Spojte se s námi


Florbal

Skvělý úspěch: Beneš je čtvrtým nejlepším florbalistou světa, v elitní desítce je i Bauer! Kdo anketu ovládl?

Český florbalový útočník Marek Beneš, hrající na klubové úrovni za Tatran Střešovice, je dle uznávané ankety magazínu Innebandymagazinet čtvrtým nejlepším hráčem světa. Sedmou příčku pak obsadil brankář Lukáš Bauer. Také mezi ženami má Česko v elitní desítce hned dvě zástupkyně.

Publikováno

dne

Český florbalový útočník Marek Beneš, hrající na klubové úrovni za Tatran Střešovice, je dle uznávané ankety magazínu Innebandymagazinet čtvrtým nejlepším hráčem světa. Sedmou příčku pak obsadil brankář Lukáš Bauer. Také mezi ženami má Česko v elitní desítce hned dvě zástupkyně.

Dva roky působil v jednom z nejlepších klubů světa, konkrétně ve švédském Pixbu Wallenstam. Mimořádný úspěch v prestižní anketě Innebandymagazinet však Marku Benešovi paradoxně přinesl až návrat do Čech, jmenovitě do Tatranu Střešovice, které ho v létě získaly nazpět.

S ním se nejúspěšnějšímu florbalovému mužstvu v zemi daří nad očekávání, jen pár kol před koncem vede Livesport Superligu, přičemž za zády drží i největšího favorita a obhájce mistrovské trofeje Mladou Boleslav.

A i když 24letého útočníka trápilo na podzim zranění, kvůli němuž stihnul odehrát jen 13 zápasů, nasbíral v daném poměru neskutečných 40 kanadských bodů.

Především byl však vidět na mezinárodní scéně. Při listopadovém Euro Floorball Tour byl jednou z hlavních postav historického českého úspěchu v podobě vítězství nad oběma florbalovými velmocemi, tedy jak Švédskem, tak Finskem.

Během prosince pak hrál klíčovou roli v cestě národního týmu za vysněnou medailí ze světového šampionátu. K bronzu přispěl sedmi přesnými zásahy a dalšími čtyřmi asistencemi. Zcela oprávněně si za to od Innebandymagazinet vysloužil titul čtvrtého nejlepšího florbalisty na světě.

Naprosto skvělé umístění zaznamenal také Lukáš Bauer, který drží sedmou příčku. Třicetiletý gólman byl na mistrovství světa v Helsinkách naší jedničkou a odchytal většinu zápasů, včetně těch klíčových.

Na domácí scéně zase v loňském roce ovládl s Mladou Boleslaví již podruhé ve své kariéře superfinále a vyhrál také anketu Florbalista sezóny v kategorii brankářů. Na světě je mezi třemi tyčemi lepší pouze Švéd Jonathan Edling, jenž se v anketě umístil celkově třetí.

Vůbec nejlepším hráčem tohoto moderního týmového sportu se pak stal Švéd Tobias Gustafsson. Devětadvacetiletý obránce Storvrety v prosinci zvedal jako kapitán národního týmu nad hlavu pohár pro světové šampiony. Mimochodem byl to právě on, kdo ve finále s Finskem vstřelil jen minutu a půl před třetí sirénou vítěznou branku.

Podle švédského magazínu si Gustafsson cenu zasloužil také za svou komplexnost z hlediska florbalových dovedností, tedy unikátní kombinace fyzické síly, techniky i herní inteligence, a to v útočné i defenzivní činnosti, a rovněž díky vyrovnanosti svých výkonů.

Zajímavostí je, že loňský vítěz ankety, Švéd Kim Nilsson, se tentokrát do žebříčku vůbec nevešel. Posledně byl mezi nejlepšími florbalisty jediný český zástupce, a to sedmý Matěj Jendrišák. Ten se však kvůli sporům s bývalým reprezentačním koučem Petrim Kettunenem ani neobjevil na MS.

K pěknému úspěchu českých mužů se přidaly také ženy. V anketě se i přesto, že z mistrovství světa ve švédské Uppsale nepřivezly cenný kov, umístily hned dvě. Šestou příčku obsadila loňská vítězka celé ankety a Eliška Krupnová, osmou pak gólmanka Chodova Jana Christianová.

Celkovou vítězkou je útočnice Veera Kauppiová z Finska, jíž se podařilo vyhrát s Thorengruppenem prestižní švédskou superligu a navíc byla vyhlášena nejlepší hráčkou mistrovství světa, v jehož finále Finky podlehly Švédkám o jediný gól.

Anketa magazínu Innebandymagazinet se uskutečňuje každoročně již od roku 2005 a je do značné míry obdobou fotbalového Zlatého míče. Hlasují v ní florbaloví novináři z vybraných zemí i trenéři národních týmů.

Zdroj: IFF, Innebandymagazinet

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.