Spojte se s námi


Ostatní

Sobotní odpoledne na Czech Darts Open přineslo jedno velké překvapení, jak dopadly jednotlivé zápasy?

Pražská hala Královka se opět naplnila, aby přivítala další session turnaje Czech Darts Open. Do turnaje se dostali nasazení hráči, kteří pouze v polovině případů přešli do osmifinále. Čeští hráči se do akce nezapojili, utkání je čekají až od sedmi hodin ve večerním bloku. Hlavním překvapením bylo vítězství Rowbyho-Johna Rodrigueze nad Michaelem Smithem, světovou čtyřkou.

Publikováno

dne

Pražská hala Královka se opět naplnila, aby přivítala další session turnaje Czech Darts Open. Do turnaje se dostali nasazení hráči, kteří pouze v polovině případů přešli do osmifinále. Čeští hráči se do akce nezapojili, utkání je čekají až od sedmi hodin ve večerním bloku. Hlavním překvapením bylo vítězství Rowbyho-Johna Rodrigueze nad Michaelem Smithem, světovou čtyřkou.

Na úvod se sehrálo utkání mezi Angličanem Rickym Evansem a Polákem Krzysztofem Ratajskim. Už při nástupech si Evans získal publikum písní Vysoký jalovec, která ho doprovodila na pódium. „Dělám to všude. Minulý týden jsem v Rakousku nastoupil na rakouskou písničku, abych na svou stranu dostal aspoň kousek publika,“ uvedl hned po zápase šťastný Angličan. „Ve finále jde hlavně o šipky, ale měl jsem hned u pódia pár českých fanoušků,“ dodal po jasné výhře 6:0.

„Věděl jsem, že musím hrát dobře a naštěstí jsem hrál. Každou hru chci doslova zničit svého soupeře,“ přidal ke své výpovědi. Tentokrát se mu to podařilo splnit do posledního puntíku.

Druhé utkání přineslo velmi vyrovnaný zápas mezi dvěma Severními Iry, Brendanem Dolanem a Mickyem Mansellem. Diváci tentokrát sledovali pomalejší zápas kvalitně nesrovnatelný s předchozím, jedinou protiváhou bylo zakončení až v poslední jedenácté hře.

V zápase, v němž měli oba hráči šipku na výhru se nakonec radoval níže žebříčkově postavený Mansell. Po výhře 6:5 uvedl, že je do dalšího zápasu potřeba více relaxu, podpořeným myšlenkou, že není co ztratit.

Hned dalším zápasem byl anglický souboj Luka Humphriese s Martinem Lukemanem, ve kterém dominoval první jmenovaný. Výsledek 6:1 následoval i drobnou sebechválu od 27letého hráče. „Mé zavírání dnes bylo klíčové, vzal jsem tím Martinovi vítr z plachet,“ dodal Humprhies.

Podobně jasný výkon předvedl i mistr světa z roku 2018 Rob Cross. V osmifinále ho po výhře 6:2 čeká Ricky Evans. „Diváci byli úžasní a já si pro šel pro vítězství,“ řekl Angličan. „Nebyl jsem úplně spokojený se začátkem, ale pak to bylo jen lepší, a nakonec jsem získal výhru, což je to důležité,“ doplnil.

Papírově nejzajímavější bylo bezpochyby utkání Dimitriho Van den Bergha a Nathana Aspinalla. Do zápasu lépe vstoupil Angličan Aspinall, ten ale za stavu 2:2 ztratil podání a Belgičanův náskok už smazat nedokázal.

„Dnes jsem měl i štěstí, protože Nathan minul několik šipek na double,“ řekl po zápase Van den Bergh. „Diváci skandovali moje jméno i Nathana Aspinalla, vedli si velmi dobře. Výhra 6:4 znamená účast ve třetím kole proti Lukeovi Humphriesovi.

Šestý mač odpoledne se nesl jasně v duchu portugalských šipek. José de Sousa zvítězil nad Nizozemcem Kleermakerem 6:2 a postoupil do osmifinále. Tam se potká s vítězem večerního zápasu mezi Jonnym Claytonem a Josém Justiciou.

„Cítím, že mohu hrát dobře, to je hlavní rozdíl (oproti předchozím turnajům European Tour)“ řekl Portugalec po zápasu Ruiku. S průměrem 93,70 na tři šipky ale bude potřeba ještě přidat, aby de Sousa mohl pomýšlet na postup do čtvrtfinále.

Předposlední utkání session k sobě opět svedlo dva špičkové šipkaře. Daryl Gurney a Dave Chisnall svedli skvělou bitvu, ve které měl dlouho navrch Severní Ir Gurney. Ten vedl 4:2 a 5:3 a přesto se musel sklonit před svým soupeřem. Chisnall hrál v posledních třech lezích perfektně a zaslouženě utkání otočil.

Závěrečný díl odpoledního bloku nabídl první velkou senzaci pražské European Tour. Rakušan Rowby-John Rodriguez si totiž vyšlápl na světovou čtyřku Michaela Smitha a vyhrál 6:4. Angličanovi Smithovi nepomohlo ani zavření 170, které je v šipkách tím nejvyšším.

„Byl to celkově dobrý zápas, čeští fanoušci byli skvělí,“ řekl po zápase velmi šťastný Rakušan. Na svého soupeře si musí ještě počkat, ten vzejde z utkání Dirk van Duijvenbode vs. Karel Sedláček.

Zdroj: Czech Darts Open

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.