Spojte se s námi


Bojové sporty

Šok! Dlouholetá královna padla, naopak král MMA je zpět. Jones porazil Ganea. Jak probíhalo UFC 285? Podívejte se na všechna ukončení

UFC 285 bylo výjimečným turnajem. Už jen kvůli návratu legendy. Jon Jones se totiž vrátil do akce po třech letech, navíc v těžké váze. Mimo to svůj pás obhajovala ikona ženského MMA Valentina Shevchenko. Jak turnaj vypadal?

Publikováno

dne

UFC 285 bylo výjimečným turnajem. Už jen kvůli návratu legendy. Jon Jones se totiž vrátil do akce po třech letech, navíc v těžké váze. Mimo to svůj pás obhajovala ikona ženského MMA Valentina Shevchenko. Jak turnaj vypadal?

Early Prelims

Už první ze tří karet turnaje UFC 285 nabídla zajímavé zápasy a hlavně některá zajímavá jména. Jedno dokonce známé i fanouškům Oktagonu. Ve druhém duelu večera se totiž představil Farid Basharat, jenž měl v Oktagonu bojovat o titul s Filipem Mackem.

Basharata vyzval Da’Mon Blackshear a ve tříkolové bitvě na svého soka nestačil. Nutno ale zmínit, že Basharat zápas rozhodně nezvládl bez problému. Na konci třetího kola jej zachránil závěrečný gong.

Nyní ale hezky popořadě. Celý galavečer zahájil duel Estebana Ribovicse s Loikem Radzhabovem, jenž skončil na body. Prvního předčasného ukončení jsme se dočkali „až“ ve třetím souboji večera.

Proti sobě se do klece postavily Jessica Penne a Tabatha Ricci a vítězkou se stala druhá jmenovaná po krásně provedené submisi ve druhém kole.

Další bitvu ovládl na body Cameron Saaiman, jenž si poradil s Manou Martinezem. Posléze šel do akce irský bojovník Ian Machado Garry, který svedl fantastický duel se Songem Kenanem.

Oba bojovníci si nic nedarovali, viděli jsme tvrdé přestřelky a dočkali jsme se i ukončení. Ve třetím kole v čase 4:22 totiž Ir dokázal zápas ovládnout před limitem.

Prelims

Prostřední část turnaje UFC 285 nabídla rovněž zajímavá klání. Nejprve se utkali Julian Marquez a Marc-Andre Barriault a hned v tomto měření sil jsme se dočkali předčasného ukončení ve druhém kole.

Svého soupeře totiž přejel Barriault, jenž nedal rozhodčímu jinou možnost, než zápas ukončit.

Posléze se představily v kleci dvě krásky. Viviane Araújo a Amanda Ribas. Očekávala se vyrovnaná bitva, která by mohla vítězku posunout do první desítky žebříčku. A to se s největší pravděpodobností podařilo Ribas, která souboj ovládla jednomyslně na body.

Skvělou formu následně prokázal Dricus Du Plessis, který čelil Dereku Brunsonovi. Poté, co si vyšlápl na Darrena Tilla, ukončil před limitem také zmíněného Brunsona. Navíc ve druhém kole v čase 4:59. Zápas ukončil vhozený ručník z Brunsonova rohu.

Poslední utkání prelims karty UFC 285 obstarali Cody Garbrandt a Trevin Jones a dle očekávání si výhru na body připsal první jmenovaný.

Hlavní karta

Hlavní karta UFC 285 byla zahájena soubojem Bo Nickal vs. Jamie Pickett. První jmenovaný se sice zdá být jako nová vycházející hvězda, nicméně na kontě měl pouze tři zápasy, zatímco Pickett za sebou měl už 21 duelů.

V zápase ale tento zkušenostní rozdíl nešel znát. Respektive to vypadalo, jako kdyby měli bojovníci opačná skóre. Nickal si totiž počínal náramně, rychle se dostal do velmi dobré pozice a postupně utahoval krk svého soupeře, který nakonec musel ještě v prvním kole odklepat.

