Spojte se s námi


eSport

Šest nejkrásnějších ženských videoherních postav: Krásná Yennefer, nesmí chybět legendární Lara Croft

Slavná a legendární Lara Croft, krásné ženy ze Zaklínače nebo nebojácná Aloy z původní hry Horizon Zero Dawn. Technologie je už v dnešní době už tak daleko, že fanoušci videoherního průmyslu mohou ohodnotit nejen příběh nebo grafiku samotných herních titulů, ale také vzhled hlavních postav.

Publikováno

dne

Slavná a legendární Lara Croft, krásné ženy ze Zaklínače nebo nebojácná Aloy z původní hry Horizon Zero Dawn. Technologie je už v dnešní době už tak daleko, že fanoušci videoherního průmyslu mohou ohodnotit nejen příběh nebo grafiku samotných herních titulů, ale také vzhled hlavních postav.

Jak by vypadal žebříček šesti nejhezčích ženských videoherních postav? Gaming, respektive videoherní průmysl jde co do technologické stránky stále kupředu, přičemž výběr nejkrásnějších charakterů samozřejmě vždy podléhá jakýmsi subjektivním pocitům.

My jsme se ale pokusili být v této oblasti co nejobjektivnější. Jak by nicméně vypadalo vaše pořadí elitní šestky?

1. Lara Croft (Tomb Raider)

Laru Croft, natož slavný herní titul Tomb Raider věříme, že ani není třeba představovat. Navíc, když tato ikonická kultovka dostala svou filmovou adaptaci. První díl vyšel už v roce 1996, hráči si jej mohli zahrát na původním PlayStationu nebo na konzoli Sega Saturn.

Lara se následně objevila ve všech dílech a je právem považována za jednu z nejznámějších, nejoblíbenějších, a také nejkrásnějších ženských postav v celém videoherním průmyslu.

2. Jill Valentine (Resident Evil)

Jill je součástí této slavné herní značky od vydání původní hry v roce 1996 a objevila se také jako hlavní hrdinka ve hře Resident Evil 3: Nemesis.

A také v Rain Mode ve hře Revelations 2. Tato protiteroristická důstojnice korporace Umbrella je jednou z nejoblíbenějších postav série Resident Evil všech dob.

3. Tifa Lockheart (Final Fantasy VII)

Jeden slavný herní titul za druhým. Slavná série Final Fantasy je u svých fanoušků a hráčů oblíbená také díky Tifě Lockheart.

Ta se objevila se také ve hrách Kingdom Hearts a Ehrgeiz a v celé své HD kráse jsme ji viděli ve filmové verzi Final Fantasy VII: Advent Children.

4. Triss Merigold (The Witcher 3: Wild Hunt)

The Witcher, v českém překladu Zaklínač. To je slavná, možná už legendární polská značka, kterou si můžete nejen zahrát. Vyšlo totiž hned osm knih, Netflix pak také vytvořil seriál, který však fanoušky knih v lecčem zrovna nepotěšil.

Co se konkrétně této postavy týče, Triss je velmi mocná čarodějka, proslulá svou inteligencí a vynikajícím vzděláním.

Rovněž je to schopná léčitelka a můžeme ji označit jako jednu z klíčových postav nejen Zaklínače 3. Díky svým krásným zrzavým vlasům vyčnívá z davu a je jednou z mála herních postav, které se dostaly na skutečnou obálku Playboye.

5. Yennefer z Vengerbergu (The Witcher 3: Wild Hunt)

Krásná Yennefer je další ženskou postavou ze Zaklínače. Tato čarodějka je Geraltovou pravou láskou.

V této velké sáze je rovněž jednou z hlavních postav. Samotný příběh Yennefer je pak velice silný a v mnoha místech také složitý.

6. Aloy (Horizon Zero Dawn, Horizon Forbidden West)

Když herní studio Guerilla Games přišlo v roce 2017 s titulem Horizon Zero Dawn, nejen mnoho fanoušků vlastně ani nevědělo, co od toho očekávat. Hra se ale dočkala takového úspěchu, že autoři následně přišli také s příběhovým rozšířením (DLC) Frozen Wilds.

Posledním pokračováním v rámci této série je Horizon Forbidden West. Ve všech dílech je hlavní postavou žena s krásnými zrzavými vlasy Aloy.

