Spojte se s námi


Basketbal

Sedm ohromujících odchodů do důchodu v historii sportu

Britský deník The Sun zveřejnil sedm nejneuvěřitelnějších odchodů slavných sportovců do důchodu v rámci různých sportovních odvětví po tom, co tenisová jednička Bartyová ukončila ve 25 letech kariéru.

Publikováno

dne

Britský deník The Sun zveřejnil sedm nejneuvěřitelnějších odchodů slavných sportovců do důchodu v rámci různých sportovních odvětví po tom, co tenisová jednička Bartyová ukončila ve 25 letech kariéru.

Michael Jordan – Basketbal

Michael Jordan odešel poprvé do důchodu ve svých třiceti letech v roce 1993 poté, co dovedl Chicago Bulls ke třem po sobě jdoucím titulům NBA.

Basketbalová legenda ohromila fanoušky po celém světě svým rozhodnutím, když po vraždě svého otce ztratila chuť hrát basketbal. Na památku svého otce, který si přál vidět svého syna v Minor League Baseball, se rozhodl pro přesun k baseballu s týmem Chicago White Sox.

U baseballu vydržel dva roky a poté se vrátil znovu k basketbalu, kde s Chicagem Bulls vyhrál opět tři tituly v NBA a stal se tak jednou z největších legend sportu obecně.

Johan Cruyff – Fotbal

Nizozemská legenda Johan Cruyff dovedl reprezentaci do finále mistrovství světa v roce 1974, než ji porazilo Západní Německo. Poté Nizozemsku pomohl kvalifikovat se na turnaj o čtyři roky později, ale ve 29 letech odešel do důchodu.

Tehdy řekl, že jeho rozhodnutí bylo proto, že nesouhlasil s vojenskou diktaturou v Argentině, která hostila turnaj. Později ale potvrdil, že to bylo spíše kvůli tomu, že jeho rodina byla zapojena do pokusu o únos v Barceloně, a nechtěl ji opustit.

„Abyste mohli hrát mistrovství světa, musíte být na 200 procent v pořádku,“ řekl dle The Sun v roce 2008 Cruyff ve španělském rádiu. „Jsou chvíle, kdy jsou v životě jiné hodnoty,“ dodal. Nizozemsko se tehdy dostalo do finále, ale opět prohrálo, tentokrát s domácí Argentinou.

Nico Rosberg – Formule

Nico Rosberg zasvětil celou svoji kariéru v roli závodníka Formule 1, kde zažil spoustu úspěchů. Největším z nich byl v roce 2016, když vyhrál první titul mistra světa Formule 1 ve vozu Mercedes.

Ukončil tak naděje týmového kolegy Lewise Hamiltona na třetí titul v řadě, když ho porazil o pouhých pět bodů. Když ten okamžik v roce 2016 ve věku 31 let konečně přišel, přišel se šokujícím vyjádřením, že je čas na odchod do důchodu.

Rosberg se stal třetím Němcem, co dokázal vyhrát titul mistra světa a prvním, který toho dosáhl v německém voze. Ve sportu tak dle jeho vnitřních pocitů dosáhl všeho, co si předsevzal.

Rocky Marciano – Box

Legendární boxer těžké váhy Rocky Marciano odešel do důchodu v roce 1956 ve věku 32 let. Rukavice pověsil na hřebík s bilancí 49 výher ze 49 zápasů, zůstal jedinou ikonickou těžkou vahou historie, která kdy odstoupila se stoprocentní bilancí.

Uvažoval o návratu v roce 1959, ale po měsíci v tělocvičně od těchto plánů upustil. Zemřel při letecké havárii v roce 1969 ve věku pouhých 45 let.

Bjorn Borg – Tenis

Legendární švédský tenista Bjorn Borg vyhrál v letech 1974 až 1981 celkem 11 grandslamových titulů. Ale porážka s Johnem McEnroem ve finále US Open v roce 1981 znamenala, že jeho kariéra se v následujícím roce poněkud zbrzdila.

Švéd se totiž již nedokázal vrátit do své původní formy. V roce 1983 pak odešel do důchodu ve věku pouhých 26 let.

Florence Griffith-Joyner – Atletika

Florence Griffith-Joyner, známá jako „Flo-Jo“, byla známou americkou sprinterkou a trojnásobnou olympijskou vítězkou. Vyhrála zlato na 100 m, 200 m a 4×100 m na olympijských hrách v Soulu 1988.

Na olympijských závodech na 100 m zaběhla čas 10,49s a ve finále na 200 m v Soulu 21,34s. Světové rekordy, kterých dosáhla, platí dodnes. Přestože jí nikdy nevyšel pozitivní test, byla neustále obviňována z dopingu.

Po hrách v roce 1988 odešla ve svých 29 letech do důchodu a o 10 let později zemřela, když se udusila během epileptického záchvatu.

Eric Cantona – Fotbal

Legenda Manchesteru United Eric Cantona ohromil fotbalový svět, když v roce 1997 ve věku 30 let oznámil, že končí svoji úspěšnou kariéru. Stalo se tak na konci jeho páté sezóny s Red Devils, kde ve 185 zápasech za klub vsítil 82 gólů.

Manchester United vyhrál za jeho působení v klubu titul ve čtyřech sezonách z pěti a přestože ve své poslední sezoně přispěl 15 góly, rozhodnutí pověsit kopačky na hřebík bylo definitivní.

Zdroj: The Sun

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.