Spojte se s námi


Motorsport

Šokující novinky z MotoGP! Chystá se přestupová bomba, Márquez by mohl opustit Hondu a zamířit jinam

Je Marc Márquez na odchodu z Hondy Repsol? To je otázka, která aktuálně nedá spát nejen fanouškům MotoGP, ale také všem expertům a možná i samotným jezdcům. Legendární Španěl by se mohl přestěhovat k satelitnímu týmu Ducati.

Publikováno

dne

Je Marc Márquez na odchodu z Hondy Repsol? To je otázka, která aktuálně nedá spát nejen fanouškům MotoGP, ale také všem expertům a možná i samotným jezdcům. Legendární Španěl by se mohl přestěhovat k satelitnímu týmu Ducati.

Ta spekulace visí ve vzduchu už od nedávné Velké ceny Katalánska. V paddocku MotoGP poté zesílila a nyní dokonce nabývá reálných obrysů. Marc Márquez se každopádně k posledním zprávám zatím nechce vyjadřovat.

Právě to ale posiluje vazby na šokující přestup z Hondy ke Gresini Racing, tedy satelitnímu týmu tovární Ducati.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Magazín Speedway vlastněný společností Red Bull dokonce tvrdí, že se Márquez rozhodl ukončit smlouvu s Hondou o rok dříve a v příštím roce se připojí ke Gresini, kde má dělat týmového kolegu svému bratrovi Alexi Márquezovi.

Server Motorsport ale také upozorňuje, že takovou dohodu bude velice těžké dotáhnout do zdárného konce. Repsol ani Estrella Galicia, tedy dvě značky, které Márqueze doprovázejí, se s Hondou nedohodly na žádné výstupní klauzuli.

Situace je tedy aktuálně pořádně zamotaná a nezávisí tak pouze, jednoduše řečeno, na Márquezově rozhodnutí. „Osminásobný šampion každopádně požádal japonského výrobce, aby mu předložil plán na najmutí technických specialistů v klíčových oblastech dnešních motocyklů (aerodynamika, elektronika), a Alberto Puig na tomto seznamu pracuje,“ píše výše uvedený server.

Otázky okolo výkonu, zafunguje prototyp?

Důvod je jednoduchý – pokud by měl Márquez zůstat v Hondě i pro příští sezónu, chce zkrátka konkurenceschopný stroj.

Márquez v pondělí, po Velké ceně San Marina, v Misanu otestuje aktuální prototyp RC213V. Ten je základem pro hotový motocykl pro příští sezónu a je vskutku velkou otázkou, zda bude představovat změnu koncepce, kterou Márquez už dlouhou dobu požaduje.

Faktem totiž zůstává, že Hondě kromě všeho chybí také výkonnost a motor se již do změny pravidel už příliš měnit nebude.

Márquez v rozhovoru pro Motorsport každopádně poznamenal, že přerušit vztahy s Hondou by bylo velmi složité. A neméně jednoduchá by byla adaptace v Ducati. V Misanu se nicméně během závodního víkendu bude chtít mnohé. Na nějaké další informace už oficiálnějšího charakteru si tedy ještě budeme muset počkat.

Zdroj: MotoGP, Motorsport, Twitter / X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.