„Skotský fotbal je horší, než jsem očekával,“ hodnotí svou první sezonu u Rangers Steven Gerrard

V červnu 2018 převzala legenda Liverpoolu a anglického fotbalu kormidlo u Glasgow Rangers, jednoho ze dvou největších týmů ve Skotsku. Rangers mají dokonce nejvíce ligových titulů ve Skotsku, konkrétně 54, zatímco nenáviděný rival Celtic letos slaví zisk “teprve” 50. titulu. V posledních letech ale prožívali složité období, byli přeřazeni až do čtvrté ligy a nyní jsou teprve třetí sezonu opět mezi skotskou elitou a konečně to vypadá, že se opět blýská na lepší časy. A to i díky Stevenu Gerrardovi, který si však trochu postěžoval na úroveň skotského fotbalu.

http://gty.im/1134511633

Osmatřicetiletá legenda anglického fotbalu poskytla svůj upřímný názor na skotský fotbal před nedělním duelem proti Hibernianu. Gerrard tak veřejně přiznal, že jej jeho úroveň zklamala, jelikož je to horší, než očekával.

„Někdy jsem byl zklamaný, když jsem sledoval některé zápasy. Stadiony nebyly plné, míč byl neustále ve vzduchu a málo se hrálo po zemi,“ prozradil Gerrard. Zároveň dle bývalého hráče Liverpoolu využívají televize při přímých přenosech skotské ligy záběry ze špatných úhlů.

„Mám-li být upřímný, je to horší, než jsem čekal. Nechci kritizovat skotský fotbal, ale když jsou prázdné stadiony, tak to nevypadá na oko dobře. Nicméně naše zápasy se Celticem či Aberdeenem byly skvělé, protože byly divoké, rychlé, intenzivní. To je zkrátka úroveň, kterou chcete vidět. Občas i úroveň některých hráčů byla špičková,“ pokračoval kouč Rangers.

Gerrard také apeloval na to, aby si všechny skotské týmy vzaly z těchto utkání příklad, aby se mohla úroveň posouvat nahoru. „Chci, aby byl skotský fotbal tak moc dobrý, jak dobrý jen být může. Chci, aby skotskou reprezentaci vedl skotský trenér a vedl tým tím správným směrem. Chci to všechno podpořit. Jsem zaměstnán skotským klubem, jsem obklopen Skoty, a tak si přeji, aby skotský tým byl co nejlepší,“ zakončil Steven Gerrard.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.