Spojte se s námi


Motorsport

Sébastien Ogier ovládl Rallye Monte-Carlo a dorovnal rekord WRC! Je to pro mě ohromný moment, řekl

Mistrovství světa v rallye (WRC) má za sebou úvodní podnik sezóny 2023 v Monte-Carlu, který ovládl legendární Sébastien Ogier. Francouzský závodník zde vyhrál už po deváté a dorovnal tím rekord WRC! Jak vypadalo kompletní složení stupňů vítězů?

Publikováno

dne

Mistrovství světa v rallye (WRC) má za sebou úvodní podnik sezóny 2023 v Monte-Carlu, který ovládl legendární Sébastien Ogier. Francouzský závodník zde vyhrál už po deváté a dorovnal tím rekord WRC! Jak vypadalo kompletní složení stupňů vítězů?

Sébastien Ogier v této sezóně opět závodí v barvách týmu Toyota Gazoo Racing, byť podobně jako v minulém ročníku zasáhne pouze do dílčích podniků.

A jedním z nich bylo právě Rallye Monte-Carlo. Osminásobný mistr světa navíc hned úvodní podnik sezóny ovládl, když zvítězil v devíti etapách z celkových osmnácti.

Francouzský závodník stanul na stupínku nejvyšším s náskokem 18,8 vteřin na druhého Kalleho Rovanperu, úřadujícího mistra světa.

Ogier si vytvořil solidní náskok už v prvních pěti etapách, které všechny dokázal vyhrát. A to i přesto, že na dvou rychlostních zkouškách přišel o posilovač řízení po výměně převodovky v důsledků problémů se spojkou. Jediným konkurentem se zdál být jeho týmový kolega Elfyn Evans.

Ten však v páté etapě prorazil pravou zadní pneumatiku a Evans se tak se svým časem propadl pořadím dolů. Ogierův náskok se zvětšil na 36 sekund. Fin Rovanperä se však během pátku a soboty radoval hned ze čtyř etapových vítězství a dokázal tak tuto ztrátu zredukovat o dvacet vteřin.

V nedělních etapách to ale loňskému šampionovi nestačilo a v konečném pořadí nakonec skončil druhý. Pro třetí místo si dojel Thierry Neuville na Hyundai, který však na vítěze Rallye Monte-Carlo ztratil 44 sekund.

Ogier tím získal své rekordní deváté vítězství v Monte-Carlu a co do počtu výher vyrovnal maximum Sébastiena Loeba. Jeho spolujezdec Vincent Landais pak získal své první prvenství ve WRC.

Vyjádření Ogiera

„Znamená to pro mě hodně. Tohle je pro mě rallye. Určitě je v mých očích výjimečná a myslím, že mohu být hrdý na sebe i na svůj tým, protože jsme prožili úžasný víkend. Ještě chvíli potrvá, než to ve mně dozní, ale opravdu si tohoto okamžiku vážím,“ uvedl Ogier, jehož slova ocitoval server Motorsport.

„Nikdy to není snadné. A když vidíte, co Kalle (Rovanperä – pozn. red.) předvedl v sobotu, hodně na to tlačil. Byly to těžké nervy, protože jsem věděl, že můžu jet rychleji, ale také jsem nechtěl nic riskovat. Tyto pneumatiky se totiž dají snadno prorazit,“ pokračoval.

„V poslední době jsem ztratil hodně dobrých výsledků. Dělal jsem všechno proto, abych se udržel v bezpečné pozici a myslím, že je to zasloužené vítězství,“ uzavřel.

Zdroje: WRC, Motorsport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.