Reklama

Sprinterům vládl Ewan, Landa se Sivakovem v závěru spadli a na Giru končí

Vítězem chaotické sprinterské 5. etapy se stal Caleb Ewan ze stáje Lotto-Soudal. Těsně za ním skončil Nizzolo nebo také Viviani. V závěru se staly bohužel i nepříjemné momenty. Osudná se stala tato etapa dvěma favoritům na celkové pořadí. Landa se Sivakovem se připletli do pádu v závěru etapy. Kvůli vážným zraněním okamžitě museli ze závodu odstoupit. I tak krutá dokáže být cyklistika.

V 5. etapě na závodníky čekala pohodová rovinatá etapa. Měla být spíše transportní a proběhnout v poklidném duchu. Na závodech Grand Tour však i zdánlivě jednoduchá etapa může skončit pro jezdce tragicky a to se opět potvrdilo.

Tentokrát nedal peloton vedoucí skupině příliš prostoru. Nechtěl dopustit to, co se stalo v minulých etapách – aby vyhrál jezdec z úniku. Uprchlíci si díky tomu vypracovali jen malý náskok a velmi brzo byli dostiženi. Na druhý pokus už to vyšlo lépe. Do trháku se dostala trojice Pellaud, Gabburo a Gougeard. Ani jejich náskok nebyl příliš velký a bylo jasné, že budou v závěru etapy dostiženi.

Vše se schylovalo ke spurtu o vítězství v etapě. Když v tom přišel moment, který dal tvrdý direkt dvěma favoritům na celkové pořadí. Pět kilometrů před cílem se peloton nepatrně rozdělil. Stalo se to kvůli nepříjemnému pádu několika závodníků.

Ocitli se v něm favorité Landa, Sivakov nebo také úterní vítěz Dombrowski. Zranění těchto jezdců byla dost vážná.

Vepředu se jelo o etapový primát. Tentokrát o něj bojovali jen ti největší favorité. Nakonec těsně zvítězil Ewan následovaný Nizzolem a Vivianim.

Poté se čekalo na dojezd jezdců, kteří utrpěli šrámy v nepříjemném pádu. U Landy a Sivakova se vyplnily nejhorší obavy. Oba byli donuceni kvůli zranění ze závodu odstoupit.

Dombrowski sice do cíle dojel, ale stejně nad jeho pokračováním na Giru visí otazník. Ukázalo se, jak dokáže být cyklistika krásná i krutá zároveň.

6. etapa bude horská a šanci dostanou opět nejlepší vrchaři. Celkovým pořadím se bude opět velmi otřásat. Očekávejme velkou bitvu favoritů.

Výsledky 5. etapy:

1.Ewan 4:07:01, 2.Nizzolo +0, 3.Viviani +0, 4.Sagan +0, 5.Gaviria +0, 6.Moschetti +0, 124.Hirt +0

Celkové pořadí:

1.De Marchi 17:57:45, 2.Vervaeke +42, 3.Oliveira +48, 4. Valter +1:00, 5.Edet +1:15, 6.Vlasov +1:24, 39. Hirt +5:49

Zdroj: Giro d’Italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Ganna opět králem časovky, vítězem Gira Bernal

Stejně jako závod začal, tak i skončil. Vítězem poslední etapy se stal Ganna ze stáje Ineos. Ital tak opanoval i druhou časovku tohoto ročníku. Druhý dojel Cavagna, bronzový skončil Affini. Své celkové vítězství stvrdil Egan Bernal.

Poslední horský test patřil Carusovi, Bernal dojel druhý a nadále vede

20. etapa měla být velkou bitvu favoritů, což se potvrdilo. Všechny překvapil Caruso, který zaútočil už 50 kilometrů před cílem. Své vedení dokázal udržet a ve 20. etapě nakonec zvítězil.

Bernal o krok blíže titulu, vítězem 19. etapy Yates

Egan Bernal okusil velkou zatěžkávací zkoušku. V páteční horské etapě na něho zaútočili všichni jeho největší soupeři. Kolumbijec to díky podpoře svého týmu ustál a přiblížil se tak vysněnému triumfu na Giro d'Italia. Nejaktivnějším jezdcem byl opět Yates a zaslouženě etapu vyhrál.
Reklama