Spojte se s námi


Tenis

Rychle a přehledně. Co přineslo středeční dění na ATP i WTA podniku v Madridu?

Madridský turnaj vstupuje do ostré fáze. Muži i ženy již zahájili svá první kola největší tenisové události ve Španělsku. Projděme si to nejzajímavější, co se ve středu odehrálo.

Publikováno

dne

Madridský turnaj vstupuje do ostré fáze. Muži i ženy již zahájili svá první kola největší tenisové události ve Španělsku. Projděme si to nejzajímavější, co se ve středu odehrálo.

Češky v akci

Brenda Fruhvirtová nenapodobila svou starší sestru Lindu a přes Rusku Kalinskou nepřešla. Ostudu rozhodně neudělala, vyhrála první set a strefila osm es. Více přímých bodů z podání včera zaznamenala pouze Američanka Parksová.

Markéta Vondroušová své utkání ovládla. Ve druhém setu sice musela proti domácí Bassolsové otáčet ze stavu 1:3, ale to zvládla levoruká Češka s přehledem.

Věřme, že je tak po úspěšné kvalifikaci a dnešním zápase kvalitně rozehrána a připravena na Polku Linnetovou, turnajovou sedmnáctku.

Další ženy

Kanaďanka Eugenie Bouchardová, ano ta, kterou porazila Petra Kvitová ve finále Wimbledonu před devíti lety, už zvažovala i konec kariéry. Stále hraje. A dobře. Včera si poradila s Ukrajinkou Jastremskou a čeká ji souboj se světovou hráčkou číslo 20, Italkou Trevisanovou.

I Rusko má svoji mladou tenisovou naději. Divokou kartu na turnaji Madrid Open drží v rukou patnáctiletá Mirra Andreeva a dneska ji využila jaksepatří. O pět let starší Kanaďanku Leylah Fernandezovou (49. na žebříčku) porazila 6:3 a 6:4 a připravuje se na Brazilku Haddad Maiovou.

Muži

Richard Gasquet a Stan Wawrinka prokázali, že nepatří do starého železa. Druhý jmenovaný musel zápas rozhodovat až v tiebreaku třetího setu, zatímco Francouz měl postup v kapse už za 62 minut.

Slovenské jedničce Alexi Molčanovi se podrobněji věnuje náš předchozí samostatný článek. Avšak prozraďme, že uspěl.

Jmenujme ještě Fina Emila Ruusuvuoriho, který si vychutnal dva vyhrané tiebreaky proti Francouzi Humbertovi. Předvedl 13 úspěšných útoků na síť ze 13 možných a ve druhém kole bude pod drobnohledem všech tenisových příznivců, čeká jej totiž domácí hvězda Carlos Alcaraz, favorit číslo jedna na zisk madridské trofeje.

Zdroje: WTA, ATP

Reklama

Oblíbené