Spojte se s námi


Motorsport

Sprint v San Marinu ovládl Jorge Martin! Bolestivý závod pro Bagnaiu, japonští výrobci opět šíleně selhali

MotoGP má o tomto víkendu na programu svůj dvanáctý podnik letošní sezóny – Velkou cenu San Marina. V sobotu se kromě kvalifikace konal klasicky také sprint, na okruhu Marca Simoncelliho odjeli jezdci 13 kol. Sprintový závod ovládl Jorge Martin před Marcem Bezzecchim, na pódiu tuto dvojici doplnil Francesco Bagnaia.

Publikováno

dne

MotoGP má o tomto víkendu na programu svůj dvanáctý podnik letošní sezóny – Velkou cenu San Marina. V sobotu se kromě kvalifikace konal klasicky také sprint, na okruhu Marca Simoncelliho odjeli jezdci 13 kol. Sprintový závod ovládl Jorge Martin před Marcem Bezzecchim, na pódiu tuto dvojici doplnil Francesco Bagnaia.

Do sobotního sprintového závodu odstartovali perfektně všichni tři jezdci z první řady. Jorge Martin udržel vedení, na druhé místo se před Marca Bezzecchiho dostal Francesco Bagnaia.

Na čtvrté místo se po zhasnutí všech světel dostal Dani Pedrosa. Dlužno dodat, jak vypadal startovní rošt pro sprintový závod, na to se můžete podívat v níže přiloženém příspěvku MotoGP.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Martin, Bezzecchi, Bagnaia, Pedrosa, Viňales, Binder, Marini, Aleix Espargaro, Marc Márquez, Alex Márquez – takto vypadalo pořadí elitní desítky po druhém kole Velké ceny San Marina.

Ve čtvrtém kole překonal Marca Márqueze Aleix Espargaro, velmi solidní tempo nabral už od úvodních kol Brad Binder. Jihoafričan v barvách týmu KTM se postupně ze sedmého místa dostal na páté, když v šestém okruhu předjel Mavericka Viňalese.

Vedoucí dvojice také poodjela zbytku startovního pole. Martin si na čele vytvořil náskok v podobě šesti desetin sekundy na Bezzecchiho.

A právě Bezzecchi měl zase v polovině závodu už dvou a půl vteřinový náskok na třetího Bagnaiu. Čtvrtý byl stále Pedrosa, pátý Binder, šestý Viňales, sedmý Luca Marini, osmý Aleix Espargaro, devátý Marc Márquez a desátý Alex Márquez.

Fabio Quartararo jel na tovární Yamaze až čtrnáctý, jinak po celý víkend skvělý Michele Pirro jezdil poslední, velmi pravděpodobně v důsledku technických problémů.

V osmém kole, konkrétně v desáté zatáčce, předvedl Alex Márquez nebojácný manévr a předjel tak svého bratra Marca Márqueze.

Úderem desátého kola začal Pedrosa útočit na Bagnaiu, fanoušci na tribunách a u televizních obrazovek tak sledovali dramatický boj o stupně vítězů. Mezitím lídr Martin navýšil náskok na Bezzecchiho na jednu sekundu, mezi ním a Bagnaiou byla třívteřinová mezera.

Nutno podotknout, pro aktuálního lídra šampionátu to byl kvůli zranění bolestivý závod. V závěrečných dvou kolech čelil velkému tlaku obou jezdců KTM, tedy Pedrosy i Bindera.

Díky precizní obraně a velmi dobré maximálce motocyklu Ducati však třetí, respektive pódiové umístění udržel. Vítězem sprintu se způsobem start-cíl stal Španěl Martin, druhý dojel Bezzecchi.

Kompletní pořadí sobotního závodu si můžete prohlédnout níže. Evropští výrobci (Ducati, KTM a Aprilia) opět suverénně překonali japonské konstruktéry.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.