Spojte se s námi

Ostatní

Rozjeté Španělsko nastoupí ve finále Eura U21 proti Německu

Publikováno

dne

Tato generace mladých Španělů velmi připomíná tehdejší generaci okolo Xaviho a Iniesty. I na tomto turnaji si počínají nadmíru skvěle a v semifinále smetli Italy 3-1.

Ve skvělé formě zastihl tento šampionát Marca Asensia a především Saúla Ñígueze, který už na Euru U21 v Polsku nastřílel 5 gólů. Ale nutno dodat, že skvěle funguje i obrana, která na tomto šampionátu inkasovala 2 góly a v posledních 13 zápasech inkasoval tým trenéra Alberta Celadese pouze 6 gólů.

Z těchto statistik musí mít Německý výběr 100% respekt. Trenér Stefan Kuntz má na šampionátu v Polsku skvělý tým, ovšem i tak ho můžeme nazvat, jako B tým, jelikož hlavní hráči národního týmu (Neuer, Hummels, Boateng, Muller…) mají volno a tak spousta hráčů, kteří by na Euru U21 mohli nastupovat odcestovalo na Konfederační pohár do Ruska, kde jsou Němci také ve finále.

STATISTIKY

  • Španělé vyhráli poslední 2 vzájemné zápasy.
  • Španělé neprohráli už 13 zápasů v řadě.
  • Španělé vyhráli posledních 6 zápasů, ve kterých nastříleli 17 gólů.
  • Němci nevstřelili Španělům gól ani v jednom z posledních 3 vzájemných duelů.

PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY

NĚMECKO

Pollersbeck – Toljan, Jung, Kempf, Gerhardt – Dahoud, Arnold – Philipp, Meyer, Gnabry – Selke

ŠPANĚLSKO

Kepa – Bellerín, Meré, Vallejo, Jonny – Saúl, Llorente, Ceballos – Deulofeu, Sandro, Asensio

PREDICTION

I přestože jsou Španělé velkými favority tohoto finále, Německý výběr bych rozhodně nepodceňoval a je velmi dobře, že se v posledním zápase tohoto Eura U21 v Polsku potkají dva nejlepší týmy.

Německo v semifinále Anglii drtili skoro celý zápas, ovšem nakonec byly rádi za postup, který si vykopali až na penalty. Tento velmi dobře organizovaný tým trenéra Stefana Kuntze má dostatečnou kvalitu na to, aby Španěly udrželi na uzdě a dokonce je i přehráli.

Ovšem vzhledem k posledním statistikám těchto dvou týmů je nutné dodat, že by toto finále měli Španělé zvládnout a dokráčet si tak pro titul, čímž by měli na kontě 5 titulů a vyrovnali by tak první Italy.

Reklama

Oblíbené