Spojte se s námi


Ostatní

Sázkařský blaf v Indii! Farmáři připravili ruské gamblery o desetitisíce

Nastavili kamery, komparzisté se převlékli do dresů a zábava mohla začít. Skupina podvodníků v Indii připravila fiktivní zápasy indické kriketové Premier League, která v tu dobu měla již tři týdny po svém konci.

Publikováno

dne

Nastavili kamery, komparzisté se převlékli do dresů a zábava mohla začít. Skupina podvodníků v Indii připravila fiktivní zápasy indické kriketové Premier League, která v tu dobu měla již tři týdny po svém konci. Skvěle sehrané divadlo doplněné i o imitátora slavného indického komentátora připravilo ruské sázkaře o zhruba 300 tisíc rupií, v přepočtu cca o 80 tisíc korun.

„Hráči“ dostali zaplaceno 400 rupií za zápas, tedy něco přes stovku. Falešná liga dokonce došla až do čtvrtfinálové fáze. V této části pavouka už ale zasáhla indická policie, která zatkla hlavní aktéry podvodu.

Zápasy byly dokonce vysílány živě na YouTube, kde si utkání všimla skupina ruských sázkařů. A podvod byl na světě. Rusové začali na Telegramu na zápasy sázet a falešná liga vysbírala velké množství peněz.

Zápasy se hrály na farmě v Gujaratu, přičemž komparzisté měli na sobě i dresy reálných týmů indické kriketové ligy. Rozhodčí pak dostával pokyny, jaká gesta symbolizující kriketové situace má zrovna dělat.

Skupina podvodníků založila kanál na ruské síti Telegram, na které byly sázky podávány. Problémem je také fakt, že v Indii je zakázané na kriket sázet. Zatčeno byla nakonec čtveřice osob.

Sportovní svět tak opět poznal, že kreativita některých podvodníků nezná mezí. Jedna věc je ale zápasy ovlivňovat a druhá je podvádět stylem nahraných zápasů se zaplacenými hráči. A ruští sázkaři si příště dají větší pozor při sázení na kriket.

Zdroj: joe.co.uk

Reklama

Florbal

Florbalová reprezentace se připravovala na MS. V sestavě jsou ještě otazníky

Poslední šancí zabojovat o svou nominaci na mistrovství světa byl pro řadu hráčů kemp české florbalové reprezentace, jenž se o uplynulém víkendu uskutečnil v Kutné Hoře. Trenéři přesto přiznávají, že o sestavě ještě zcela rozhodnuto není.

Publikováno

dne

Od

Poslední šancí zabojovat o svou nominaci na mistrovství světa byl pro řadu hráčů kemp české florbalové reprezentace, jenž se o uplynulém víkendu uskutečnil v Kutné Hoře. Trenéři přesto přiznávají, že o sestavě ještě zcela rozhodnuto není.

První říjnový víkend v Česku nepatřil elitním florbalovým soutěžím. Týmy se totiž po čtyřech kolech dočkaly pauzy. A brzy přijde další, ještě delší.

Už na začátku listopadu se totiž ve Švýcarsku odehraje další mužské mistrovství světa. Proto taky nyní ona pauza – reprezentace (včetně té do 23 let a juniorské) se vydaly na soustředění.

Destinací mužského celku byla spolu s tím mladším, nově vzniklým, tradičně Kutná Hora. Hlavní bylo pochopitelně dát dohromady tým pro šampionát a zapracovat na systému i sehrání jednotlivých formací. Komplikací však bylo vypadnutí dvojice stabilních členů – zraněného Mikuláše Krbce a nemocného Martina Kisugiteho.

Ti by však o své místo v závěrečné nominaci stejně přijít neměli. A méně prostoru dostávali i hráči první lajny reprezentace, u nichž taktéž není pochyb.

Především šlo o vyladění principů v jednotlivých lajnách a konečné sestavy. Budeme se ještě muset pobavit s trenéry i hráči a uvidíme, jak se to vyvine,” řekl o kempu Českému florbalu jeden z členů trenérského štábu Marek Vojta.

Ten si pak pochvaloval především zápal hráčů do tréninků i dalších aktivit. Během tří dnů byla příprava velmi intenzivní, reprezentace absolvovala dvoufázové tréninky nebo třeba videorozbory a ladila drobnosti jak v defenzivě, tak útoku.

Rozhodně ale měla na co navazovat. Poslední turnaj před šampionátem, Euro Floorball Tour, ovládla, a to teprve podruhé ve své historii. „Takový úspěch je pozitivní a nalije motivaci do krve,“ zmínil další z trenérských asistentů Jaroslava Berky Pavel Brus.

Tým kolem něj teď čeká náročné rozhodování o tom, kdo se na MS, na němž Češi budou obhajovat bronz z loňska, objeví. Jádro je dle Marka Vojty jasné, vyřešit však zbývá ještě pár otazníků.

Národní tým čeká před turnajem ještě jedno finální soustředění, na to by se však měli vypravit již pouze nominovaní hráči. První zápas na MS Češi odehrají 5. listopadu, kdy se od 13:30 postaví Lotyšsku.

Zdroj: Český florbal

Pokračovat ve čtení

Bowling

První mistrovství české bowlingové sezony obstaraly pětičlenné týmy. Kdo získal zlato?

Česká republika zná nové národní mistry v kategorii pětičlenných týmů. Na herně Xbowling na pražském Proseku se představilo celkem třináct týmů včetně obhájců zlatých medailí, týmu Probowling 1. Vítězi se ale stali hráči BC Benedikt Most, kteří získali svůj druhý titul v této kategorii.

