Spojte se s námi


Motorsport

Schumacher už 10 let chybí nejen fanouškům F1. O jeho stavu se toho po nehodě stále moc neví, mnohé naznačil Netflix

Dnes, tedy v pátek 29. prosince 2023 je to přesně deset let od doby, kdy se Michael Schumacher zranil při lyžování ve francouzském Meribelu. Ani po tolika letech nemá širší veřejnost téměř žádné oficiální informace o jeho stavu. Všem tedy nezbývá než doufat, že existuje světlo na konci tunelu.

Publikováno

dne

Dnes, tedy v pátek 29. prosince 2023 je to přesně deset let od doby, kdy se Michael Schumacher zranil při lyžování ve francouzském Meribelu. Ani po tolika letech nemá širší veřejnost téměř žádné oficiální informace o jeho stavu. Všem tedy nezbývá než doufat, že existuje světlo na konci tunelu.

Deset let. Od lyžařského incidentu Michaela Schumachera uplynula až neuvěřitelně dlouhá doba. Člověk by možná čekal, že pokud nějaké vážnější zranění přijde, bude to ve voze Formule 1. Na druhou stranu, právě tehdy, kdy „Schumi“ řídil vůz Ferrari a řítil se za dalším vítězstvím, působil nezlomně.

Jeho osudným dnem nakonec byl 29. prosinec, konkrétně roku 2013. Schumacher tehdy vzal svou rodinu lyžovat, přičemž s ním byl i v té době jeho teprve čtrnáctiletý syn Mick. Mělo se původně jednat o příjemně strávené odpoledne, avšak opak byl pravdou.

Jak už dnes jistě každý ví, Schumacher toho dne utrpěl incident, po kterém už nikdy nic nebude jako dřív. Po nárazu do hlavy mu sice jeho helma zachránila život, ovšem právě onen náraz byl tak silný, že poškodil i samotnou přilbu.

Schumacher byl po onom incidentu byl převezen do nemocnice v Grenoblu. Tam jej operovali a uvedli do stavu umělého spánku, aby se zmenšil otok mozku. Netřeba dodávat, že fanoušci královny motorsportu napjatě očekávali zprávy o jeho zdravotním stavu.

Jenže dodnes jich mnoho oznámeno nebylo. V roce 2014 byla zveřejněna informace o tom, že Schumacher už není v kómatu a byl převezen do univerzitní nemocnice ve švýcarském Lausanne. V září téhož roku se Schumacher vrátil do svého rodinného domu, aby pokračoval v léčbě.

Schumacher žije, ale jak se asi cítí?

Přesně tohle je otázka, která naprosto logicky napadá všechny fanoušky nejen Schumachera, ale celé Formule 1. Jak už výše píšeme, mnoho informací od té doby z jeho domova nepřišlo. Jeho rodina si totiž nepřeje, aby byl zdravotní stav legendy medializován. Zcela pochopitelně.

Nicméně tohle není to nejdůležitější. Zcela objektivně můžeme říci, že je dobře, že Schumacherova rodina má ohledně této záležitosti takřka mediální klid. Bylo ostatně jedno z Michaelových přání, že by jednou chtěl zkrátka odejít od vší té pozornosti a nátlaku.

Fanoušci doposud nejvíce mohli vyčíst z dokumentu, který před dvěma roky vydal Netflix. Ten totiž naznačil mnohé a poskytl také vyjádření jeho rodiny.

„Michael mi samozřejmě chybí každý den. Ale nejen mě se po něm stýská – dětem, rodině, jeho otci, všem kolem něj. Ale stále je tady. Je to sice jiné, ale je tady, a to nám dodává sílu, jak zjišťuji,“ řekla v onom dokumentu jeho manželka Corinna.

Zdroj: The Independent, Netflix, F1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.