Už původní díl se svým DLC nabídl skvělý příběh, a to nejen v rámci toho, co se vlastně stalo s naší planetou (Horizon se totiž odehrává v post-apokalyptickém světě – pozn. red.), ale také zkoumáte příběh hlavní hrdinky.

A ten je v leckterých částech až srdceryvný. Do srdcí fanoušků a hráčů se tak dostala nejen díky vzhledu, ale také svým vlastnostem a příběhu.

Zdroje: Twitter, The Witcher, Guerilla Games

Reklama

eSport

Výkon proti Polsku vynesl Krejčímu místo v prestižní společnosti! Spolu s Ronaldem či Sonem je v Týmu týdne hry FIFA 23

Ladislav Krejčí v aktuálně sezoně dlouho marodil, nyní je ale zpátky a díky svým jarním výkonům si vysloužil šanci v reprezentačním dresu. Proti Polsku se uvedl parádně, když hned v první minutě vstřelil hlavou gól. Jeho výkon v tomto utkání mu vynesl kartičku v Týmu týdne hry FIFA 23.

Publikováno

dne

Ladislav Krejčí v aktuálně sezoně dlouho marodil, nyní je ale zpátky a díky svým jarním výkonům si vysloužil šanci v reprezentačním dresu. Proti Polsku se uvedl parádně, když hned v první minutě vstřelil hlavou gól. Jeho výkon v tomto utkání mu vynesl kartičku v Týmu týdne hry FIFA 23.

Reprezentační pauza není ve fotbale zrovna oblíbená. Přeci jen národnost jsme si vybrat nemohli, kdežto u klubu je situace jiná.

V České republice platí toto pravidlo obzvláště. Ovšem důvodem jsou i mnohdy nemastné a neslané výkony našich svěřenců v reprezentačním dresu.

Utkání s Polskem nicméně ukázalo, že podobné výkony by mohly fanoušky poměrně snadno mobilizovat. Však již ve třetí minutě Češi vedli 3:0.

První gól svého týmu vstřelil v první minutě hlavou po dlouhém autu Vladimíra Coufala Ladislav Krejčí, který tím stanovil i nový rekord svého týmu.

Zápas nakonec skončil výhrou 3:1 a i díky gólu byl Ladislav Krejčí hodnocen jako jeden z nejlepších hráčů svého týmu.

A právě to mu vyneslo ocenění ve hře FIFA 23, jelikož nechybí v Týmu týdne. Jeho vylepšená kartička má aktuálně hodnocení 83.

Mimo něj se v Týmu týdne nachází i Cristiano Ronaldo, Federico Valderde, Heung Min Son, Christian Pulisic či Dani Olmo.

Zdroj: EA Sports

Pokračovat ve čtení

eSport

Jaro v LEC: Co přinesl třetí hrací týden?

Jarní část LEC má za sebou poslední týden základní části ve kterém se rozhodlo o účastnících do skupinové fáze. Kdo překvapil a kdo zklamal?

Publikováno

dne

Jarní část LEC má za sebou poslední týden základní části ve kterém se rozhodlo o účastnících do skupinové fáze. Kdo překvapil a kdo zklamal?

Třitýdenní zápolení desítky týmů evropské LEC o osm postupových míst do další fáze ligy je u konce. Během devíti odehraných zápasů, které absolvoval každý z týmů, se zrodila překvapení.

Team BDS a Astralis nečekanými lídry ligy

V zimní části LEC patřili Astralis spolu s SK Gaming k největším překvapením. Otázky kolem jarní části a zda Astralis navážou na sympatické výkony byly zodpovězeny tím nejlepší možným způsobem. Astralis v základní části skončili druzí za vedoucím Team BDS, dalším překvapením jara.

Oba celky předvedly nejlepší adaptaci na aktuální metu. Navíc ukázaly papírově silnějším týmům, že se dá s dobrou taktikou a přístupem vyhrávat než na úkor individualit.

Pro hráče Astralis a BDS bude nyní skupinová fáze (hraje se Bo3) důležitá minimálně z hlediska potvrzení dobré formy. Astralis čekají v prvním zápase Fnatic, kteří zažili obrodu výkonů. BDS vyzvou SK Gaming.

Tragická zima, nadějné jaro pro Fnatic

O čem se nejvíce mluví je Fnatic a jeho výkony. Tým, který v předchozím splitu skončil potupně až na předposledním místě a poprvé v historii nepostoupil, učinil před jarní částí několik změn. První polovina jara hodně připomínala zmar ze zimy. Nováčci v týmu se sžívali s vyšší úrovní soutěže a celkově tým působil velmi nesehraným dojmem.

