Spojte se s námi

Bojové sporty

Snaha neudělat nudný zápas jej stála titul? Bývalý šampion UFC prozradil, proč podle něj došlo k senzaci

UFC 292 nabídlo jedno velké překvapení. Jeden z nejdominantnějších bojovníků v historii bantamové váhy padl a přišel o titul. Aljamain Sterling po zápase hledal důvody, proč jej vlastně Sean O’Malley porazil.

Publikováno

dne

UFC 292 nabídlo jedno velké překvapení. Jeden z nejdominantnějších bojovníků v historii bantamové váhy padl a přišel o titul. Aljamain Sterling po zápase hledal důvody, proč jej vlastně Sean O’Malley porazil.

UFC má od víkendu nového šampiona. Aljamain Sterling přišel o svůj titul, když jej Sean O’Malley ukončil ve druhém kole. První pětiminutovka nebyla kdovíjak atraktivní, jednalo se o taktické šachy. To druhé kolo ukázalo, proč oba bojovníci byli do té doby tak opatrní.

Sterling totiž udělal jedinou chybu, za kterou byl náležitě potrestán. Nevyšel mu jeden útok, zůstal odkrytý a O’Malley jej nekompromisně poslal k zemi, kde už byl jeho soupeř otřesený a stačilo jen přidat pár úderů.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Již bývalý šampion po zápase ukázal velký charakter, svému soupeři pogratuloval, uznal jeho kvality. Na tiskové konferenci posléze hledal důvody, proč vlastně prohrál.

„Sean zůstal disciplinovaný ve své taktice a svém plánu. Já jsem se rozhodl, že nechci, aby byl zápas nudný a pokusil jsem se jej udělat více atraktivní,“ nechal se slyšet Sterling.

Aljamain si je vědom, že mohl být méně aktivní, nepřebírat iniciativu a klidně jen okopávat O’Malleyho z ústupu. Nechtěl však být terčem kritiky kvůli neatraktivnímu duelu. Jako příklad zmínil někdejší zápas mezi Israelem Adesanyou a Yoelem Romerem.

„Už jsme viděli zápasy, kde se toho moc neděje, protože ani jeden bojovník nechce udělat závažnou chybu. Já ji udělal, Sean mě za ni potrestal a tak jsem za svou chybu zaplatil,“ říká Sterling.

Bývalý král bantamu mimo jiné podotkl, že O’Malley je lepší, než si o něm myslel. Překvapil jej hlavně skvělou prací na nohách. Celkově měl pro svého přemožitele slova chvály. Rád by se dočkal odvety, jestli se jí ale dočká, toť otázka. Nový šampion ji zatím odmítá.

Zdroj: UFC, BJPenn.com

Reklama

Oblíbené