Spojte se s námi


Bowling

Senzace! České bowlerky získaly na juniorském ME medaili

Publikováno

dne

Juniorské mistrovství Evropy v bowlingu pokračovalo pondělní soutěží dvojic dívek. České dvojice předvedly výborné výkony, při svém debutu na evropské akci se blýskla mladá Ema Iwazawa. Ještě lépe si ale vedly zkušené Eliška Krummerová a Andrea Mazalová. Ty si totiž došly až pro bronzové medaile.

Soutěž opět začala v devět hodin ráno první rundou. Za Česko nastoupily na dráhu debutantky Iwazawa a Lucie Hrazdírová. Výkon první jmenované se zařadil mezi nejlepší z 31 hráček úvodního bloku. Zároveň to od bowlerky JKM Bowling byl třetí nejlepší výkon v reprezentaci od roku 2014.

Češky nakonec skončily průběžně páté a celkově desáté. První rundu ovládly Finky Peppi Konsteri a Mila Nevalainen s náhozem 2451 bodů. Postupová hranice byla nastavena na 2242 bodů. A tu měly překonat Mazalová s Krummerovou.

Naše hráčky začaly skvěle, po dvou hrách vedly a mířily za cenným kovem. Ještě před poslední hrou se ale Češky ocitly v situaci, kdy musely přehrát švédský pár o dvacet tři bodů. A to se podařilo. Fantastickými náhozy 202 a 212 v poslední hře se Východočešky probojovaly do semifinále. A měly jistý minimálně bronz.

Pro Krummerovou šlo už v tom momentě o historický úspěch. Žádná hráčka totiž v juniorské nebo dospělé kategorii nezískala tři medaile z mezinárodních akcí. Po dvou stříbrech z týmů z roku 2018 a jednotlivkyň z loňského šampionátu se snažila o první zlato.

Třetí místo nakonec Češky získaly. V zápase s vítězkami kvalifikace z Finska prohrály těsně o 30 bodů. Jejich úspěch se opět výrazně zapsal do české bowlingové historie. Právě Seveřanky Konsteri s Nevalainen se nakonec staly vítězkami. V úterý pokračuje turnaj soutěžemi týmů, první tři hry odehrají chlapci i děvčata.

Zdroj: EYC 2022

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.