Spojte se s námi


Bojové sporty

Šampion UFC od dětství užíval zakázané látky? Americký veterán promluvil: Dagestánci jsou vyšlechtěni k výhrám

Islam Makhachev je šampionem lehké váhy UFC, nicméně mnoho lidí z toho radost nemá. Jedním z nich je například Bobby Green. Americký veterán navíc prozradil, že našel video, které pro dagestánského bojovníka nevyznívá nejlépe.

Publikováno

dne

Islam Makhachev je šampionem lehké váhy UFC, nicméně mnoho lidí z toho radost nemá. Jedním z nich je například Bobby Green. Americký veterán navíc prozradil, že našel video, které pro dagestánského bojovníka nevyznívá nejlépe.

Svěřenec Khabiba Nurmagomedova si o titulový zápas říkal delší dobu. Když se jej dočkal, nezaváhal. Charlesu Oliveirovi prakticky nedal šanci a ve dvou kolech jej porazil.

Před soubojem se hodně řešilo, že Islam Makhachev nemá na titul nárok, jelikož nečelil nikomu ze špičky lehké váhy. V zápase to ale nebylo znát. Nyní se však na adresu dagestánského šampiona vyjádřil jeho předposlední soupeř.

Tím nebyl nikdo jiný než velezkušený Bobby Green, kterého Makhachev v únoru porazil v prvním kole. Americký veterán totiž našel video, které naznačuje nepěkné věci.

„Našel jsem video, kde se řešilo, že Islam užíval různé látky. Když v Rusku chodil na školu, kde trénoval, dávali mu vitamíny. Dělali to od doby, kdy zřejmě začínal trénovat. Představte si, že byste dávali někomu steroidy od 10, 12, 13, 14 nebo 15 let. Jak byste byli silní?“ cituje Greena server MMA Mania.

Ostatně se hodně řešila právě Makhachevova síla v jeho váhové kategorie. Pocítil ji i Green „Teď to dává smysl. Na Islamovi bylo něco zajímavého. Cítil jsem to. Jeho síla nebyla lidská,“ dodal.

Za zmínku však stojí, že sám Green měl v minulosti problémy s užíváním zakázaných látek. Dostal i šestiměsíční stopku, nicméně bylo prokázáno, že se jednalo o nevědomé užívání.

I Makhachev by v současnosti měl být čistý. Přeci jen jej tento rok osmkrát testovala antidopingová agentura USADA.

Green nicméně připomněl, že Rusko má kvůli dopingu problémy na olympijských hrách, kde nikdo nesmí nastupovat pod jeho vlajkou. I proto podle něj Dagestánci v MMA tolik vyhrávají. Prý k tomu byli vyšlechtěni.

Zdroj: UFC, MMA Mania

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.