samozřejmě UFC. Už jen kvůli té prestiži, které se dočkává každý, kdo se do UFC dostal.“

Zdroj: Ruik

Reklama

Bojové sporty

Blachowicz vyjmenoval fakta a řekl si o Procházku. Nejsem jako on, držím slovo, vzkázal šéfovi UFC

Jiří Procházka coby šampion UFC nemá o nabídky na zápas nouzi. Navzdory tomu, že už si soupeře vybral, se o slovo stále hlásí i ostatní. Až překvapivě ostře se na adresu moravského bojovníka místy vyjadřuje Jan Blachowicz, který se tak připravuje o české fanoušky.

Publikováno

dne

Jiří Procházka coby šampion UFC nemá o nabídky na zápas nouzi. Navzdory tomu, že už si soupeře vybral, se o slovo stále hlásí i ostatní. Až překvapivě ostře se na adresu moravského bojovníka místy vyjadřuje Jan Blachowicz, který se tak připravuje o české fanoušky.

Polotěžká váha v UFC vypadá na špici více než zajímavě. Jiří Procházka coby šampion UFC, za ním postupně Glover Teixeira, Jan Blachowicz, Magomed Ankalaev, Aleksandar Rakič, Anthony Smith a Jamahal Hill.

S výjimkou Smithe si o zápas s Procházkou řekli všichni zmínění. Rakič o zápas ovšem stál ještě před tím, než byl moravský bojovník šampionem. Dle svých slov po posledním zápase si o něj říká poslední dva roky také Hill.

Nicméně nejpravděpodobněji se jeví odveta s Teixeirou. Ostatně ji chce sám Procházka. I šéf UFC Dana White je této myšlence nakloněn, ani zdaleka však není rozhodnuto. Velkým favoritem na zápas je Ankalaev.

Nyní se ovšem o slovo přihlásil Blachowicz, který na Twitteru poslal jasný vzkaz. V první řadě vyjmenoval fakta, dle nich je prvním Polákem, který se stal šampionem UFC, čehož dosáhl svou tvrdou prací a tím, že neuhnul žádné výzvě.

Mimo to dal na vědomí, že šel do UFC kvůli tomu, aby vytvořil skvělé momenty pro fanoušky a že ještě ani zdaleka neskončil.

„Žádné hovadiny, žádnou politiku a žádné nesmysly. Dej mi Procházku a já ti dám největší MMA zápas v evropské historii. Na rozdíl od něj vždy držím své slovo,“ vzkázal Blachowicz šéfovi UFC.

Zdroj: Jan Blachowicz, UFC

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

UFC 278: Usman vs. Edwards – stream, program, informace, sázení

UFC 278 nám už 21. srpna nabídne další várku fantastických zápasů těch nejlepších MMA bojovníků na světě. K vidění bude jeden titulový souboj, do akce půjde i Lucie Pudilová. Jaký je program a kde turnaj sledovat?

Publikováno

dne

UFC 278 nám už 21. srpna nabídne další várku fantastických zápasů těch nejlepších MMA bojovníků na světě. K vidění bude jeden titulový souboj, do akce půjde i Lucie Pudilová. Jaký je program a kde turnaj sledovat?

UFC pokračuje ve zběsilém tempu pořádání turnajů a již 21. srpna nabídne další číslovaný galavečer, na němž se dočkáme i dvou titulových soubojů. Tentokráte se jedná o turnaj pořadovým číslem 278.

UFC 278 – kdy a kde

UFC 278 se bude konat v neděli 21. srpna, hostit jej bude Vivint Arena v Salt Lake City. Začátek hlavní karty je plánován na čtvrtou hodinu ranní středoevropského času.

UFC 278 – stream

Hlavní kartu UFC 278 bude vysílat televizní stanice Premier Sport.

Sledovat živě online na Tipsport TV bude možné celý turnaj, neunikne vám tedy ani jeden podstatný moment. Pěkný vstupní bonus za jednoduchou online registraci také potěší, ihned je možné si vsadit na své favority.

UFC 278 – program, karta zápasů

Na turnaj UFC 278 je naplánováno skutečně několik zajímavých zápasů. Tím nejzásadnějším však bude další titulová obhajoba Kamaru Usmana, kterého vyzve Leon Edwards. Do akce půjde i Paulo Costa, který se utká s Lukem Rockholdem.

O návrat legendy se postará José Aldo. Bývalého šampiona UFC čeká duel s Merabem Dvalishvilim. V souboji těžkotonážníků si to rozdají Marcin Tybura a Alexandr Romanov.

Pro české fanoušky však bude zlatý hřeb už na prelims kartě. V jejím předposledním zápase se totiž představí Lucie Pudilová, kterou čeká první zápas po návratu do UFC.

Karta zápasů

Hlavní karta

Kamaru Usman vs. Leon Edwards
Paulo Costa vs. Luke Rockhold
José Aldo vs. Merab Dvalishvili
Marcin Tybura vs. Alexandr Romanov
Tyson Pedro vs. Harry Hunsucker

Prelims

Leonardo Santos vs. Jared Gordon
Wu Yanan vs. Lucie Pudilová
Sean Woodson vs. Luis Saldana

Early Prelims

AJ Fletcher vs. Ange Loosa
Amir Albazi vs. Francisco Figueiredo
Aoriqileng vs. Jay Perrin
Daniel Da Silva vs. Victor Altamirano

UFC 278 – kurzy

Jako tradičně nabídne i na UFC 278 širokou kurzovou nabídku Tipsport, který rovněž nabídne streamy zápasů, díky čemuž budete mít vše potřebné k tomu, abyste mohli využít i live sázky.

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Joker Ilić si opět stěžuje na váhu Vémoly. Koho nyní vyzývá a kdy jej uvidíme zpět v Oktagonu?

Aleksandar „JOKER“ Ilić by se rád brzy vrátil do Oktagonu a vyzývá zajímavého soupeře. Dočkáme se velkolepé bitvy?

Publikováno

dne

Aleksandar „JOKER“ Ilić by se rád brzy vrátil do Oktagonu a vyzývá zajímavého soupeře. Dočkáme se velkolepé bitvy?

Ilić si opět stěžuje na váhu Vémoly při titulovém zápase

Aleksandar Ilić přišel do největší domácí MMA organizace rovnou do titulové bitvy. Na pražské Štvanici čelil v rámci turnaje Oktagon 34 samotnému králi Oktagonu, Karlosu Vémolovi. S tím nevydržel ani celé jedno kolo a pás šampiona polotěžké váhy tak zůstal doma.

Ihned po zápase si však stěžoval, že jeho soupeř byl v zápase o mnoho těžší a Srb se tak nemohl rovnat síle českého Terminátora. Nyní by však raději nastupoval ve své přirozené váze do 84 kg.

„Překvapilo mě, že v samotné bitvě měl Vémola okolo deseti kilo víc,“ posteskl si Joker v pořadu The MMA Pulse. „Byl mnohem těžší než například Janikowski, přitom váhové kategorie jsou tu z nějakého důvodu,“ stěžoval si.

„Když vás o tolik těžší bojovník chce dostat na zem, tak se mu to prostě podaří,“ vykrucoval se srbský bojovník. Před zápasem přitom varoval Vémolu, že jej na zem jen tak nedostane a titul bude putovat so Srbska.

„JOKER“ vyzývá zajímavého soupeře

„Zajímal by mě ten bývalý fotbalista, co mu budují umělý příběh,“ vyzval Christiana Eckerlina. „Já prostě neuznávám falešné bojovníky,“ řekl na adresu německého bojovníka, který se představil naposledy na Oktagonu 33, který se konal ve Frankfurtu.

Zápas Eckerlina s Brazilcem Oliveirou tehdy skončil předčasně, když Němec pravděpodobně simuloval kop do svých slabin a poté soupeře ukončil. „Když jsem viděl, jakým způsobem Eckerlin vyhrál svůj poslední zápas, vůbec nerozumím, jak mohl mít z takové výhry radost,“ nechápal Ilić.

„Klidně se s ním utkám u něj ve Frankfurtu a ukážu mu, jak vypadá opravdový zápasník,“ nabídl možný termín na říjnovém galavečeru v Německu. Na webových stránkách Oktagonu nicméně již na zmíněném turnaji visí odveta německého borce s Brazilcem Oliveirou.

Zdroj: The MMA Pulse, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené