Spojte se s námi


Tenis

Sláva Rusku, ať žije car Putin! Djokovič starší na Australian Open vyjádřil podporu Rusku

Působení Novaka Djokoviče a jeho okolí v Austrálii po roce přineslo další kontroverze. Tentokrát za to nemůže on sám, nýbrž jeho otec a na vině není očkování proti koronaviru, ale nechutná podpora Ruské Federaci.

Publikováno

dne

Působení Novaka Djokoviče a jeho okolí v Austrálii po roce přineslo další kontroverze. Tentokrát za to nemůže on sám, nýbrž jeho otec a na vině není očkování proti koronaviru, ale nechutná podpora Ruské Federaci.

Letošní Australian Open doprovázejí ruští provokatéři. Na zápasech se ukazují nejen s ruskými vlajky, ale dokonce i tričky s velkým písmenem Z, což vyznačuje podporu Putinově válce.

Ruští fanoušci provokovali s ruskými vlajkami na zápase ukrajinské tenistky Kateryny Baindlové. Organizátoři následně zakázali vstup do areálu s ruskými a běloruskými vlajkami.

„Tohle už bylo kompletní balení – ruské vlajky, Putin, symboly Z, vlajka tak zvané Doněcké lidové republiky. Taková ostuda,“ byl znechucen ukrajinský velvyslanec v Austrálii Vasyl Myrošnyčenko.

Proti ruské válce na Ukrajině se vymezily takřka všechny země, jedna z mála, která ať už více či méně potají Putinovi vyjadřuje podporu, je Srbsko. A právě tuto zemi reprezentuje bývalá světová jednička Novak Djokovič.

Sám 21násobný grandslamový šampion se dříve pohyboval ve společnosti extremistických kruhů, jeho otec Srdjan zašel ještě dál.

Po středeční výhře Djokoviče nad Rusem Andrejem Rublovem zastavil fanoušek s proválečným a ultranacionalistickým symbolem „Z“ a ruskou vlajkou ozdobenou o portrét diktátora Vladimira Putina Djokovičova otce.

Otec jednoho z nejlepších tenistů světa ochotně pózoval. „Bratře Alexandře Zaldostanove, posíláme pozdrav do Moskvy našim bratrům. Ať žije Rusko!“ zvolal natáčející muž. „Ať žije ruský lid,“ dodal Djokovičů otec. Alexandr Zaldostanov je šéfem známé motorkářské skupiny Noční vlci, která je úzce napojena i na Putina.

Následně Djokovič pokračoval mezi další fanoušky, kteří jej hrdě vítali pokřiky: „Ať žije car Putin!“

Zdroj: Youtube, Aussie Cossack

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.