Spojte se s námi


Bojové sporty

Šílené KO! Před 37 lety Mike Tyson za pouhých 30 sekund poslal do bezvědomí syna slavného Joe Fraziera. Ještě ten rok překonal Aliho rekord

26. července 1986 zažil „Železný Mike“ nejrychlejší knokaut své bohaté kariéry, která skončila až v první dekádě 21.století. Tehdy teprve dvacetiletý Mike Tyson po pouhých třiceti vteřinách prvního kola sestřelil Marvina Fraziera, syna slavného Smokin´Joe. V tom samém roce se pak stal nejmladším šampionem historie těžké váhy boxu.

Publikováno

dne

26. července 1986 zažil „Železný Mike“ nejrychlejší knokaut své bohaté kariéry, která skončila až v první dekádě 21.století. Tehdy teprve dvacetiletý Mike Tyson po pouhých třiceti vteřinách prvního kola sestřelil Marvina Fraziera, syna slavného Smokin´Joe. V tom samém roce se pak stal nejmladším šampionem historie těžké váhy boxu.

Před 37 lety zaujaly světový box výkony mladého knokautéra

Zuřivost, která musela jít ven. Před 37 lety jeden z nejděsivějších boxerů planety čelil synovi slavného otce, který byl členem boxerské Síně slávy. Ještě v tom roce pak sebral Muhammadu Alimu rekord, který drží dodnes.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Psal se rok 1986 a světový box se začal zajímat o mladíka, který kácel jednoho soupeře za druhým. Vždyť za předchozí rok zaznamenal Mike Tyson neuvěřitelných 15 ukončení v 15 zápasech, přičemž jen pouhý jeden boj trval více než tři kola.

Stejným způsobem pokračoval i v roce následujícím, během devíti zápasů šel jen dvakrát duel na stranu Tysona až díky rozhodnutí bodových sudích. V létě jej pak měl otestovat syn legendárního boxera Joe Fraziera Marvin.

Ostře sledovaný zápas se synem legendy ukončil Mike Tyson bleskově

Ostře sledovaný zápas se konal v 26. července v Civic Center v Glens Falls, New York. Sny Marvina Fraziera, který měl kráčet ve šlépějích svého slavného otce, se ale té noci proměnily v děsivou noční můru.

Mike Tyson totiž svého soupeře zahnal ihned po úvodním gongu do provazů. Rychlost a agresivita mladého boxera byla hrozivá a zápas skončil až bleskově rychle.

Tyson totiž v rohu rozjel tvrdou kombinaci, po které srazil Fraziera k podlaze. Rozhodčí měl sice snahu dát mu šanci na návrat, Marvin byl ale v bezvědomí, a tak raději ukončil počítání a po pouhých třiceti vteřinách i celý zápas.

Ještě téhož roku „Železný Mike“ zlomil i Aliho rekord

Tyson si po působivém výkonu upevnil pozici vyzyvatele o titul mistra světa organizace WBC a ještě téhož roku se teprve dvacetiletý Mike stal nejmladším šampionem těžké váhy boxu.

V listopadu v Las Vegas totiž ve druhém kole knokautoval šampiona Trevora Berbicka a získal titul těžké váhy WBC. Překonal tak rekord Muhammada Aliho, který v pouhých 22 letech sebral šampionský opasek Sonny Listonovi.

Knokaut za třicet vteřin ale Mike Tyson za dalších bezmála dvacet let působení ve světovém boxu už nikdy nepřekonal. Marvin Frazier se tak zapsal do historie boxu jedním pro něj nelichotivým rekordem.

Zdroj: Wikipedia, Twitter – Roots of Combat

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.