Spojte se s námi


Ostatní

Senzační Gawlas! Český šipkař pokračuje v neskutečném tažení na UK Open

České šipky zažívají nezapomenutelný víkend. Adam Gawlas se totiž stal prvním českým šipkařem, který postoupil do semifinále na jakémkoliv turnaji PDC. Na UK Open porazil ve čtvrtfinále Roba Crosse, světovou šestku a bývalého mistra světa.

Publikováno

dne

České šipky zažívají nezapomenutelný víkend. Adam Gawlas se totiž stal prvním českým šipkařem, který postoupil do semifinále na jakémkoliv turnaji PDC. Na UK Open porazil ve čtvrtfinále Roba Crosse, světovou šestku a bývalého mistra světa.

Gawlas vstupoval do utkání jako jasný outsider. Cross je totiž členem první světové desítky a je držitelem mnoha titulů na okruhu PDC. I proto se už další postup českého talentu neočekával. Hned od úvodu se ale hrály výborné šipky.

21letý šipkař dokázal v prvním legu dvakrát naházet maximální nához, tedy 180 bodů a zavřením 70 bodů získal soupeřův servis. Následnou výhodu prvních třech šipek do hry využil Čech skvěle a vedl 2:0.

Fantastický úvod podtrhla česká jednička fenomenálním ukončením legu 164 body, když trefil dva trojnásobky devatenáctky a čistý střed. Za stavu 3:0 se poprvé zapsal na tabuli výsledků, do pauzy se ale šlo za stavu 4:1 pro českého hráče.

A Gawlas nepolevoval. První leg po komerční přestávce opanoval zavřením na dvanáct šipek a vedl v tu chvíli 5:1. Otěže utkání následně na dobu tří her převzal mistr světa z roku 2018, který postupně snížil až na 4:5.

Před přestávkou měl Angličan šanci utkání vyrovnat, úspěšný ale nebyl. Čechovi se podařilo vymazat svých 501 bodů na čtrnáct šipek a vedl tak 6:4. K historickému postupu do semifinále chyběly jen čtyři hry.

V jedenácté hře přežil Gawlas jednu šipku soupeře na snížení a sám odskočil do vedení 7:4. Když poté dalším čistým středem v utkání zavřel na 8:4, senzace byla na dosah. Stále k ní ale chyběly dva legy.

Cross dokázal opět zmobilizovat síly a snížil na 7:8. Diváci v anglickém Minehead se mohli těšit na velmi dramatický závěr. Český hráč nedal v šestnáctém legu jednu šipku na vedení a byl tvrdě potrestán.

Světová šestka vyrovnala na 8:8 a ze zápasu na deset vítězných se stal v podstatě duel na dvě vítězné hry. Český šipkař byl v nevýhodě, jelikož jeho soupeř začínal do sedmnácté hry. Výhodu ale nedokázal Angličan využít a Gawlas se ujal vedení 9:8. A měl první tři šipky do dalšího legu.

Gawlas sice nezačal ideálně, ale následně si pomohl dalším maximem k výhodě. Čekalo na něj 83 bodů na postup. Trojitou sedmnáctku trefil, následně ale minul dvě šipky na výhru. Cross ale nezvládl ukončit hru a na Čecha čekaly další tři match darts. A ani ty nedokázal využít.

Velké drama ale pokračovalo. Cross dal Gawlasovi ještě jednu šanci. A tou už Čech nepohrdl. Po výhře 10:8 pokračuje pohádka českých šipek, která v tuto chvíli už může pomýšlet i na titulové zakončení.

Zdroj: PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.