Shrnutí druhého dne Eura U21 v Polsku

Španělé vstoupili do šampionátu v Polsku drtivou výhrou 5-0 nad Makedonií. Skvěle se předvedl především útočník Realu Marid Marco Asensio, který vyprovodil nováčka Eura U21 hattrickem. Španělé dominovali v zápase hned od začátku a díky nůžkám Saúla Ñígueze ze 16. minuty se tak mohli hráči trenéra Alberta Celadese v poklidu soustředit na svojí hru.

Bohužel ale přišli o obránce Alexe Grimalda, který si poranil stehenní sval a evropský šampionát pro něj skončil. V Polsku ho proto nahradil Rodrigo Hernández z Villarrealu.

Španělsko vs Makedonie statistiky by u21poland.com
Statistiky ze zápasu Španělska s Makedonií. Zdroj: U21poland.com

Ve druhém zápase této skupiny se Portugalsko střetlo se Srbskem a byla to o poznání vyrovnanější partie, kterou rozhodla schopnost proměňovat gólové šance a Portugalci tak získali důležité tři body.

Hned v páté minutě mohlo jít Portugalsko do vedení, ovšem Rúben Neves mířil pouze do tyče a tak se čekalo až do 37. minuty, kdy Gonçalo Guedes hlavičkou dorazil míč do brány.

Poté měli několik šancí i hráči Srbska, ovšem žádnou proměnit nedokázali, načež Bruno Fernandes, po skvělém pasu od Renata Sanchese doklepl míč do brány a stanovil konečný výsledek zápasu na 2-0.