Publikováno

dne

Česká republika zná nové národní mistry v kategorii pětičlenných týmů. Na herně Xbowling na pražském Proseku se představilo celkem třináct týmů včetně obhájců zlatých medailí, týmu Probowling 1. Vítězi se ale stali hráči BC Benedikt Most, kteří získali svůj druhý titul v této kategorii.

Kvůli koronavirové pandemii došlo na čtvrtý ročník šampionátu až po 1036 dnech. Turnaj se hrál speciálním systémem „baker“, hráči tak v každé hře odehráli pouze dva z deseti framů (jednotlivých kol hry – pozn. red.). Mnohem více tak záleželo na vyrovnanosti celé pětice.

Před samotným finále ještě osm týmů zabojovalo o sedm postupujících míst do odpoledního finále. Jediným nepostupujícím týmem se stal JKM Bowling. Baráž vyhráli hráči týmu Xbowling, za nimiž skončilo BC Admi.

V samotném finále se boj o nejvyšší pozice postupně dramatizoval, ale také početně ztenčoval. Zatímco někteří favorité postupně odpadávali, na čele se vykrystalizovala pětice bojující o trofej. Mírným překvapením byl kvintet Black Riders, který se až do posledního zápasu držel v boji o zlaté medaile.

Na prvním místě se určitou dobu držel i vítěz baráže, Xbowling. Tým tažený dvojnásobným mistrem republiky Václavem Rácem nakonec po nepovedeném závěru spadl těsně pod pódium, přičemž na třetí ProBowling 1 ztratil pouze jeden bod. K medaili tak chyběla jedna výhra navíc.

V jedenácti zápasech, ve kterých družstva hrála každé s každým, se hned dvěma týmům podařilo zvítězit osmkrát. Smutnějším týmem nakonec zůstal výběr Black Riders, který i přes výhru v posledním zápase proti mistrům z Mostu zůstal druhý.

Na MČR totiž jako první při shodě bodů rozhodoval celkový nához týmu ve finále a ne vzájemný zápas. A tak pětice Lukáš Homola, Jan Čepelák, Tomáš Bílek, Filip Demuth a Markéta Vojtěchová mohla slavit zasloužený zisk titulu.

Další šampionát čeká český bowling už velmi brzy. O víkendu 15. a 16. října se v Brně sejdou nejlepší dvojice, které zabojují o cenné kovy jak samostatně v mužích a ženách, tak v soutěži mixů.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Úspěšný týden šipkařů ve Španělsku! Medaile sbírali na mistrovství Evropy i mezinárodním turnaji

České šipky o sobě opět daly výrazně vědět. Ve španělském městě Gandía se uskutečnil nejprve evropský šampionát, následně ještě turnaj organizace WDF. A Češi získali jednu bronzovou a jednu stříbrnou medaili. Pojďme se na výsledky českých šipkařů a šipkařek podívat.

Publikováno

dne

České šipky o sobě opět daly výrazně vědět. Ve španělském městě Gandía se uskutečnil nejprve evropský šampionát, následně ještě turnaj organizace WDF. A Češi získali jednu bronzovou a jednu stříbrnou medaili. Pojďme se na výsledky českých šipkařů a šipkařek podívat.

Španělský týden začal zmiňovaným mistrovstvím Evropy, kterého se účastnila čtveřice žen a čtveřice mužů z ČR. Hlavní hvězdou výběru manažera Martina Votavy byl účastník turnaje profesionální organizace PDC Vítězslav Sedlák.

V soutěži týmů se oběma výběrům podařilo postoupit ze své skupiny a mít tak možnost si zahrát osmifinále. To ale zůstalo pro ženy i muže maximem. Oba kvartety ale měly těžké soupeře. Muži prohráli s Anglií a ženy s Nizozemskem. Obě země jsou velkými šipkovými velmocemi.

V soutěži párů přišel na řadu jeden z největších úspěchů posledních měsíců. Vítězslav Sedlák a Alexander Mašek se totiž probojovali až do semifinále. Tam stejně jako v soutěži týmů nestačili na anglické šipkaře a ze Španělska si tak přivezli bronzové medaile. Ženám se turnaj tolik nepovedl.

To se dá říci i o soutěži jednotlivců, kde Češky odešly s bilancí 1:16 na legy v prvním kole. Mezi muži naopak sahal po cenném kovu Alexander Mašek. Ten v zápase proti pozdějšímu mistrovi Evropy Jaquesovi Labreovi z Francie vedl už 4:2, navíc měl šipku na vítězství. Nakonec z toho ale byla těsná prohra 4:5.

Po evropském šampionátu se Češi už ve zredukované sestavě zúčastnili turnaje WDF Spanish Open. Turnaj označený kategorií Silver a dotovaný cca 137 tisíci korun se téměř perfektně povedl Vítězslavu Sedlákovi. Český šipkař došel až do finále, v němž se postavil proti Francouzi Labreovi.

Sedlák sice prohrával v utkání 2:4 a 3:5, přesto dotáhl zápas do vyrovnaného stavu. V závěrečné hře měl dokonce český šipkař dvě šipky na výhru, ty ale neproměnil a jeho soupeř utkání hned ukončil. I tak si jako finalista vydělal český hráč necelých dvacet tisíc korun.

České šipky tak na Pyrenejském poloostrově zaznamenaly zajímavé úspěchy. Nyní se opět zaměří pozornost na organizaci PDC, kde o status profesionála zabojuje Karel Sedláček a o jeho udržení se popere Adam Gawlas.

Zdroj: Česká šipková organizace, WDF

Pokračovat ve čtení

Oblíbené