Spojte se s námi


Ostatní

Šipkoví profesionálové pokračovali dalšími turnaji Players Championship, z české dvojice lepší Gawlas

Po týdnu se elitní šipkaři vrátili do anglického Barnsley, aby bojovali v dalších dvou turnajích Players Championship a ve dvou kvalifikacích na European Tour. Mezi startujícími opět nechyběla česká dvojice Adam Gawlas a Karel Sedláček. Víkend přinesl i jedno překvapení.

Publikováno

dne

Po týdnu se elitní šipkaři vrátili do anglického Barnsley, aby bojovali v dalších dvou turnajích Players Championship a ve dvou kvalifikacích na European Tour. Mezi startujícími opět nechyběla česká dvojice Adam Gawlas a Karel Sedláček. Víkend přinesl i jedno překvapení.

Huybrechtsovo povstání

Players Championship 3 se velmi dobře povedlo Gawlasovi, který v prvním kole zvládl těžkou bitvu s Irem Mickeym Mansellem. Po výhře 6:5 se povedlo nadělit si dárek k 21. narozeninám v podobě „kanára“, kterého schytal Angličan Ryan Joyce.

Ve třetím kole měl lidově řečeno Gawlas soupeře „na lopatě“. Nad další Angličanem, Andrewem Gildingem, vedl náš šipkař už 5:3, následně ale nedokázal uhrát ani jednu hru a prohrál 5:6.

Sedláček nedokázal v zápase prvního kola proti mistrovi světa z roku 2018 Robu Crossovi z Anglie využít vedení 4:1 ani šipky na vítězství. Prohra 5:6 proto mrzí o to víc.

Zmiňované překvapení si připravil 37letý Belgičan Kim Huybrechts. Rodák z Antverp ve finále zničil semifinalistu letošního MS Gabriela Clemense z Německa poměrem 8:1 na legy a získal svůj první titul mezi profesionály po osmi letech.

„Chci být zpět v top 16, chci se kvalifikovat na všechno,“ zhodnotil těsně po zisku titulu Huybrechts pro PDC. Na Players Championship triumfoval Belgičan podruhé v kariéře, dva primáty má z turnajů European Tour.

Neděle ve znamení pracovníka lilkové farmy

Čtvrtý turnaj sezony se Čechům nepovedl. Oba prohráli zápas prvního kola 2:6, Sedláček s Nizozemcem Christianem Kistem, Gawlas s Němcem Martinem Schindlerem. Na víkendových turnajích si tak prize money připsal pouze mladší z tuzemské dvojice, konkrétně 1250 liber.

Pouze do druhého kola došel sobotní vítěz Huybrechts, který nestačil na slavného Angličana Iana Whitea. Hned první zápas se stal konečnou pro nasazenou jedničku žebříčku ProTour. Luke Humphries prohrál 3:6 s Belgičanem Mariem Vandenbogaerdem.

Titul si připsal Nizozemec Dirk van Duijvenbode, jehož soupeřem byl vítěz prvního turnaje sezony Ryan Searle z Anglie. I druhé finále víkendu se změnilo v jasnou záležitost, Nizozemec totiž zvítězil 8:2.

Pracovník lilkové farmy si připsal také vyrovnání rekordu v počtu maximálních náhozů (180 bodů) na jednom Players Championship. Celkem jich nasázela světová třináctka třicet pět a dorovnala výkon, který před rokem předvedl Dave Chisnall.

Pondělí kvalifikace na European Tour

Z českého pohledu by se pondělí dalo shrnout pěti slovy: Gawlasovo trápení na zakončování her. V obou kvalifikacích se český šipkař probojoval do finálové části, pokaždé dokonce vedl 5:3. Ani jednou ale nedotáhl vedení do konce.

Sedláček v pondělí bohužel pokračoval v černé sérii, když dvakrát vypadl už ve svém prvním zápase. Kvalifikanty na třetí a čtvrtý turnaj European Tour najdete v odkazech. Ani o tomto víkendu nebudou profesionální šipky chybět. Od pátku do neděle se odehraje první turnaj Evropské série a úvodní klání čekají také ženy v rámci Women´s Series.

Zdroj: Dartconnect, PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.