Spojte se s námi


Bojové sporty

Ruská agrese dopadla i na Oktagon. Na sobotním turnaji se fanoušci kvůli válce na Ukrajině nedočkají atraktivního souboje

Extrémně těžké, nicméně pochopitelné a vcelku očekávatelné rozhodnutí. Organizace Oktagon se rozhodla zrušit jeden z nejočekávanějších zápasů sobotního turnaje, který bude hostit O2 arena. Důvodem je pochopitelně válka na Ukrajině.

Publikováno

dne

Extrémně těžké, nicméně pochopitelné a vcelku očekávatelné rozhodnutí. Organizace Oktagon se rozhodla zrušit jeden z nejočekávanějších zápasů sobotního turnaje, který bude hostit O2 arena. Důvodem je pochopitelně válka na Ukrajině.

OKTAGON 31 má na kartě mnoho vynikajících zápasů, vzhledem k událostem z tohoto týdne se pak zdála být o to pikantnější bitva Andreje Kalašnika, jenž má kořeny a rodinu na Ukrajině, s ruským bojovníkem Arthurem Karavaevem.

K tomuto zápasu ale nakonec nedojde. Organizace to oznámila v pátek ráno na oficiálním předturnajovém vážení. Duel se nicméně neruší úplně, pouze se naneurčito odkládá.

Promotér Ondřej Novotný prohlásil, že jak on, tak spolumajitel Oktagonu Pavol Neruda, který má dokonce za ženu Ukrajinku, jejíž rodina žije na Ukrajině, toto rozhodnutí skutečně nedělali rádi.

„Arthur i Andrej chtěli nastoupit, chtěli jsme ukázat, že jsou sportovci, kteří spolu můžou na sportovním poli normálně existovat, ale vzhledem k bezpečnostním informacím tím nakonec neprojdeme. Oba to berou jako sport, ale oba také chápou situaci a s rozhodnutím jsou srozuměni,“ vyjádřil se Novotný během vážení.

„Jsme proti jakékoliv válce. Stojíme jasně na straně Ukrajiny a Andreje, podporujeme ho i jeho rodinu. Nemohou za to ale ruští sportovci. Arthur Karavaev je náš kamarád, je to ten samý Arthur, kterému jsme před třemi měsíci tleskali. Jakmile to bude možné, rádi ho uvidíme zpět,“ dodal Novotný.

OKTAGON 31 i přes absenci těchto dvou bojovníků nabídne jiné vynikající zápasy. O titul střední váhy se utkají Pirát a Patrik Kincl, o prozatímní titul lehké váhy se porvou Ronald Paradeiser a Losene Keita, na akci se představí také Lucie Pudilová či Alex Lohoré.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.