Změna přišla v pátý zápas, kdy tým poprvé zabral a ukázal jistý potenciál. Že z toho nakonec bylo skóre 4-5 a postup do další fáze, asi čekal málokdo.

Velmi cenná se ukázala výhra nad velkým rivalem G2 Esports. Ta Fnatic dala jistotu postupu a naději, že tým kolem veteránů a mladých nadějí může dojít daleko. Zda se tento trend potvrdí, ukáže skupinová fáze.

Zmar Excelu pokračuje

Od týmu Excel se nečekaly zázraky, nicméně sestava týmu měla dát jistou naději, že tým bude konkurenceschopným a pokusí se o dobré umístění.

Bohužel Excel zatím předvádějí nejhorší výkony v lize. Po zimní části, kdy se týmy zvykaly na nový formát ligy, by se takovýto neúspěch dal do určité míry odpustit. Bohužel ani jarní část neukázala tým v dobrém světle.

Týmu chybí koordinace, nezvládá adaptaci na metu jako jeho soupeři a obecně chybí nějaká koncepce. Excel v týmu zrovna nemá nezkušené hráče, spíše naopak.

Jestli do výkonů Excelu promluvily psychické problémy hráče Vethea, který se rozhodl dočasně odstoupit z hlavní sestavy aby měl čas si vše vyřešit, to ukáže čas.

Excel bude mít za úkol stabilizovat svoji hru a začít tvrdě pracovat. Týmu se díky těmto výsledkům hodně vzdálila i teoretická šance o postup na světový šampionát, jelikož se do kvalifikace počítají výkony za jednotlivé splity. Hlavní souboj o kvalifikaci začne po MSI s nástupem letního splitu.

Zdroj: LEC, Youtube, KazaLoL

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LPL: Kdo postoupil do playoff a jaký je následující program?

Čínská LPL má za sebou svoji základní část a desítka týmů si to rozdá o titul čínské ligy a dvě místenky na MSI.

Publikováno

dne

Čínská LPL má za sebou svoji základní část a desítka týmů si to rozdá o titul čínské ligy a dvě místenky na MSI.

JDG, EDG, LNG, Weibo Gaming, BLG, OMG, Top Esports, TT Gaming, RNG a WE, to je desítka účastníků playoff jarního splitu čínské LPL. JDG a EDG díky umístění v základní části jakožto dva nejlepší celky, začnou až ve čtvrtém kole vyřazovací fáze. Zbylá osmička si to rozdá v předchozích kolech se smrtící kadencí a minimálním prostorem pro oddech.

Kdo se s kým utká v prvním kole? A jaký je formát soutěže?

V prvním kole playoff se utkají čtyři nejníže postavené celky – TT Gaming se utká s RNG (8. a 9. místo) a Top Esports s týmem WE (7. a 10. místo).

RNG v souboji s TT Gaming budou napravovat zatím velmi špatné výkony. Kdy tým nejen málem nepostoupil do playoff ale také vnitřním problémům. O problémech RNG jsme psali zde.

Naopak TT Gaming přijemně překvapují v LPL a pokusí se získat nejen zkušenosti ale také potrápit ty nejlepší.

Podobný příběh má i Top Esports. Velký favorit na titul také neprožil úplně ideální vstup do jara. Proti WE bude tým sice velkým favoritem, nicméně podobně jako to známe u korejské LCK, čínská liga je plná překvapení.

Právě formát playoff LPL je něčím, kde se rodí obrovské zvraty a momenty. Velký tlak a minimální prostor na přípravu, vždy slibuje velkou podívanou.

Vítězové prvního kola narazí na BLG (vítěz TT/RNG) a OMG (Top Esports/WE). Až do čtvrtého kola playoff, je každý zápas o všechno. Teprve poražené týmy ze čtvrtého kola, mají možnost opravy v Loser’s Bracketu.

Playoff čínské LPL začíná ve čtvrtek již zmiňovaným prvním kolem. Poté nás čeká třináct dní litých bojů v řadě, než se dostaneme k finálové dvojici, která si o titul zahraje ale také bude reprezentovat Čínu na květnovém MSI. Zápasy je možné sledovat jak na YouTube nebo na Twitchi LPL.

Zdroj: Twitter, LPL

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené