Spojte se s námi


Bojové sporty

Souboj Usyk vs. Fury o sjednocení titulů bude? Už se na tom pracuje, rýsuje se i konkrétní termín, říká manažer. Fanoušci mu nevěří

Oleksandr Usyk porazil o víkendu Daniela Duboise a opět se řeší, že by mohlo dojít k bitvě o sjednocení titulů. Když se duel řešil naposledy, tak vše ztroskotalo na Tysonu Furymu. Jak to bude nyní?

Publikováno

dne

Oleksandr Usyk porazil o víkendu Daniela Duboise a opět se řeší, že by mohlo dojít k bitvě o sjednocení titulů. Když se duel řešil naposledy, tak vše ztroskotalo na Tysonu Furymu. Jak to bude nyní?

Skvělý výkon, jenže jedna velká kontroverze na něm zanechává skvrnu. Oleksandr Usyk ukončil Daniela Duboise po suverénní jízdě v devátém kole, jenže v pátém kole inkasoval ránu, po níž šel sám k zemi.

Rozhodčí Duboisův granát vyhodnotili jako úder pod pás, s čímž ovšem nesouhlasí jak Dubois, tak jeho manažer Frank Warren či angličtí fanoušci. Spory vedou i experti, kteří se ale pomalu začínají shodovat, že se jednalo skutečně o úder pod pás.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Warren usiluje o to, aby došlo k přehodnocení výsledku zápasu na „no contest“ a aby ideálně došlo k odvetě. Mimo to už ale mluví o bitvě, během níž by mělo dojít ke sjednocení světových titulů poprvé od roku 1999.

Usyk vs. Tyson Fury? Zápas byl na stole už několikrát tento rok. Zatímco Ukrajinec přistoupil na všechny nové a mnohdy až nesmyslné výdobytky anglické hvězdy, tak Fury nikdy neměl dost a nakonec k zápasu nepřistoupil.

Mezi tím se do Usyka různě trefoval na sociálních sítích a v rozhovorech. Kritizoval i jeho poslední výkon proti Duboisovi. Jeho samotného ovšem čeká poněkud jednodušší zápas s bývalým šampionem UFC Francisem Ngannou, který je velkým outsiderem.

Warren tvrdí, že pracuje na tom, aby se Fury s Usykem utkali počátkem příštího roku. V cestě by tomu neměla stát ani případná odveta mezi Usykem a Duboisem. Původně se počítalo s tím, že právě vítěz duelu Usyk vs. Dubois vyzve Furyho.

„Daniel Dubois by teď měl mít tři pásy kolem pasu, ale pokud se nám podaří zajistit odvetu, tak to dokáže. Oleksandr Usyk však má náš obrovský respekt, byl fenomenální v křížové váze a je skvělý i v těžké váze, ale už proti Anthonymu Joshuovi si stěžoval na údery na spodek,“ cituje Warrena Daily Mail.

Novinář Michael Benson navíc přišel s informací, že se očekává, že IBF nařídí Usykovi obhajobu titulů proti Filipu Hrgovičovi.

Zdroj: talkSPORT, Daily Mail, Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.