Spojte se s námi


eSport

Sílu si v novém Diablu nekoupíte, slibuje studio Blizzard. Fanoušci se však kvůli předchozího dílu stále obávají

V příštím roce mohou fanoušci očekávat nové plnohodnotné pokračování slavné herní série zvané Diablo. Studio Blizzard Entertainment totiž pracuje na čtvrtém dílu, jenž má dostat název Diablo IV. Blizzard rovněž slibuje, že hra nebude disponovat konceptem pay-to-win, hráči se ale přesto obávají.

Publikováno

dne

V příštím roce mohou fanoušci očekávat nové plnohodnotné pokračování slavné herní série zvané Diablo. Studio Blizzard Entertainment totiž pracuje na čtvrtém dílu, jenž má dostat název Diablo IV. Blizzard rovněž slibuje, že hra nebude disponovat konceptem pay-to-win, hráči se ale přesto obávají.

V nedávném čase herní studio Blizzard Entertainment vydalo mobilní verzi své značky s názvem Diablo Immortal, hra konkrétně vyšla 2. června. Za první dva týdny tento kousek vydělal Blizzardu 24 milionů dolarů, přestože se jednalo o kritizovanou hru.

Proč? Hráči tuto hru kritizovali kvůli mechanismu pay-to-win, jehož prvky se i přes prvotní sliby ve hře přece jen objevily. A co to vlastně pay-to-win znamená?

V praxi se jedná o to, že abyste v konkrétní hře dosáhli výraznějšího progresu, musíte zkrátka platit a kupovat si různé balíčky. A v případě Diabla to pro mnohé hráče nejsou zrovna malé peníze. To znamená, že k překonání ostatních hráčů stačí do hry investovat reálné peníze, za které si zpravidla pořídíte lepší zbroj, drahokamy a podobně.

Diablo Immortal tedy v sobě bohužel tento prvek mělo, byť nepřímo. Hráči si za peníze mohli zakoupit drahokamy ovlivňující statistiky výstroje a zbraní.

Ano, výše uvedený trailer vypadá skvěle. Diablo IV může být tajemné, děsivé a v neposlední řadě také akční a zábavné.

Když Blizzard slibuje…

Jenže fanoušci této série momentálně řeší především přístup k monetizaci a velmi se tohoto aspektu obávají. Nebylo by to totiž prvé, co Blizzard slíbí, že se ve hře žádné prvky pay-to-win neobjeví a poté se nakonec ukáže, že je studio pouze šikovně „skrylo“.

Ředitel Joe Shely na oficiálním webu Blizzardu však vysvětluje, že koncept a desing nového Diabla spočívá v tom, že veškerá síla postavy bude vycházet z aktivity hráčů, nikoliv díky zakoupeným drahokamům, které vám dopomohou získat nad jinými hráči výhodu.

Na základě informací dalšího „game directora“ je však patrné, že k určitým transakcím opět docházet bude. Má však jít pouze nákup různých kosmetických předmětů, které nebudou zasahovat do síly a úrovně jednotlivých postav.

Pokud se tedy vývojáři vyvarují byť i nepřímého ovlivňování statistik zbraní a výstroje, může se Diablo IV stát jednou z nejlepších her příštího roku. Podle trailerů a dosavadních obrázků totiž budoucí nový kousek z dílny Blizzardu vypadá parádně.

Zdroje: Diablo, Blizzard Entertainment

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.