Jak byl první duel krátký a jednostranný, tak byl druhý duel vyrovnaný a navíc skončil na body. Mateusz Gamrot se coby sedmička lehké váhy utkal s desítkou Jalinem Turnerem. A měl co dělat. V riskantním souboji ovšem vyhrál na split decision a po nelehké výhře si mohl polský bojovník pořádně oddechnout.

Následoval fantastický souboj Geoffa Neala s Shavkatem Rakhmonovem. Rakhmonov šel do zápasu s bilancí 16-0 a s tím, že nikdy v životě jeho zápas neskončil na body. Nicméně Neal, sedmička welterové váhy, dlouho vzdoroval a nedal se lehce.

Rakhmonov coby devítka welteru dostal v průběhu zápasu několik tvrdých úderů, kterých se sám musel vzpamatovávat. Nicméně ukázal, proč je vnímán jako obří naděje a zaslouženě zvítězil, když nasadil Nealovi škrcení vestoje během poslední minuty třetího kola.

Neal a Rakhmonov se s největší pravděpodobností postarali o nejlepší zápas večera. Kazachstánec si navíc pravděpodobně řekl o posun do TOP 5 welterové váhy, nebo minimálně do její blízkosti.

Senzace! Valentina Shevchenko ztratila pás

První z titulových zápasů obstaraly Valentina Shevchenko a Alexa Grasso. Shevchenko vstupovala do duelu jako jedna z největších legend ženského MMA, muší váze kralovala od roku 2018, jenže teď je její vládě konec.

Grasso vstoupila do zápasu bez jakéhokoliv přehnaného respektu. Skvěle se připravila. Takticky i kondičně. Samozřejmě v zápase působila Shevchenko komplexněji a vyspěleji, nicméně mexická bojovnice místy velice dobře trefovala a čekala na to, až udělá dlouholetá královna chybu. A dočkala se.

Čekala ovšem až do čtvrtého kola, kdy jí Shevchenko dovolila dostat se jí do zad a nasadit rear-naked choke. Bojovnice z Kyrgyzstánu musela odklepat.

Grasso je první mexickou šampionkou v historii UFC a postarala se o jednu z největších senzací v dějinách organizace.

Shevchenko vůbec poprvé v kariéře prohrála na submisi, zatímco Grasso teprve podruhé v kariéře na submisi vyhrála.

Král je zpět!

Nejlepší bojovník všech dob potvrdil svou pověst. Po třech letech se vrátil do akce, navíc po opuštění polotěžké váhy zamířil do těžkotonážní divize a hned na úvod jej čekal Ciryl Gane.

Jon Jones se ale ničeho nezalekl a nikoho nenechal na pochybách. Hned na úvod jej sice Francouz překvapil kopem do slabin, nicméně pak už začala jednostranná a rychlá show.

Legendární bijec dostal soupeře na zem a po dvou minutách a čtyřech vteřinách bylo po všem, když Jones donutil Ganea odklepat.

Jones se tedy na výhru příliš nenadřel a nyní může vyhlížet další souboj a další titulovou obhajobu. Je totiž králem těžké váhy a v příštím duelu by jej měl vyzvat legendární Stipe Miocic.

Zdroj: UFC, Sherdog, Twitter

Reklama

Bojové sporty

Neruda o Vémolově zápase s Matavaem: Může ho podcenit. Kdyby s ním prohrál, v hale by bylo pořádné ticho

Karlos Vémola má před sebou vskutku náročný rok. Aktuálně má naplánované tři zápasy, přičemž jeho prvním soupeřem bude Al Matavao. V zápase je jasným favoritem, spolumajitel Oktagonu nicméně přiznává, že v případě podcenění může dojít na překvapení.

