Spojte se s námi


Ostatní

Slavní fotbaloví sourozenci – dvojčata

Publikováno

dne

Fotbalový svět nám nabízí spoustu sourozenců, kteří se živí nejrozšířenějším sportem na světě. V dnešním díle si představíme slavná fotbalová dvojčata.

Fabio a Rafael Da Silva

Brazilská jednovaječná dvojčata si odmala kopala ve svém rodném městě Petropolis, kde si jich všimlo slavné Fluminense, které jim dalo první možnost zahrát si za klub. Poté se oba vydali na cestu do Evropy, kde si je vybral Manchester United. Jejich cesty se rozešly v roce 2014, kdy Fabio přestoupil do Cardiffu. O rok později Manchester opustil i Rafael, který zakotvil v Lyonu, kde hraje dodnes. Fabio momentálně působí v druholigovém Middlesbrough. Sourozencům je 28 let.

Hamit a Halil Altintop

Tato dvojčata se sice narodila a žila v Německu, ovšem nezanevřela na své kořeny a hrdě reprezentovala Turecko. V mládeži nastupovali za méně známé celky, jako dospělí začali v týmu SG Wattenscheid 09. Po třech letech oba změnili působiště, Halil si vybral Kaiserslautern, Hamit Schalke 04. Schalke ale mělo zájem i o Halila, a tak se o 3 roky později sourozenci opět setkali. Hamit si poté zahrál i za Bayern Mnichov či Real Madrid. Halil nehrál v takto věhlasných klubech, nastupoval za Galatasaray, Augsburg či českou Slavii Praha. Je jim 35 let.

José a Juanmi Callejón

Hráči pocházejí ze Španělska a slavnější je prvně jmenovaný. Oba ovšem začínali v Realu Madrid. Josého kariéra se rozvíjela lépe, v mužích začínal v Espanyolu, poté se vrátil zpět do Realu Madrid a nyní nastupuje za Neapol. Jeho dvojče Juanmi odehrál v kariéře nejvíce zápasů za Bolívar, ve kterém momentálně působí. Callejonům je 31 let.

Aleksej a Vasilij Berezuckij

Ruští stopeři hrají celou kariéru bok po boku. Začínali v Torpedo – ZIL a pokračovali spolu v CSKA Moskva kde momentálně oba působí. Oba mají bronzovou medaili z ME 2008. Reprezentační kariéru již ukončili a vzhledem k tomu, že jim je už 36 let se očekává, že jejich klubová kariéra po sezoně skončí také.

Lars a Sven Bender

I Německo má slavná dvojčata. Profesionální kariéru započali v týmu TSV 1860 München. V roce 2009 oba přestoupili do nových klubů. Larse si vybral Bayer Leverkusen, Svena Burussia Dortmund. Oba si zahráli i za svou reprezentaci. Jejich cesty se opět protnuly v roce 2017, kdy Sven přestoupil do Leverkusenu, kde jeho bratr už nekolik let působí. Hráčům je 29 let.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.