Spojte se s námi

Motorsport

Schyluje se v MotoGP k velkému přestupu? Úřadující šampion by mohl opustit Yamahu!

Už v minulém roce se okolo Fabia Quartarara začaly rojit spekulace, které pojednávaly o tom, že by mohl opustit Yamahu a zamířit jinam. Tyto spekulace ovšem začaly sílit po nedávné Velké ceně Argentiny, když je francouzský závodník ani sám nedokázal vyvrátit…

Publikováno

dne

Už v minulém roce se okolo Fabia Quartarara začaly rojit spekulace, které pojednávaly o tom, že by mohl opustit Yamahu a zamířit jinam. Tyto spekulace ovšem začaly sílit po nedávné Velké ceně Argentiny, když je francouzský závodník ani sám nedokázal vyvrátit…

V MotoGP a motorsportu vůbec není žádnou novinkou, že se velmi často spekuluje o budoucnosti jednotlivých jezdců. O to větší zájem médií po celém světě pak vzbuzují zvěsti o možném odchodu úřadujícího mistra světa do jiného týmu.

Nutno podotknout, řadě pilotů po konci letošního ročníku skončí platný kontrakt, načež je možné, že se v příštím roce dočkáme nemalých změn ve startovním poli.

Kromě Quartarara je zářným příkladem jezdec Ducati Jack Miller, který téměř určitě opustí tovární tým. K italské stáji by se měl připojit jeden z dvojice Jorge Martin – Enea Bastianini.

Co se však týče Francouzovy budoucnosti, samotný pilot momentálně nemá zcela jasno. Quartararo již nejednou během aktuálního ročníku vyjádřil své obavy na adresu vývoje Yamahy YZR-M1, přičemž nejvážnějším problémem je podle něj špatná maximálka.

„El Diablo“ po Velké ceně Argentiny navíc prohlásil, že s takovými výkony rozhodně nemůže bojovat o titul. Quartararo se zatím totiž nepotkal s příliš oslnivými výsledky, tedy kromě závodu v Indonésii, kde dojel druhý.

V úvodním podniku nové sezóny v Kataru mu však ve výsledkové listině patřilo deváté místo, naposledy v Argentině skončil až osmý.

Barvy jakého týmu by případně v roce 2023 mohl obléknout? Podle posledních informací jeví o Quartarara velký zájem Honda Repsol. „Musím o tom pečlivě přemýšlet, moje budoucnost je stále nejasná. Je to rozhodnutí, které vyžaduje čas. Je to ale něco k zamyšlení,“ řekl Quartararo v rozhovoru pro Sky Sports Italia, jehož slova zároveň ocitoval oficiální web MotoGP.

Kromě Hondy projevily o talentovaného francouzského závodníka zájem i další týmy, včetně jeho současného zaměstnavatele.

Odpověď na otázku potencionálního přestupu budeme znát až v průběhu roku. Pakliže však Yamaha svůj motocykl nevylepší a Quartararo nebude moci znovu zabojovat o titul mistra světa, bude pravděpodobně o jeho budoucnosti rozhodnuto, a to i přes snahu Yamahy úřadujícího šampiona udržet.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené