Spojte se s námi


Motorsport

Skvělý Loprais a Prokop, Michek si prošel dakarským peklem. Jak se Čechům dařilo v druhé etapě Rallye Dakar?

Čeští závodníci mají za sebou druhou etapu slavné Rallye Dakar, která se letos koná v Saúdské Arábii. Skvěle zajel Aleš Loprais, jenž skončil v druhé etapě na druhém místě, velice solidní výkon podal Martin Prokop. Martin Macík však výrazně ztratil, dakarským peklem si prošel motocyklový závodník Martin Michek.

Publikováno

dne

Čeští závodníci mají za sebou druhou etapu slavné Rallye Dakar, která se letos koná v Saúdské Arábii. Skvěle zajel Aleš Loprais, jenž skončil v druhé etapě na druhém místě, velice solidní výkon podal Martin Prokop. Martin Macík však výrazně ztratil, dakarským peklem si prošel motocyklový závodník Martin Michek.

Druhá etapa Rallye Dakar v Saúdské Arábii nezklamala, nýbrž přinesla skutečně mnohé. A to i z pohledu českých fanoušků.

Skvělý Loprais, Macík s technickými potížemi

Zřejmě nejúspěšnější den ze všech českých závodníků prožil Aleš Loprais, který v kategorii kamionů dojel na druhém místě se ztrátou třinácti minut a deseti vteřin na vítěze Januse van Kasterena.

Druhá příčka pak Lopraisovi momentálně patří i v celkovém hodnocení, když za lídrem Van Kasterenem zaostává o necelé tři minuty. Slušný výsledek zaznamenal v kamionech také Jaroslav Valtr, jenž skončil čtvrtý a v celkovém pořadí se nachází zhruba 16 minut za Lopraisem.

Naopak Martin Macík bohužel výrazně ztratil. Po vítězství v prologu i úvodní etapě měl v druhé etapě technické problémy, v důsledku čehož nabral ztrátu v podobě hodině a půl. Do cíle však dokázal dojet v solidním tempu.

Prokop osmý, Sainz ve vedení

Slušnou etapu má za sebou Martin Prokop v kategorii automobilů. Ten sice nabral na vítěze Násira al-Attíju ztrátu 19 minut a 15 vteřin, druhou etapu nicméně dokončil na osmé pozici. Jako druhý dojel Erik van Loon s pouhou čtrnáctivteřinovou ztrátou na Al-Attíju, pět a čtvrt minuty už ztratil Carlos Sainz.

Španělský zkušený závodník nicméně kategorii automobilů stále vede, a to o dvě minuty a dvanáct vteřin před katarským jezdcem. Legenda WRC Sébastien Loeb zatím zaujímá až 31. příčku, Prokop je aktuálně sedmé pozici s 35sekundovým mankem na lídra Sainze.

Michek a dakarské peklo, Engel 39., Tůma v nejlepší desítce

Co se motorkářů týče, druhou etapu ovládl dosavadní lídr této kategorie Mason Klein. Český závodník Martin Michek pondělí dění dokončil na 21. pozici, Milan Engel zaujal příčku číslo 39. V celkovém pořadí je Michek prozatím osmnáctý s téměř 30minutovou ztrátou na Američana Kleina.

„Dnešní speciálka byla dost hustá, zase samé kamení. Také to byl navigační oříšek se zajímavými věcmi. Prostě pravé dakarské peklo. Co mám zprávy, tak všichni jsou opravdu hotoví z této etapy, protože 430 kilometrů to jenom drncalo a foukal protivítr. Fyzicky jsme vycucaní. Nebylo to vůbec jednoduché, takže jsem rád, že jsem v cíli a budu se připravovat na zítřejší den,“ řekl Michek pro Českou televizi.

Engel je momentálně až na 43. pozici, když celkově ztrácí už 1 hodinu a 34 minut. Čtyřkolkář Zdeněk Tůma, který jezdí v barvách týmu Barth Racing Team skončil v pondělním dějství devátý a celkově mu patří desátá příčka. Jeho ztráta na vedoucího Francouze Girouda však činí dvě hodiny a tři minuty.

Zdroje: Rallye Dakar, Česká televize

Reklama

Oblíbené