Publikováno

dne

Karlos Vémola má před sebou vskutku náročný rok. Aktuálně má naplánované tři zápasy, přičemž jeho prvním soupeřem bude Al Matavao. V zápase je jasným favoritem, spolumajitel Oktagonu nicméně přiznává, že v případě podcenění může dojít na překvapení.

Al Matavao, Patrik Kincl, Attila Végh. V takovém pořadí má aktuálně naplánované zápasy Karlos Vémola, přičemž mezi druhý a třetí se může bez potíží ještě jeden vměstnat.

Vše ale záleží na tom, jak své předchozí duely zvládne. Naposledy jsme jej mohli vidět v létě minulého roku, když v prvním kole ukončil Aleksandara Iliče, následně přišly zdravotní komplikace a zápas s Kinclem se musel odsunout.

Nyní se zdá, že je opět v pořádku a dočkáme se jej 15. dubna na turnaji v Liberci. Mnozí věří, že Matavao je lehké sousto, ovšem Végh společně se spolumajitelem Pavolem Nerudou mají odlišný názor.

„Tohle jsme slyšeli už několikrát, že to lidé takhle komentovali a pak to dopadlo přesně naopak. Spíš vycházím z toho, co řekl Attila. Byli jsme spolu na obědě a řekl mi, že je to pro něj brutálně těžký soupeř a že ho klidně může porazit.

A když se o Karlose bojí Attila, tak to jasně hovoří o tom, že Al Matavo je legitimní soupeř. Myslím si to samozřejmě i já. Může ho podcenit, Al Matavao to v sobě má. Hodně lidí se ptá, co se stane, když Karlos prohraje s Patrikem.

Ale je tu také otázka, co by se stalo, kdyby prohrál už s Al Matavaem. To bude teprve velké ticho v hale,“ řekl Neruda Sport.cz. Ticho by to bylo srovnatelné s tím, když v Ostravě s Kaikem Britem padl David Kozma.

Vémola bude muset svou hlavu nastavit tak, aby k žádnému podcenění nedošlo. Poté jej totiž čekají náročnější soupeři, se kterými rozhodně nebude chtít odcházet poražen.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Legendární Holly Holm jde o víkendu do akce! Takto již 41letá veteránka zničila před lety hvězdnou Rondu Rousey

Legenda je zpět! Už o víkendu pořádá UFC další turnaj, sice nečíslovaný, jména na něm ale budou velká. Jedním z těch vůbec největších bude již 41letá veteránka Holly Holm. Připomeňte si, jak šokovala svět MMA.

Publikováno

dne

Legenda je zpět! Už o víkendu pořádá UFC další turnaj, sice nečíslovaný, jména na něm ale budou velká. Jedním z těch vůbec největších bude již 41letá veteránka Holly Holm. Připomeňte si, jak šokovala svět MMA.

Zajímavá zpráva pro fanoušky americké legendy. Holly Holm sice má 41 let, nicméně s bojovými sporty končit jen tak nehodlá. A končit nehodlá ani v UFC. Naopak. Podle serveru Sherdog dokonce podepsala nový kontrakt.

V nejlepší organizaci světa by podle smlouvy měla odzápasit dalších šest zápasů. Ten nejbližší se uskuteční už o víkendu, když na nečíslovaném turnaji v San Antoniu vyzve o osm let mladší ruskou bojovnici Yanu Santos.

Holm je bývalou šampionkou bantamové váhy a během své kariéry se nikdy nebála velkých výzev. Naposledy bojovala v květnu minulého roku, když kontroverzně prohrála s Ketlen Vieirou na split-decision.

Celkově se může Američanka pyšnit skóre 14-6, přičemž hned tři prohry má s nemalými legendami. Zmínit lze Amandu Nunes, Valentinu Shevchenko či Mieshu Tate.

O svůj nejslavnější moment se ovšem postarala 14. listopadu 2015. Tehdy se totiž utkala s fenomenální Rondou Rousey, neporaženou hvězdou a bojovnicí, která navždy změnila svět MMA.

Rousey byla velkou oblíbenkyní fanoušků. Stejně jako Holm šla do zápas bez jediné kariérní prohry. U jedné tak musela vítězná série skončit. A k překvapení všech se tak stalo v případě první jmenované.

Holm totiž nedala Rousey jedinou šanci a zničila ji ve dvou kolech. A to brutálně. Šokovala tak svět a postarala se o obrovský šok, respektive senzaci. Pro Rousey to byl předposlední zápas. Následně nestačila ani na Amandu Nunes a pak už v MMA nikdy nebojovala.

Zdroj: UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Edwards po úspěšné obhajobě nechápe titulovou šanci pro Covingtona: Jsem král, cítím, že bych si měl vyzyvatele vybrat

Leon Edwards v neděli po půlnoci potvrdil, že je právoplatným králem welterové váhy UFC. I podruhé totiž dokázal porazit dříve dominantního šampiona Kamaru Usmana a o jeho kvalitách nemůže být dále pochyb. Pochyby ale panují u jména jeho dalšího vyzyvatele. Tím má být Colby Covington a nadšený z toho není ani rodák z Jamajky.

Publikováno

dne

Leon Edwards v neděli po půlnoci potvrdil, že je právoplatným králem welterové váhy UFC. I podruhé totiž dokázal porazit dříve dominantního šampiona Kamaru Usmana a o jeho kvalitách nemůže být dále pochyb. Pochyby ale panují u jména jeho dalšího vyzyvatele. Tím má být Colby Covington a nadšený z toho není ani rodák z Jamajky.

Edwards nezpochybnitelným králem

Welterová váha UFC má nyní pořádný náboj. Pomohl tomu fakt, že je zde nový šampion. Tím je už od srpna minulého roku Leon Edwards, který v pátém kole tvrdým highkickem ukončil Kamaru Usmana a postaral se o šok.

Jenže Usman byl v tom zápase lepší. Hodně se říkalo, že to byla ze strany Edwardse pouhá náhoda. A vzhledem k dlouhodobé dominanci Usmana bylo jisté, že musí dojít k odvetě. Ta se uskutečnila o víkendu v Londýně a rodák z Jamajky zaslouženě vyhrál na body.

O jeho místě na trůnu už nesmí být pochyb a bojovníci, kteří na Usmana nestačili, mají novou šanci. Například Colby Covington, kterého šéf organizace Dana White označil jako dalšího vyzyvatele.

Proč Covington? Nechápe ani šampion

Covington na Usmana nestačil dvakrát, v současné top desítce váhy není nikdo, koho by porazil. Vlastně ani s nikým z top desítky kromě Usmana nebojoval. Naposledy před rokem porazil Jorgeho Masvidala, který je nyní až jedenáctkou divize.

Proto je překvapením, že White ukázal právě na Covingtona, když jsou zde borci, kteří si to bezesporu zaslouží víc. Například Gilbert Burns, který je aktivní, bere obří výzvy a nebojí se ničeho. Navíc jej teď čeká souboj s Masvidalem.

Nebo Khamzat Chimaev, který porazil výše zmíněného Burnse. Ten navíc vyzýval Covingtona, o titulový zápas by určitě měl zájem. Podle Whitea ale už bude bojovat v dalším zápase ve střední váze, nikoliv ve welteru.

Každopádně výběr Covingtona nechápe ani Edwards. „Nechápu, jaký to dává smysl. Nebojoval déle než rok. Jen seděl a ani nebyl zraněný. Nechápu, jak proplul k titulovému zápasu, když tu jsou jiní borci, kteří jsou aktivní, válčili a neseděli na zadku,“ cituje jej MMA Fighting.

„Jak už jsem řekl, teď jsem král. Vše jsem si musel vybojovat. Proto cítím, že bych měl já rozhodnout o tom, kdo bude můj další vyzyvatel,“ dodal šampion.

Zdroj: UFC, MMA Fighting, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené